Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põrgupõhja retkel seljatasid naised mehi ja saavutasid 6. koha Põrgupõhja retkel seljatasid naised Nädalavahetusel lõppenud läbi aegade raskeimal Põrgupõhja retkel saavutasid Naiskodukaitse võistkonnad 6. ja 20. koha. Tänavuse retke pikkus oli linnulennult seitsekümmend viis kilomeetrit, mille pidid võistkonnad läbima varjatult ning etteantud ajagraafikus. Samuti tuli neil täita rajale märgitud kontrollpunktides erinevaid ülesandeid. ← Eelmine Ringvaade Maakaitsepäeva ja Võidupüha tähistamisest Järgmine → Naiskodukaitsjad üle Eesti saavad kokku Järvamaal Põrgupõhja retkel seljatasid naised mehi ja saavutasid 6. koha

Põrgupõhja retkel seljatasid naised mehi ja saavutasid 6. koha

16. juulil 2015

Nädalavahetusel lõppenud läbi aegade raskeimal Põrgupõhja retkel saavutasid Naiskodukaitse võistkonnad 6. ja 20. koha. Tänavuse retke pikkus oli linnulennult seitsekümmend viis kilomeetrit, mille pidid võistkonnad läbima varjatult ning etteantud ajagraafikus. Samuti tuli neil täita rajale märgitud kontrollpunktides erinevaid ülesandeid.

Põrgupõhja retkel seljatasid naised mehi ja saavutasid 6. koha
NKK Rapla võistkond / Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald

6. koha saavutanud NKK Rapla võistkonnas olid Marju Prosin, Reelika Rohuste, Evelyn Gold ja Raino Remmel. 20. koha saavutanud Hiie NKK võistkonda kuulusid Kersti Ojamets, Maire-Anu-Liis Oidsalu, Lea Karjane ja Sirle Baldesport-Märss.

 

Reelika Rohuste kommenteerib lõppenud katsumust:

„Et Põrgupõhjale minna, siis peab super tiim olema, mida meil ka oli. Siis on retk tehtud. Näiteks kui ma kuskil kukkusin ja Raino ütles selle peale "ei puhka" siis saime kõik kõvasti naerda. Tiimil peab üks naljasoon olema. Naljakaks me ei pidanud pokusid ja viljapõlde. Praegu ei tohiks neid sõnu meie läheduses kasutada. Jalad tunnevad neid veel liiga ehedalt.

 

Me läksime sinna mõttega, et peame kindlasti neljakesi koos lõpetama. Koht lõpujärjestuses ei olnud oluline. Kui mingi hetk hakati meie poole teise pilguga vaatama (selle nägi ja tundis kohe ära; teise päeva hommikul, mil teised võistkonnad teadsid, et esimese päeva õhtuks olime teisel kohal), siis me ise ka ei uskunud, millega hakkama saime. Tegime lihtsalt oma asja. Meist neljast ei olnud varem ju keegi Põrgupõhjal enne käinud.

 

Kusjuures katkestamise mõtteid mul ei olnud. Isegi siis, kui hommikul selle peale üles tõusin, et vesi läbi magamiskoti tuli ning seejärel vihmasajus märgi riideid ja jalanõusid jalga panin, ise külmast värisedes. Ka siis ei mõelnud katkestamisele. Ma lihtsalt pidin teada saama, mis tunne on seda kõike lõpetada. Motiveeriv oli ka see, kui jätsime oma selja taha mitu-mitu meeste võistkonda ja kui kohtunikud ütlesid, et nad pidid mitu korda üle kontrollima, kas ikka meie tiim on nii ees ja kui peakorraldaja meid isiklikult näha tahtis, et kellega tegu, siis oli hea tunne.“

Põrgupõhja retkel seljatasid naised mehi ja saavutasid 6. koha
Hiie NKK võistkond / Foto: Kaitse Kodu! / Karri Kaas
Põrgupõhja retkel seljatasid naised mehi ja saavutasid 6. koha
Foto: Kaitse Kodu! / Karri Kaas

Evelyn Gold lisab:

„Kuna me kõik olime esimest korda, siis ei osanud me midagi oodata ega karta. Eelnevate juttude järgi saime aimu, et ega see kerge saa olema. Retk ise oli raske, kuid meid innustas esimese päeva super hea tulemus ja teadmine, et naised võivad olla meestega täitsa võrdsed. Kordagi ei tekkinud katkestamise mõtteid. Kontrollpunktide ülesanded olid vahvad ja sinna jäi meil veel päris palju varu. Üldkokkuvõttes oli tore, meil oli väga super tiim ja palju tuge saime ka Rapla meeste võistkonnalt, kellega kontrollpunktides me kokku ikka juhtusime. Julgen küll väita, et see ei jäänud meile viimaseks Põrgupõhjaks.“


Põrgupõhja Retk on oma nime saanud metsavendade vastupanuorganisatsiooni Relvastatud Võitluse Liidu Vigala vallas asunud staabipunkri järgi. Võistluse peakorraldaja on MTÜ Põrgupõhja Risti Selts, keda toetavad Kaitseliidu Rapla ja Pärnumaa malevad. Võistluse kajastuse eest kandis hoolt Kaitseliidu ajakiri Kaitse Kodu.

FastLion CMS

Põrgupõhja retkel seljatasid naised

Põrgupõhja retkel seljatasid naised

NKK Rapla võistkond / Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald 6 koha saavutanud NKK Rapla võistkonnas olid Marju Prosin, Reelika Rohuste, Evelyn Gold ja Raino Remmel Nädalavahetusel lõppenud läbi aegade raskeimal Põrgupõhja retkel saavutasid Naiskodukaitse võistkonnad 6. ja 20. koha. Tänavuse retke pikkus oli linnulennult seitsekümmend viis kilomeetrit, mille pidid võistkonnad läbima varjatult ning etteantud ajagraafikus. Samuti tuli neil täita rajale märgitud kontrollpunktides erinevaid ülesandeid.

Põrgupõhja retkel seljatasid naised mehi ja saavutasid 6. koha

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse