Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
PIKK MAJA PIKK MAJA Välja hõigatud avalike suhete õppepäevale kogunes Hiiumaale kaheksa naist. Seda on ühe tegutseva ringkonna kohta ülivähe. Miks see on, et naised ei leia teed meie hulka? Kui sa mõtled, et meie grupp on kuiv, igav ja põnevus puudub, siis sa eksid! Tee natuke rohkem kui sinult oodatakse! Ootan ka sind avalike suhete gruppi! Meie olemegi need, kes olete teie! MARET KOLLIN Avalike suhete grupi juht Meie ootame Sind avalike suhete grupiga liituma! Foto: Ille Savioja ← Eelmine Järgmine → VII LASTEKAITSE PEREPÄEV PIKK MAJA

PIKK MAJA

Maret Kollin 6. juunil 2022

Välja hõigatud avalike suhete õppepäevale kogunes Hiiumaale kaheksa naist. Seda on ühe tegutseva ringkonna kohta ülivähe. Miks see on, et naised ei leia teed meie hulka? Kui sa mõtled, et meie grupp on kuiv, igav ja põnevus puudub, siis sa eksid!

PIKK MAJA
Millal lõpeb lapsepõlv? Foto: Veronika Isberg

Millal sina viimati muuseumi külastasid? Meie õppepäev Hiiumaal algas Pika Maja (rahva suus kutsutakse Hiiumaa Muuseumi nii) külastamisega Kärdlas. Meid võttis vastu Helgi Põllo. Sukeldusime lapsepõlve. Väljapaneku ajalugu ulatub tagasi 19. sajandisse kuni tänapäevani välja. Mis aeg on lapsepõlv? Kui vanalt lõpeb teie arvates ära lapsepõlv? On see siis kui kool läbi või kui saadakse ise lapsevanemateks?

PIKK MAJA
Rauast mänguasjad ja vähe magusat.Foto: Veronika Isberg
PIKK MAJA
Taamal kolmikute käru. Foto: Maret Kollin

Põhirõhk näitusel jääb nooremasse lapsepõlve ehk siis enne kooli ja algkooli. Kui mälestustes tagasi minna 19. sajandisse, siis mindi kooli alles 12-aastaselt. Praeguse ajaga oleks see viis aastat nn. võitu lapsepõlvele? Kas ikka aastate võit oli ikka üks suur mängulust? Lapsed on eriaegadel küpsenud ka erinevalt. Ta võib-olla oli mõnedes maatöödes palju täiskasvanum, aga mingis muus  maailmapildis palju lapselikum. Sellepärast ongi väga raske  eriaegadel ajaloos ka määrata, millal see lapsepõlv otsa saab. Kunagi pani lapsepõlvele punkti kui  leeris oli käidud. Nii olid sa küpseks ja täiskasvanuks kuulutatud. Need asjad muutuvad ajas.

 

Liikudes järgmisse näituse tuppa, leidsime end hoopiski lasteaiast- väiksed lauad, toolid ja kapid. Mäletate neid kappe, mille avamiseks oli ukse sees pisike ümmargune auk? Tuttavad mängukannid, pissipotid… Mängumaja! See on kui väike armas kodu, kus on olemas kõik vajalik.

 

Hiiumaal sündisid 1978. aastal kolmikud. Nemad on õnnelikud, et vanker leidis just tee sellele näitusele oma kodusaarel. Meie silme läbi oli see ikka väga lai. Kolme istumis kohaga kiiktool, kus last tudule kussutati ja see on just Hiiumaale omane.

PIKK MAJA
Kiiktool võib olla ka nii lai. Foto: Maret Kollin
PIKK MAJA
Kirja said täiskasvanute manitsused lapsepõlvest. Foto: Maret Kollin
PIKK MAJA
Jälgi alati tausta! Foto: Maret Kollin

Näitus vaadatud. Järgnes tunnine õppeprogramm, kuidas interneti avarustest otsinguid paremini teostada. Saime juurde hulka huvitavaid nippe, mida organisatsiooni ajaloo uurimisel kasutada.

 

Enne kui me lahkusime muuseumist, käisime läbi “turistilõksust”. Selleks, et saada teada, mis see on, pead Pikka Majja minema. Vihjeks, et sealt soetasin ihu kasimiseks ühe Odratolguse seebi.

 

Hiljem jätkasime Hiiumaa malevkonna klassiruumis avalike suhete õppepäevaga ja Kaja Lotman tegi ringkonna ajaloo uurimisest väikse ülevaate.  “Ajalugu on lõputu otsimine”: ütles Kaja. Meile on mõnes mõttes selle otsimine tehtud lihtsamaks, kui aastaid tagasi. Peab olema ainult aega ja tahet. Põnevus kasvab tulemustega ja sellepärast ei pea muretsema.

 

Tegime plaane. Loodan, et need saavad jõudsalt teostatud. Iga grupp toimib hästi kui on toetav meeskond. Me ei tee seda käputäie naistega, vaid kogu ringkonnaga. Tee natuke rohkem kui sinult oodatakse!

 

Ootan ka sind avalike suhete gruppi! Meie olemegi need, kes olete teie!

 

MARET KOLLIN

Avalike suhete grupi juht

 

PIKK MAJA
Meie ootame Sind avalike suhete grupiga liituma! Foto: Ille Savioja
← Eelmine

FastLion CMS

PIKK MAJA

PIKK MAJA

Millal lõpeb lapsepõlv? Foto: Veronika Isberg Millal sina viimati muuseumi külastasid? Meie õppepäev Hiiumaal algas Pika Maja (rahva suus kutsutakse Hiiumaa Muuseumi nii) külastamisega Kärdlas Meid võttis vastu Helgi Põllo Välja hõigatud avalike suhete õppepäevale kogunes Hiiumaale kaheksa naist. Seda on ühe tegutseva ringkonna kohta ülivähe. Miks see on, et naised ei leia teed meie hulka? Kui sa mõtled, et meie grupp on kuiv, igav ja põnevus puudub, siis sa eksid!

PIKK MAJA

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse