Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
''Papa Mike ükskõik'' ''Papa Mike ükskõik'' Selleaastane staabiassistentide baaskursus toimus kahes etapis Paldiskis 2. -4. oktoobril ja 30. oktoobrist 1. novembrini. Kursuse lõpetas 18 naiskodukaitsjat, neile lisaks osales aga ka kolm pisi-stassi vanuses 4-7 elukuud. Foto: Jane Koitlepp Foto: Jane Koitlepp Foto: Jane Koitlepp ← Eelmine Vaatlejana võsas ehk SIBUL naistel pisaraid voolama ei pannud Järgmine → Mentor versus sõbranna - kumb on parem? ''Papa Mike ükskõik''

''Papa Mike ükskõik''

5. nov. 2020

Selleaastane staabiassistentide baaskursus toimus kahes etapis Paldiskis 2.-4. oktoobril ja 30. oktoobrist 1. novembrini. Kursuse lõpetas 18 naiskodukaitsjat, neile lisaks osales aga ka kolm pisi-stassi vanuses 4-7 elukuud.

Esimesel nädalavahetusel õpiti selgeks olulisim teoorias - mis on staap ja staabi rutiin, kuidas peab sidet STASS ehk staabiassistent.

 

Teise nädalavahetuse viimane päev oli pühendatud õpitud teadmiste rakendamisele. Hommikul kell 6 alustati staabiharjutusega, kus kohale tulnud 18 õppurit jagati nelja gruppi ehk staapi. Ülesanded staabis olid just sellised, et õppurid saaksid tunde ja teadmise, kas nemad saavad staabis kiirel ning stressirohkel ajal hakkama. Üha enam peab staabiassistent olema kiirelt lahendustele orienteeritud, kõrge stressitaluvusega, valdama inglise keelt ning omama ka arvutipädevust. See kõik sai pühapäeva hommikul proovile pandud.

 

Peale intensiivset staabiharjutust mindi lahingpaaridena maastikuharjutusele "Alles algus", mis tähendas 14 erinevat kontrollpunkti ülesannetega STASSi kursuse varasalvest. Igasse punkti jõudmisest pidi lahingpaar raadio teel staapi ette kandma: "LIMA ECKO, SIIN PAPA MAIK ÜKS" loomulikult seda korrektselt ka lõpetades "SIIN PAPA MAIK ÜKS KÕIK". Kõik rajale läinud jõudsid peale viietunnist orienteerumist tagasi staapi.

Kõike kursusel toimuvat jälgisid ka järgmise põlvkonna staabiassistendid. Nimelt osalesid kolm instruktorit (praktiseerivad STASSID) kursusel oma väikelastega. Lapsehoidjana oli kaasas ühe lapse isa, kes ka teistel pisi-stassidel silma peal hoidis. Lapsed said selles suures staabisaginas kenasti toimetatud ning olid hoitud. Naiskodukaitses on kõik võimalik! STASS leiab alati lahenduse ka kõige pingelisemas olukorras.

''Papa Mike ükskõik''
Foto: Jane Koitlepp
''Papa Mike ükskõik''
Foto: Jane Koitlepp
''Papa Mike ükskõik''
Foto: Jane Koitlepp

FastLion CMS

''Papa Mike ükskõik''

''Papa Mike ükskõik''

Esimesel nädalavahetusel õpiti selgeks olulisim teoorias - mis on staap ja staabi rutiin, kuidas peab sidet STASS ehk staabiassistent Teise nädalavahetuse viimane päev oli pühendatud õpitud teadmiste rakendamisele Selleaastane staabiassistentide baaskursus toimus kahes etapis Paldiskis 2.-4. oktoobril ja 30. oktoobrist 1. novembrini. Kursuse lõpetas 18 naiskodukaitsjat, neile lisaks osales aga ka kolm pisi-stassi vanuses 4-7 elukuud.

''Papa Mike ükskõik''

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse