Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnumaa ringkond alustas kevadet baasväljaõpetega Pärnumaa ringkond alustas kevadet Lisaks vast alanud sinilillekampaaniale tervitavad Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjad kevadet ka baasväljaõpetega. BVÕ koolituste hooaeg avati 23. märtsil Pärnumaa NKK-s organisatsiooniõpetusega. Lisaks naiskodukaitsjatele tulid uusi teadmisi omandama ka kodutütred, kel naiskodukaitsjatega liitumine juba silmapiiril terendab. Piltide autorid on Kertu Põltsam ja Karmen Vesselov ← Eelmine Naiskodukaitsjatega „linnuteed“ kaardistamas Järgmine → Ülejõe jaoskonna õppelaager Pärnumaa ringkond alustas kevadet baasväljaõpetega

Pärnumaa ringkond alustas kevadet baasväljaõpetega

Geili Pais 15. aprillil 2019

Lisaks vast alanud sinilillekampaaniale tervitavad Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjad kevadet ka baasväljaõpetega. BVÕ koolituste hooaeg avati 23.märtsil Pärnumaa NKK-s organisatsiooniõpetusega. Lisaks naiskodukaitsjatele tulid uusi teadmisi omandama ka kodutütred, kel naiskodukaitsjatega liitumine juba silmapiiril terendab.

Kuigi organisatsiooniõpetuse sisu on võrreldav eelmiste aastatega, siis vormiliselt oli koolituse ülesehitus sel korral uus. Senini on peamine info antud edasi kahepäevase kontaktõppe raames, kuid käesoleval aastal rakendatakse vastavalt uuele õppekavale ka e-õppe meetodeid. See tähendab, et kõigile osalejatele saadeti aegsasti ette info, kuidas leida ja läbida iseseisvalt e-õppe moodul Eesti Kaitseväe e-õppe portaalis ILIAS ning see oli ka eelduseks kontaktõppele pääsemiseks. Kuigi e-õppe rakendamine on alles algusjärgus, oli kõnealune moodul väga selgelt ja ülevaatlikult koostatud ning kõigil oli võimalik just enda vajadustest ja võimalustest lähtuvalt uut materjali omandada. Kontaktõppe viisid läbi Pärnumaa ringkonna esinaine Karmen Vesselov ja Pärnumaa ringkonna instruktor Karme Tammist. Koolituste erinevate osadega aitasid naiskodukaitsja Agnes ning instruktorid Margo ja Ott. Kontaktõppe raames tutvustati osalejatele NKK ja Kaitseliidu ajalugu, Eesti riigikaitse struktuuri ja juhtimist, NKK liikmeskonda, erialasid ja tegevust, vormikandmist ning palju muudki. Puudu ei olnud ka riviõpe, kus kõigile rivistumise ja valvelseisaku põhitõed selgeks tehti. Kontaktõppe lõpus koostas igaüks oma isikliku organisatsioonisisese arenguplaani ning selle ülesande tegi eriti huvitavaks asjaolu, et kõikide “arengupuud” koguti kokku ja jäeti tallele, et need viie aasta pärast uuesti avada ja reaalse eluga võrrelda. Kõik osalejad jäid põnevusega ootama, et näha, kui palju plaane ka tegelikkuseks saab.

Pärnumaa ringkond alustas kevadet baasväljaõpetega
Organisatsiooniõpetuse riviõppe tund.
Pärnumaa ringkond alustas kevadet baasväljaõpetega
Pärnumaa ringkond alustas kevadet baasväljaõpetega

Järgmise baasväljaõppena võeti 6. aprillil ette esmaabi, milles osales nii kodutütreid, verivärskeid NKK liikmeid, Kaitseliidu jaosanitare kui ka pikaaegse meedikukogemusega õppureid. Kahepäevane õppetsükkel oli täidetud nii teooria kui ka kohese praktikaga ning esmakordselt oli võimalik harjutada elustamist ka imiku nuku peal. Väljaõppe raames kaeti muude teemade hulgas nt elustamine, verejooksude peatamine, šokk, võõrkeha hingamisteedest eemaldamine, psühhosotsiaalne esmaabi, traumad, ägedad haigusseisundid jpm. Nädalavahetuse lõpuks olid kõik osalejad saanud võimaluse ka ise erinevates olukordades käe (kunst)veriseks teha. Suurema osa BVÕst viis läbi meditsiinigrupi juht Maret koos Ülejõe jaoskonna esinaise Jana ning kaitseliitlase Kaitiga. Ägedate haigusseisundite teemal täiendas nimetatuid Helena Minina Sakala malevast. BVÕ lõppes kirjaliku testiga, mis oli heaks tagasisideks väljaõppe läbimise kohta nii korraldajatele kui osalejatele. Oli väga meeleolukas nädalavahetus ning suurepärased koolitajad tagasid emotsioone ja naeru täis õppe, mille lõppedes lahkusid enamus osalejad naerulsuil ja omaette muheledes.  

 

Uute naiskodukaitsjate rõõmuks ei pea ka järgmist väljaõpet pikalt ootama: aprilli teises pooles tehakse algust välitoitlustuse BVÕga, mis koosneb esmasest teooriast ning seejärel juba reaalsest toitlustamiskogemusest erinevate ürituste raames.

 

Kiitus ja tänu pädevatele koolitajatele, kes kõigile uutele (ja ka staa¾ikatele) liikmetele vajalike teadmiste edasi andmise nimel vaeva nägid. Lisaks korraldajatele-läbiviijatele on aplausi teeninud ka toitlustajad, kes kõikidel päevadel õppureid maitsvate söökide ja vahepaladega kostitasid.

Pärnumaa ringkond alustas kevadet baasväljaõpetega
Pärnumaa ringkond alustas kevadet baasväljaõpetega

Piltide autorid on Kertu Põltsam ja Karmen Vesselov

FastLion CMS

Pärnumaa ringkond alustas kevadet

Pärnumaa ringkond alustas kevadet

Kuigi organisatsiooniõpetuse sisu on võrreldav eelmiste aastatega, siis vormiliselt oli koolituse ülesehitus sel korral uus Senini on peamine info antud edasi kahepäevase kontaktõppe raames, kuid käesoleval aastal rakendatakse vastavalt uuele õppekavale ka e-õppe meetodeid Lisaks vast alanud sinilillekampaaniale tervitavad Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjad kevadet ka baasväljaõpetega. BVÕ koolituste hooaeg avati 23.märtsil Pärnumaa NKK-s organisatsiooniõpetusega. Lisaks naiskodukaitsjatele tulid uusi teadmisi omandama ka kodutütred, kel naiskodukaitsjatega liitumine juba silmapiiril terendab.

Pärnumaa ringkond alustas kevadet baasväljaõpetega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse