Ligi 250 osalejat tulevad saama praktilisi teadmisi ja oskusi kriisi olukordades toimetulekuks. Tegemist on Naiskodukaitse poolt juba kümnendat korda korraldatava laagriga, mille eesmärk on tõsta osalejate teadlikkust ja suurendada valmisolekut võimalike hädaolukordadega toimetulemiseks. Aastate jooksul on ühtekokku koolitatud juba pea 1000 inimest üle Eesti.
Laager on mõeldud just nendele naistele, kes ei kuulu Naiskodukaitse organisatsiooni liikmeskonda, pakkudes neile võimalust praktilisel moel õppida eluks vajalikke oskusi. Laager on osalejatele tasuta ning sel aastal oli huvi Raplamaal toimuvas laagris osalemise vastu suurem kui kunagi varem – kõiki soovijaid ei olnudki võimalik vastu võtta.
Praktilised õpitoad hõlmavad mitmesuguseid teemasid, alates esmaabi andmisest ja tulekustutamisest kuni metsas ellujäämise oskuste ning militaarvarustuse tundmaõppimiseni. Osalejatel on võimalus end maskeerida, harjutada sidepidamist, tutvuda relvadega ja kogeda ööbimist sõduritelgis. | ||
Laagri korralduses on hoolitsetud ka selle eest, et naistel ei jääks laagris osalemata lapsehoidja puudumise tõttu – osalejad saavad laagrisse kaasa võtta oma 7+ aasta vanused lapsed, kellele on korraldatud ohutusteemalised õppetoad sobivas mängulises võtmes.
Naiskodukaitse Rapla ringkonna instruktori Eneli Lõhmuse sõnul on laagrite populaarsus pidevalt kasvamas. „Ohutushoiulaagrid on jätkuvalt väga populaarsed – korraldame neid juba seitsmendat aastat, viimastel aastatel koguni kaks korda suve jooksul, et kõik huvilised osaleda saaksid. “Ole valmis!” laager pakub naistele väärtuslikku võimalust õppida eluks vajalikke oskusi, küsida küsimusi, arutleda ning saada läbi praktilise kogemuse paremini kriisideks valmis. Eriti eriline on see laager aga seetõttu, et “Ole valmis!” laager toimub juba kümnendat korda – juubel peetakse meie oma õuel,” rõõmustas Lõhmus. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Ole valmis! äpp, Ole valmis! laagrid
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi.
Telli kriisikoolitus
Ole valmis, kui loeb iga sekund - telli tasuta kriisikoolitus! Tasuta ja eluliselt vajalik koolitus sinu asutuses, kogukonnas või üritusel.
Koolitusi viivad läbi väljaõppinud Naiskodukaitse kriisikoolitajad. Loe veel edasi.