Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnakad valmistusid jõuludeks Pärnakad valmistusid jõuludeks Jõulud on lähenemas ning seetõttu möödus Naiskodukaitse Pärnu jaoskonna aasta viimane teeõhtu meisterdamise vaimus. Said ju ilusad? ← Eelmine Pärnumaa naiskodukaitsjad ja kodutütred võtsid lasketiirus mõõtu Järgmine → Pärnakate rahulik spordipäev Pärnakad valmistusid jõuludeks

Pärnakad valmistusid jõuludeks

Karmen Vesselov 9. dets. 2015

Jõulud on lähenemas ning seetõttu möödus Naiskodukaitse Pärnu jaoskonna aasta viimane teeõhtu meisterdamise vaimus.

Monika eestvedamisel oli 8. detsembri teeõhtu teema dekoratiivse radiaalse lauakaunistuse valmistamine. Keerulise nimega iluasi kujutas endast tegelikult kena ümarat männiokstest ja muust kaunist kraamist valmistatud seadet, mis oli istutatud lillepotti.

 

Seade valmistamiseks vajaminevat looduslik materjal - männioksad, pohlavarred, mustikarootsud ja muu - tuli igal osalejal ise korjata. Orkaanine nädalavahetus ei olnud selle juures kuidagi abiks, sest kui orkaanituuled vahepeal mõõdukaks vajusid, olid paljud naised siiski samanimelise Kaitseliidu suurõppusega hõivatud. Materjalidest siiski puudust ei tulnud. Lisaks metsast leitule olid mitmed prouad oma kappe tuulutanud ja leidnud põnevaid lisandeid, millega oma seadetele värvi anda.

Pärnakad valmistusid jõuludeks
Naiskodukaitse tagatuba oli tuulisel talveõhtul ühtäkki rohelust täis.

Pärast kahetunnist pingsat tööd (mille sisse jäi siiski ka viieminutiline teejoomispaus) valmis terve lauatäis uhkeid jõuluseadeid, mida nende autorid hellitavalt ikebanadeks kutsusid. Igaüks sai oma töö koju kaasa ning loodetavasti saab uut aastat vastu võtta koos uhkete lauaehete ilu ja hiilgusega.

Pärnakad valmistusid jõuludeks
Dekoratiivsed radiaalsed lauakaunistused. Said ju ilusad?

FastLion CMS

Pärnakad valmistusid jõuludeks

Pärnakad valmistusid jõuludeks

Monika eestvedamisel oli 8 detsembri teeõhtu teema dekoratiivse radiaalse lauakaunistuse valmistamine Jõulud on lähenemas ning seetõttu möödus Naiskodukaitse Pärnu jaoskonna aasta viimane teeõhtu meisterdamise vaimus.

Pärnakad valmistusid jõuludeks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse