Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pühapäeval kuulutatakse välja aasta 2014 naiskodukaitsja ja kaitseliitlane Pühapäeval kuulutatakse välja aasta Pühapäeval, 11. jaanuaril, kuulutavad Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Tallinnas kaitseministeeriumis välja aasta kaitseliitlase ja naiskodukaitsja nimed. ← Eelmine Naiskodukaitses praktiseeritakse edukalt e-õpet Järgmine → Aasta naiskodukaitsja 2014 on Kaire Lõhmus Järva ringkonnast Pühapäeval kuulutatakse välja aasta 2014 naiskodukaitsja ja kaitseliitlane

Pühapäeval kuulutatakse välja aasta 2014 naiskodukaitsja ja kaitseliitlane

8. jaanuaril 2014

Pühapäeval, 11. jaanuaril, kuulutavad Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Tallinnas kaitseministeeriumis välja aasta kaitseliitlase ja naiskodukaitsja nimed.

Pühapäeval kuulutatakse välja aasta 2014 naiskodukaitsja ja kaitseliitlane
Rändauhind. Foto: Eesti Kaitsevägi

Parimaid naiskodukaitsjaid ja kaitseliitlasi tulevad teiste seas tervitama kaitseminister Sven Mikser ja kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras.

2014. aasta parim naiskodukaitsja ja kaitseliitlane saavad atraktiivse rändauhinna. Kaitseliidu ülema, kaitseministri ning kaitseväe juhataja kingitused saavad kõik tiitlile esitatud nominendid. Aasta naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast valitakse viiendat korda. Tänavu on mõlemas kategoorias nominente 15, kõik Naiskodukaitse ringkonnad ja kaitseliidu malevad on esitanud oma kandidaadi. 

Allpool aasta 2014 naiskodukaitsja nominendid:

Pühapäeval kuulutatakse välja aasta 2014 naiskodukaitsja ja kaitseliitlane
2013. aasta tunnustamisürituse ühispilt. Foto: Kristjan Prii

 

SIIRI SEPP (Alutaguse ringkond)

 

Siiri võeti Naiskodukaitse liikmeks vastu 1999. aastal. Selle aja jooksul kuulub ta juba teist ametiaega Naiskodukaitse keskjuhatusse. Täna on ta ka Lüganuse jaoskonna aseesinaine. Siiri on 2014. aastal andnud väga suure panuse esmaabi erialagrupi juhina ja edendab selle grupi tööd. Ta on viinud Alutaguse ringkonna võistkonna oma õpetamistega kindlalt võistlustele. Lisaks on andnud Siiri panuse Lüganuse jaoskonna juhatuses ja tasapisi hakkab selles jaoskonnas tema kaasabil elu muutuma paremuse poole. Siiri on väga positiivse ellusuhtumisega ja energiline liige. Tema antud lubadusi võib uskuda ning ta ulatab alati oma abistava käe.

 

HELEN ALLAS (Harju ringkond)

 

Helen liitus 2011. aastal Naiskodukaitsega tahtest olla oma riigile kasulik. Teha midagi konkreetselt ära, olla üks mutter riigikaitse suures masinavärgis. Juba kuue kuu möödudes lõi ta oma kodukanti Viimsisse uue jaoskonna ning seejärel sai ka selle esinaiseks. Märtsis 2014 sai Helenist Harju ringkonna esinaine, kes teeb oma vabatahtlikku tööd suure pühendumusega. Helen on aktiivne, särav ja silmapaistev naiskodukaitsja, alati on ta nii enda kui teiste eest väljas. Ta julgeb vastu võtta ka ebapopulaarseid otsuseid ning nende otsuste eest vastutust kanda. Avalike suhete valdkond on Heleni lemmik, ta esindab Naiskodukaitset nii promoüritustel kui ka igapäevaelus. Alati edastab Naiskodukaitse sõnumit, külvab kodumaa armastust ning sütitab teisigi riigikaitse teemadel kaasa mõtlema. Helen on ka aktiivne Harju ringkonna ja maleva ajaloo uurija. Talle meeldib ennast proovile panna, uusi teadmisi saada, areneda ja väljakutseid ületada.

MERIT VIITMAN (Jõgeva ringkond)                                               

 

Merit on Naiskodukaitse liige alates 2001. aastast. Ta on selle aja jooksul kuulunud mitu korda Jõgeva jaoskonna juhatusse. Hetkel on Merit Jõgeva ringkonna aseesinaineja toitlustusgrupi juht. Merit on naiskodukaitsja, kellele saab alati loota, kellel on palju ideid, mida ta on võimeline ka ellu viima. Olles veel Jõgeva jaoskonna juhatuses, oli just tema see, kes muredele tihti õige nurga alt läheneda oskas ning need siis ka lahenduse leidsid. Merit on aus ja otsekohene. Ta ei karda oma arvamust välja öelda ka siis, kui see teiste omast erineb. Ta on ettevõtlik ja leidlik. Merit võtab endale võetud või saadud kohustusi tõsiselt ning suhtub neisse kohusetundlikult. Tema energia annab teistele julgust tegutseda.  Naeratab, kui raske ja nõuab, kui vaja.

 

KAIRE LÕHMUS (Järva ringkond)

 

Kaire kuulub Järva ringkonna ridadesse juba 14 aastat, sellest viimased kuus ringkonna esinaisena. Selle aja jooksul on Kaire eestvedamisel toimunud juba viiel korral Järvamaa Aasta ema valimine. Kaire kodukohas toimuv ja tema abiga korraldatav Roosna-Alliku matkamäng on üle maakonna tuntud ja oodatud sündmus, mis tutvustab ka Naiskodukaitse tegevust. Kaire on väga mitmekülgne. Ta on alati olemas kui tegemist formeerimise, staabiassistendi töö või toitlustamisega. Kaire tantsib rahvatantsu ja võtab osa spordiüritustest. Kaire tugevam külg aga avaldub tema juhtimistegevuses. Tema tasakaaluka, toetava ja motiveeriva juhtimise all on ringkond arenenud teotahteliseks, sõbralikuks, hoolivaks ja initsiatiivikaks. Altpoolt tulevad ideed leiavad alati toetust. Kaire oskab näha kogu ringkonda ja iga üksikut liiget. Järva ringkond on Kaire nägu.

IVIKA RAUDSEPP (Lääne ringkond)

 

Ivika on Naiskodukaitse liige alates 2003. aastast, mil ta astus Tartu ringkonda. Juba 2005 hakkas ta osalema Lääne ringkonna üritustel ja on aastast 2008 selle ametlik liige. Ivika on Haapsalu jaoskonna juhatuse liige. Vaatamata oma leebele olekule ei ole ta see, kes alati kõigega nõus on. Olles juurtelt saarlane, astub ta oma veendumuste ja tõekspidamiste eest kindlalt välja. lvika kirg on sport ja kui ringkonnas hakati erialagruppe looma, oli tema kindel kandidaat spordigruppi vedama. Juba mitu aastat hoolitseb ta selle eest, et naistel oleks igal nädalal võimalik mängida sulgpalli, indiacat ja võrkpalli või ujumas käia. Suvel sõidetakse ühiselt jalgrattaga ja rulluiskudega ning pannakse end proovile orienteerumises. lvika on Läänemaa 2011. ja 2012. aasta meister võrkpallis Kaitseliidu naisvõistkonna koosseisus, talle pole võõras ka Naiskodukaitse koormusmatk. Alati lahke, sõbralik ja ideedest pakatav naine on eeskujuks paljudele.

 

TUULI KOTOV (Põlva ringkond)

 

Tuuli on Naiskodukaitse liige alates 2009. aastast. Talle meeldib väga laskmas käia ja ta on esindanud ringkonda nii vabariiklikel laskevõistlustel, koormusmatkadel kui ka spordivõistlustel. 2014. aastal otsustas Tuuli, et tuleb ka paraadil ära käia. Tuuli on alati kohal vabariigi aastapäevadel ja Võidupüha üritustel. Ta ei puudu kunagi Naiskodukaitse mälstuspäevalt, mille organiseerimine on tal viimased kaks aastat väga hästi välja tulnud. Tuuli seisab oma tõekspidamiste ja väärtuste eest, samal ajal innustades teisi ettevõtmistes kaasa lööma. Ta viib alati alustatu lõpule, ületades kõik raskused. Tuuli suudab keerulistes olukordades rahulikuks jääda ja lahednada need parimal võimalikul viisil.

MONIKA LEOSK (Pärnumaa ringkond)

 

Monika hakkas juba 1994. aastal Sakala ringkonnas kodutütreks ning Pärnumaa ringkonnas liitus Naiskodukaitsega aastal 2011. Monika võttis 2014. aastal enda kanda toitlustusgrupi juhi rolli. Kuna grupp ise on väga pisike, siis tuleb tal endal tihipeale kastanid tulest välja tuua. Oma toitlustaja rolli on ta täitnud nii Tori kiriku supijagamistel, kodutütarde ja noorkotkaste maakonnalaagris kui ka üle-eestilisel Naiskodukaitse laskevõistlusel ning heategevusüritustel suppi keetes. Monika eestvedamisel osaleti välitoitlustuse erialavõistlusel. Veel läbis Monika sel aastal välikoka kursuse ning käis abiks õppuse „Kotkalend“ toitlustamisel. Kevadel läbis ta sidemehe erialakursuse Kaitseliidus. Monika on võtnud oma südameasjaks heategevuslike loteriide korraldamise, et koguda omatulu või korjata annetusi. Selle tarvis meisterdab ta kodus vabadel hetkedel kingipakke ja teeb käsitööd.

 

ELI SUKLES (Rapla ringkond)

 

Eli liitus Naiskodukaitsega 2008. aastal. Enne seda oli ta tegutsenud aktiivselt Rapla ringkonnas kodutütarde rühmajuhina ja ringkonnavanemana ning olnud kaks aastat ka kodutütarde keskjuhatuse liige. 2011 valiti Eli Rapla jaoskonna juhatuse liikmeks. Ta on oma õlule võtnud suurema osa kujundustöid ja jaoskonna üritustel fotograafiks olemise. Eli on ka see, kes paneb erinevateks sündmusteks kokku fotoreportaa¾e ja videoklippe. 2014. aastal toimus Eli eestvedamisel Rapla raudteejaamas küüditamise mälestusüritus. Eli puhul tulebki kõige enam kiita tema positiivsust ja pealehakkamist. Ta usub, et kõigega saab alati hakkama, tuleb ainult tahta.

EVE TUISK (Saaremaa ringkond)

 

Eve on Naiskodukaitse liige alates 2010. aastast. Kui ta midagi ette võtab. siis teeb ta seda põhjalikult ja kohusetundlikult. Aastal 2011 Pihtla jaoskonda taastades valiti Eve kohe juhutusse ning sellest rollist pole ta siiani pääsenud - nüüdseks on ta saanud jaoskonna esinaiseks ning viinud jaoskonnas sisse mitmeid traditsioonilisi üritusi - esmaspäevased käsitööõhtud, Reeküla matk, koostöötalgud kodutütardega, paastumaarjapäeva tähistamine avaliku ürirusena, et värvata uusi liikmeid. Esinaisena on ta töösse kaasanud kogu juhatuse. Evele on väga hingelähedane avalike suhete valdkond. 2014. aasta teisest poolest on ta selle grupi juht, kes on suutnud kaasata gruppi uusi huvilisi ning oluliselt on paranenud Saaremaa ringkonna tegevuse kajastamine. Ka koolis töötades osaleb ta isamaalistel üritustel alati naiskodukaitsjana ning kodutütarde juhendajana kaasab aktustel kodutütreid.

 

MARGIT REI (Sakala ringkond)

 

Margit on Naiskodukaitse liige alates 2010. aastast. Nende aastate jooksul on ta usinasti õppinud Kaitseliidu Kooli erinevatel kursustel. Ta kuulub vaid kultuuri- ja formeerimisgruppi, lööb ta kaasa pea kõigis organisatsiooni tegevusvaldkondades. Suurepärase suhtlejana ning ääretult abivalmi, hooliva ja vastutustundlikuna on ta hea meeskonna liige. 2014. aastal on Margit osalenud kokku märkimisväärselt paljude sündmuste ja õppepäevade korraldamisel . Ta on esindanud ringkonda üle-eestilistel võistlustel esmaabis ja toitlustuses, samuti käinud koormusmatkadel. Margit on väga aktiivselt ja innustunult juhtinud Viljandi jaoskonda. lmetlusväärne on tema algatusvõime ja kohusetunne. Sportlik tegevus innustab teda samuti ja nii on ta kaks viimast aastat seisnud hea selle eest, et ringkonna liikmetele toimuksid võrkpalli treeningud.

MARJE-ANNE HENDRIKSON (Tallinna ringkond)

 

Marje-Anne on Naiskodukaitses tegutsenud üle kaheksa aasta. Tegusa inimesena on ta praktiliselt kogu selle aja osalenud Toompea jaoskonna juhtimises, olles viimased mitu aastat jaoskonna esinaine.  Marje-Anne eestvedamisel on jaoskonna liikmetest moodustatud toitlustus-ja meditsiinigrupid Toompea malevkonna juurde, ühiselt käiakse väljas erinevatel õppustel. Toompea jaoskond on  juba aastaid korraldanud Tallinna ringkonnas Naiskodukaitse mälestuspäeva. Marje-Anne juhtimise ajal on välja arendatud jaoskonnasisene traditsioon - ,,ümarlaud", mis toimub iga kuu viimasel neljapäeval. Tegu on omamoodi mentorlusega. Uued liikmed saavad kokku vanade olijatega. Nad tunnetavad tuge, mis võimaldab neil kiiremini integreeruda vabatahtlikku ühistegevusse. Inimesena on Marje-Anne südamlik ja hea suhtleja. Olles kohusetundlik ja nõudlik enese vastu, on ta oma tegemistes oma jaokonna liikmeile heaks eeskujuks. Oma tööd Toompea jaoskonna juhina teeb ta südame ja armastusega. Talle on tahtis, et naiskodukaitsja oleks alati soliidne ja korrektse välimusega, isegi siis, kui tuleb päevade kaupa metsas lahingukäsku täita.

KADI KASS (Tartu ringkond)

 

Kadi liitus Naiskodukaitsega aastal 2005. Väga pikaajalise liikmena on ta siiani aktiivne tegevliige ning oma siira suhtumisega meile kõigile eeskujuks. Kadi on väga analüütiline, ta süveneb ja teeb arendusettepanekuid nii jaoskonna, ringkonna kui ka üle-eestilisel tasandil ning keskendub oma tegevusele ja viib alustatu lõpuni. Äärmiselt kohusetundliku inimesena paneb Kadi alati käe külge, kui näeb, et on abi vaja. Ta ei põlga ära lihtsaid ega keerulisi ülesandeid. Endise jaoskonna aseesinaisena on Kadi on olnud suureks toeks praegusele jaoskonna juhatusele, ta mõtleb alati kaasa, pakub abi ja annab väga innustavat tagasisidet. Kadi valutab südant ka organisatsiooni ning riigi tuleviku pärast, panustades aktiivselt Kodutütarde tegevusse noortejuhtide erialagrupi juhi ja vabatahtliku instruktorina.  Kadi kireks on ajalugu ja seda nii töö-, kui eraelus, ent ka Naiskodukaitses. Naiskodukaitses on ta üle-eestilise ajalookomisjoni juht, uurinud vabatahtlikult Tartu akadeemilise jaoskonna ajarugu ja algatanud Tartu ringronnas Tartu rahu aastapäeva tähistamise traditsiooni.

 

TATJANA LAADI (Valga ringkond)

 

Tatjana on Naiskodukaitse liige alates 2009. aastast. Oma optimismi ja heatahtlikkusega on ta alati oodatud liige erinevatel võistlustel ning üritustel. Ta on inimene, kellele võib loota ning kellega kõhklematult luurele minnakse. Tatjana teeb rohkem, kui temalt nõutakse. Olles ise erialalt arst, on ta kõikidel Kaitseliidu ja Naiskodukaitse üritustel oma südameasjaks võtnud esmaabi tutvustamise ning selgitanud selle andmise oskuse vajalikkust. Aktiivse naiskodukaitsjana leiab ta aega Naiskodukaitse tutvustamiseks ja propageerimiseks kogukonnas. Väsimatu liikmena on ta osa võtnud paljudest erialavõistlustest ning nendelt ka heade tulemustega tagasi tulnud. Lisaks kogub ja säilitab Tatjana Naiskodukaitse Valga ringkonna ajalugu. Tema juhtimisel koguvad jaoskondade esinaised mälestusi, mille tulemusena on valmimas kogumik Valga ringkonna lähiajaloost. Tatjana on Otepää jaoskonna asutajaliige ja Valga ringkonna juhatuse liige.

INNA LÄLL (Viru ringkond)

 

Inna on Naiskodukaitse liige alates 2005. aastast.  Tasapisi sulandus ta organisatsiooni ja mida rohkem ta naiskodukaitsega tuttavamaks sai, seda enam võttis ta endale ka vastutust. Nüüdseks on Inna olnud juba 2009. Aastast Viru ringkonna aseesinaine. Munder üll ja varustus seljas mööda metsa, niite, võsa ja kraave kondamine pakub lnnale huvi ning paneb ta silmad särama. Ilmselt valiks enamus naisi endale nädalavahetuseks mõne lihtsama ja puhtama tegevuse, kuid kange naine Inna käib pikkadel rasketel matkadel hea meelega võistlemas. Mitte kunagi ei ole enne järjekordset katsumust Inna suust kahetsusnoote kuulda olnud. Inna on positiivne, rõõmsameelne ja õigluse eest võitleja, ta on Viru ringkonna hing.

 

INGA NIIT (Võrumaa ringkond)

 

Inga on Naiskodukaitse liige alates 2009. aastast. Juba esimesest korrast alates oli selge, et Inga on väga hea laskja. Ta on esindanud Naiskodukaitse Võrumaa ringkonda erinevatel laskevõistlustel nii maakonnas kui ka vabariiklikul tasemel. Inga eestvedamisel toimuvad ringkonnas regulaarselt kaks korda kuus lasketreeningud, tänu millele on naiste lasketulemused palju paranenud. Inga juhib juba neljandat aastat Antsla jaoskonda ning tema eestvedamisel on Naiskodukaitset tutvustatud mitmetel kohalikel üritustel. Inga on väga sõbralik ja tasakaalukas, ta avaldab oma arvamust, kuid seda väga diskeetselt. Samuti aktsepteerib ta teiste arvamusi ning seisukohti, temaga koostöös leitakse alati kõikidele olukordadele parim lahendus.

FastLion CMS

Pühapäeval kuulutatakse välja aasta

Pühapäeval kuulutatakse välja aasta

Rändauhind Foto: Eesti Kaitsevägi Parimaid naiskodukaitsjaid ja kaitseliitlasi tulevad teiste seas tervitama kaitseminister Sven Mikser ja kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras Pühapäeval, 11. jaanuaril, kuulutavad Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Tallinnas kaitseministeeriumis välja aasta kaitseliitlase ja naiskodukaitsja nimed.

Pühapäeval kuulutatakse välja aasta 2014 naiskodukaitsja ja kaitseliitlane

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse