Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Õnneks on meil olemas meie inimesed Õnneks on meil olemas „Lugupeetud kaaskodanikud, armsad noored! Ma olen teile siin mitu lipu üle annud. See kõik ei ole ainult tühi kombetäitmine, mingisugune peovorm, vaid see, mis täna siinkohal praegu sündis, see on sügava ja suure tähendusega. Need, kes lipud on vastu võtnud ja tõotust annud, need peavad teadma, et nad oleksid alati valmis kui üks mees oma kodumaa kasuks töötama ja tema kaitseks, kui tarvis ka langema. “ Nii kirjutas Kaitse Kodu 31. augustil 1939. aastal vabariigi presidendi Konstantin Pätsi kõnet tsiteerides tema külaskäigul Saaremaale. Foto: Kadri Paomees ← Eelmine Loteriipiletid läksid kui soojad saiad Järgmine → EV 98 pidulik aktus Orissaares Õnneks on meil olemas meie inimesed

Õnneks on meil olemas meie inimesed

Mare Kirr, Saaremaa rk

„Lugupeetud kaaskodanikud, armsad noored! Ma olen teile siin mitu lipu üle annud. See kõik ei ole ainult tühi kombetäitmine, mingisugune peovorm, vaid see, mis täna siinkohal praegu sündis, see on sügava ja suure tähendusega. Need, kes lipud on vastu võtnud ja tõotust annud, need peavad teadma, et nad oleksid alati valmis kui üks mees oma kodumaa kasuks töötama ja tema kaitseks, kui tarvis ka langema.“ Nii kirjutas Kaitse Kodu 31. augustil 1939. aastal vabariigi presidendi Konstantin Pätsi kõnet tsiteerides tema külaskäigul Saaremaale.

Õnneks on meil olemas meie inimesed
Mare Kirr kõnelemas. Foto: Kadri Paomees

Nii mõnigi tollel ajal öeldud sõna, lause ja tehtud tegu on saanud aegade keerdkäikudes mõneti teise tähenduse, kuid üks, mis on kindel ja mis jääb – need on meie inimesed. Inimesed ihkamas rahu ja kodukolde soojust nii oma pere juures kui kodumaal Eestis.

Tänane Eesti, milles me elame, ei ole iseenesest mõistetav. Vähemalt ei tohiks me seda sellisena võtta, sest keegi töötab igapäevaselt meie rahu nimel.

Kui tihti me küsime endalt: „Mida tähendavad meie lipu värvid? Kas taeva ja mere sinine, maa must ning vabaduse valge on jäädavalt kestvad?“ Tänasel vabariigi 98. aastapäeval oleks sobilik mõtiskleda tõeliste väärtuste üle, samuti meie endi osast nende väärtuste loomisel.

Õnneks on meil rahuaeg. Olukord järjest muutuvas maailmas aga ei anna põhjust rahuloluks. Rahu on habras ja Eesti nimel peame täna olema tänulikud eeskätt nendele noortele meestele ja naistele, kes ka meie seast on käinud vabatahtlikult tagamas rahu mujal maailmas. Eesti on nii väike ja see jätab jälje kogu meie ühiskonnale, kitsamalt ka meie perekondadele. Kui meil ei ole peret, siis meil ei ole tagalat. Kui meil ei ole tagalat, siis me ei võida lahinguid. Kui me ei võida lahinguid, ei võida me ka sõda.

Me ei peaks tänapäeval mõtlema nii palju sellele, mida Eesti riik meile andma peaks, vaid sellele, mida me ise oma riigi heaks teha saame.

Maailm meie ümber muutub väga kiiresti. Järjest vähem saadakse füüsiliselt kokku, et nõu pidada. Koosolekud on muutunud virtuaalseks ja allkirjad digitaalseks. Õnneks on meil olemas meie inimesed – inimesed, kes hoolivad.

Head sõbrad lähedalt ja kaugelt, kallid külalised! Tere tulemast kõigile, tähistamaks Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva!

* Saaremaa ringkonna esinaise Mare Kirri kõne vabariigi 98. aastapäevale pühendatud pidulikul koosviibimisel

Õnneks on meil olemas meie inimesed
Kõnekoosolekul Kuressaare kesklinnas. Foto: Kadri Paomees

FastLion CMS

Õnneks on meil olemas

Õnneks on meil olemas

Mare Kirr kõnelemas Foto: Kadri Paomees Nii mõnigi tollel ajal öeldud sõna, lause ja tehtud tegu on saanud aegade keerdkäikudes mõneti teise tähenduse, kuid üks, mis on kindel ja mis jääb – need on meie inimesed „Lugupeetud kaaskodanikud, armsad noored! Ma olen teile siin mitu lipu üle annud. See kõik ei ole ainult tühi kombetäitmine, mingisugune peovorm, vaid see, mis täna siinkohal praegu sündis, see on sügava ja suure tähendusega. Need, kes lipud on vastu võtnud ja tõotust annud, need peavad teadma, et nad oleksid alati valmis kui üks mees oma kodumaa kasuks töötama ja tema kaitseks, kui tarvis ka langema.“ Nii kirjutas Kaitse Kodu 31. augustil 1939. aastal vabariigi presidendi Konstantin Pätsi kõnet tsiteerides tema külaskäigul Saaremaale.

Õnneks on meil olemas meie inimesed

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse