Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Praktiliste Oskuste Päev Keilas Praktiliste Oskuste Päev Keilas Keila jaoskonna naised on taaskasutuse ja rohelise mõtteviisi poolt. Me soovime au sees hoida esiemade oskusi ja traditsioone. Praktiliste Oskuste Päev pakkus nii vanade oskuste uuendamise kui uute omandamise võimalust. Hetk enne järgmist töötuba: Kaidi , Siiri, Tiina ja Heidi ← Eelmine Harju ringkonnas uus jaoskond Järgmine → Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Keila rühma näituse avamine Praktiliste Oskuste Päev Keilas

Praktiliste Oskuste Päev Keilas

Pille-Riin Moilanen 23. jaan. 2015

Keila jaoskonna naised on taaskasutuse ja rohelise mõtteviisi poolt. Me soovime au sees hoida esiemade oskusi ja traditsioone. Praktiliste Oskuste Päev pakkus nii vanade oskuste uuendamise kui uute omandamise võimalust.

Praktiliste Oskuste Päev Keilas
Rahvuslikud prossid/preesid
Praktiliste Oskuste Päev Keilas
Katrin õpetab organzalillede tegemist

Paldiski jaoskonna esinaine Katrin Lanina õpetas tegema organzalilledest prosse ja juukse-kaunistusi. Kõik töötasid innukalt ning käis elav arutelu tuletõrjesüsteemi töökindluse kohta. Lilli tehes peab nimelt õite kroonlehed küünlaleegil kõrvetama ...

 

Õnneks ei saanud me päästeameti reageerimiskiirust kontrollida ning ka laual ettevaatusabinõuna valmis pandud vett ei läinud vaja. Kuna  meie huvi organzalillede vastu oli äratatud siis leppisime Katriniga kokku, et õppetunnile tuleb järg ning oma teadmisi jagab ta ka kodütütarde ja Noorte Kotkaste Keila rühmas.

 

Proua Siiri  Kobin oli tulnud Viljandist, et jagada meiega oma oskusi ja kogemusi.  Ta õpetas makrameesõlme ning kuidas seda kasutada võtmehoidja tegemisel teiseks õppisime tegema rahvuslikke preese/prosse, mis olid tõeliseks üllatajaks oma ilu ja lihtsusega.  Suured tänud, proua Siirile, et tal oli võimalik oma laupäev meie seltsis veeta. Praktiliste Oskuste Päev  sisaldas veel õmblustundi ja nahatööd.

 

Margit Odar juhendas poekottide õmblemist. Kasutasime kängajääke ja nii tuli iga kott täiesti originaalne. Kahjuks kolmest õmblusmasinast nõustus koostööd tegema vaid üks nii et soovijad said kodutööd ning võivad iseseisvalt oma oskusi lihvida. Viimane kuid kindlasti mitte vähetähtis oli Tiina Mäe juhendatud nahatöö. Inetutest purkidest said kunstipärased pliiatsitopsid/vaasiümbrised.

 

Kuigi päeva jooksul ei olnud eriti aega selga sirutada ja ringi vaadata andis siiski koos õppimine ja koostegemine tubli annuse positiivset energiat.

Aitähh juhendajatele! Aitähh osalejatele!

 

Usun et Praktiliste Oskuste Päev oli küll esimene omalaadne kuid kindlasti mitte viimane.

Praktiliste Oskuste Päev Keilas
Hetk enne järgmist töötuba: Kaidi , Siiri, Tiina ja Heidi

FastLion CMS

Praktiliste Oskuste Päev Keilas

Praktiliste Oskuste Päev Keilas

Rahvuslikud prossid/preesid Katrin õpetab organzalillede tegemist Paldiski jaoskonna esinaine Katrin Lanina õpetas tegema organzalilledest prosse ja juukse-kaunistusi Kõik töötasid innukalt ning käis elav arutelu tuletõrjesüsteemi töökindluse kohta Keila jaoskonna naised on taaskasutuse ja rohelise mõtteviisi poolt. Me soovime au sees hoida esiemade oskusi ja traditsioone. Praktiliste Oskuste Päev pakkus nii vanade oskuste uuendamise kui uute omandamise võimalust.

Praktiliste Oskuste Päev Keilas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse