Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnakad koormusmatkal neljandad Pärnakad koormusmatkal neljandad Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna tulid Naiskodukaitse koormusmatkal neljandale kohale. Tormistes ja lumistes oludes läbisid nad peaaegu 70 kilomeetrit. ” Fotod: Kristiina Sireli ← Eelmine Kuidas Pärnu naised läksid kaks korda Kihnu näitust avama Järgmine → Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel Pärnakad koormusmatkal neljandad

Pärnakad koormusmatkal neljandad

Karmen Vesselov 2. mail 2017

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna tulid Naiskodukaitse koormusmatkal neljandale kohale. Tormistes ja lumistes oludes läbisid nad peaaegu 70 kilomeetrit.

Pärnakad koormusmatkal neljandad
Sädet jagus küll silmadesse, aga tuletegu jäi tormi tõttu katki.
Pärnakad koormusmatkal neljandad
Kui tahad katkestada, siis suudad veel sama palju edasi minna.

Reede hilisõhtul anti Läänemaal start Naiskodukaitse koormusmatkale. Koormusmatkade raames tuleb läbida maastikul pikki vahemaid, jõuda ette antud aja jooksul kontrollpunkti ning lahendada seal ülesandeid. Seekordse matka jooksul läbisid Pärnumaa naised kaasas olnud GPS-seadme andmete järgi 67 kilomeetrit ning aega kulus selleks 19 tundi.

 

Meie naised olid varem sarnastel üritustel juba osalenud. Seekordse võistluse tegid aga eriliseks ootamatult talvine ilm ja see, et ülesannete lahendus nõudis enam füüsilist pingutust. Rada oli suhteliselt kiire. Kui suund sassi läks, tuli lisaaaega võtta puhkuse ja söömise arvelt. Ja suuna hoidmine oli keeruline, sest teedel käies võis kergesti langeda väga aktiivselt tegutsenud vastutegevuse lõksudesse.

 

Kõige paremini tulid pärnakatel välja sõlmede, veetakistuse, takistusradade ja kanderaami ülesanded. Ilmaolude tõttu jäi aga pea kõigil võistkondadel punkt saamata tule süütamises, sest sellise ilmaga on tulepulgaga sädeme saamine võimatu.

 

Keerukas ilm tekitas paljudes katkestamisemõtteid. Mitmed võistkonnad jätsidki võistluse pooleli. Pärnu naised meenutasid sellistel hetkedel aga Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga öeldut, kes saatis võistlejad teele sõnadega: “Kui tahad katkestada, siis suudad veel sama palju edasi minna.” 

 

Fotod: Kristiina Sireli

FastLion CMS

Pärnakad koormusmatkal neljandad

Pärnakad koormusmatkal neljandad

Sädet jagus küll silmadesse, aga tuletegu jäi tormi tõttu katki Kui tahad katkestada, siis suudad veel sama palju edasi minna Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna tulid Naiskodukaitse koormusmatkal neljandale kohale. Tormistes ja lumistes oludes läbisid nad peaaegu 70 kilomeetrit.

Pärnakad koormusmatkal neljandad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse