Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Õppisime abi andma Õppisime abi andma Veebruari esimesel nädalavahetusel toimus Lääne ringkonnas Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul. Läbiviijateks super asjalikud instruktorid Küllike Tammeveski, Maire Kruus, Ene Vokk, Tiia Kaus, Anne Kull, Martin Valk, Urmas Hanni, Rene Killandi ja õppuriteks hulk toredaid naisi nii Lääne-, Hiiu- Pärnu- kui Harjumaalt. Tuhat tänu ja uute tegusate kohtumisteni! ← Eelmine Säde ja Leegi Järgmine → Märtsi tervisekilomeetrid Lääne ringkonnas Õppisime abi andma

Õppisime abi andma

Anu Kulbok 10. veebr. 2021

Veebruari esimesel nädalavahetusel toimus Lääne ringkonnas Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul. Läbiviijateks super asjalikud instruktorid Küllike Tammeveski, Maire Kruus, Ene Vokk, Tiia Kaus, Anne Kull, Martin Valk, Urmas Hanni, Rene Killandi ja õppuriteks hulk toredaid naisi nii Lääne-, Hiiu- Pärnu- kui Harjumaalt.

Õppisime abi andma
NKK BVÕ II moodul. Foto: Maire Kruus

Alustati teoreetilise osa teadmiste üle kordamise ja põhjaliku läbi arutamisega. Millised sümptomid viitavad hüpoglükeemiale? Millisest hetkest algab sündmuskoha analüüs ja patsiendi seisundi hindamine? Mida teha ja mida mitte teha, kui oled lumehanget kangeks külmunud inimese leidnud? Need ja paljud teised küsimused said selgemast selgemaks. Siis aga läks põnevamaks- asuti praktilisi harjutusi tegema. Erinevates töötubades õpiti kõike, mida peab tubli kodanik teadma ja oskama, et anda tõhusat esmaabi. Alates turvalisuse tagamisest ja hädaabi kutsest, sidumistest ja soojalt mähkimisest kuni  südamemassaa¾i ja AED aparaadi kasutamiseni. Õhtu lõpuks olime kõik oluliselt osavamad tiba pädevamad, kui hommikul.

 

  

Õppisime abi andma
NKK BVÕ II moodul. Foto: Maire Kruus
Õppisime abi andma
NKK BVÕ II moodul. Foto: Maire Kruus

ILIAS-e keskkonnast õpitud teoreetilised teadmised ja instruktorite juhendamisel omandatud praktilised võtted said teisel päeval tublisti rakendust, et püstitatud situatsioon-ülesanded võimalikult kenasti lahendatud saaksid ja seeläbi oskused ja tarkused ka kinnistuksid. Eriti tuleb kiita situatsioonide realistlikkuse eest, mis pani abistajad end kokku võtma ja ka ärevas olukorras lahendusi leidma. Leidus kõrgest trepist kukkunud verise kuklaga kannatanuid, suure haavaga vigastatuid, suhkruhaigeid, verise ninaga tüdrukuid, nii minestanud kui ka ärevuses isikuid. Rääkimata veel tervest hulgast surijaist nukkudest, kes kõik vajasid muidugi elustamist. Eks juhtus, et mõni kannatanu sai väga professionaalset abi. No ja eks juhtus ka, et abistajad suures segaduses olukorra veelgi ohtlikumaks keerasid. Seegi oli lõppkokkuvõttes pluss, sest eneseanalüüs ja vigade lahti seletamine ja arutlemine olid vaat et veel kõige õpetlikumad.

Õppisime abi andma
NKK BVÕ II moodul. Foto: Maire Kruus

Mida selline koolitus annab? Teadmise, et suudan vajadusel aidata, oskused selleks, julguse ja enesekindluse asuda abivajajale appi. Aga ka kaks toredasti veedetud päeva asjalikus ja hea huumoriga seltskonnas, mitu maitsvat kõhutäit, uusi tutvusi ja rahuloleva teadmise, et see aeg sai veedetud väärtuslikult. Tuhat tänu ja uute tegusate kohtumisteni!

← Eelmine
Säde ja Leegi

FastLion CMS

Õppisime abi andma

Õppisime abi andma

NKK BVÕ II moodul Foto: Maire Kruus Alustati teoreetilise osa teadmiste üle kordamise ja põhjaliku läbi arutamisega Veebruari esimesel nädalavahetusel toimus Lääne ringkonnas Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul. Läbiviijateks super asjalikud instruktorid Küllike Tammeveski, Maire Kruus, Ene Vokk, Tiia Kaus, Anne Kull, Martin Valk, Urmas Hanni, Rene Killandi ja õppuriteks hulk toredaid naisi nii Lääne-, Hiiu- Pärnu- kui Harjumaalt.

Õppisime abi andma

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse