Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ohutushoiu näoga Siil Ohutushoiu näoga Siil 5. mail 2018 pistis Siil oma nina välja ka Peetris, kui Naiskodukaitse Harju ringkond Peetri Lasteaed-Põhikoolis evakuatsiooniõppuse korraldas. Evakuatsiooni-meeskonna naised olid juba hommikul vara kooli juures platsis, et teha veel viimaseid ettevalmistusi ning evakueeritavate saabumiseks valmis olla. “ Avalikud suhted Õppused ← Eelmine Libahundiks käimas, kaitsetahtest ja isamaaliste tunnetega Järgmine → SAAME TUTTAVAKS: Ema ja tütred Moonika, Keili ja Tähti – tunneme, et oleme õiges kohas Ohutushoiu näoga Siil

Ohutushoiu näoga Siil

Marje Verbo, Aita Viigi 14. mail 2018

5.mail 2018 pistis Siil oma nina välja ka Peetris, kui Naiskodukaitse Harju ringkond Peetri Lasteaed-Põhikoolis evakuatsiooniõppuse korraldas. Evakuatsiooni-meeskonna naised olid juba hommikul vara kooli juures platsis, et teha veel viimaseid ettevalmistusi ning evakueeritavate saabumiseks valmis olla.

Ohutushoiu näoga Siil
Suurem osa EVAK meeskonnastFoto: Aita Viigi
Ohutushoiu näoga Siil
PäästeautoFoto: Aita Viigi

 

Aita Viigi (Keila jaoskond):

Olin oma esimesel Siilil ja sain tuleristsed evakuatsioonipunktis. Õppuse stsenaariumi kohaselt sai 5.05.2018 kell 07:30 Häirekeskus teate metsatulekahjust lennujaama vahetus läheduses. Tulekahju oli levinud juba 45 hektarile. Päästetööde juht kinnitas sündmusele astme IV. Kuna tulekahju levis, siis kujutas see ohtu ümberkaudsetele elanikele. Päästetööde juht määras ohuala 2 km. Päästetöödele lähevad appi kohaliku Kaitseliidu liikmed. Naiskodukaitse Harju ringkond sai ülesande avada evakuatsioonipunkt Peetri Lasteaed-Põhikoolis, kuhu saab vastu võtta ümberkaudsed elanikud ning appi läinud Kaitseliidu liikmete lapsed.

 

Kogunesime kooli juures hommikul kell 8 ja alustasime ala piiramist lintidega, püstitasime registreerimise telgi ja valmistasime ette ooteala. Meeskonnad valmistasid ette esmaabi- köögi-ja muud tegevuspaigad. Majas sees said koha ohutushoiu- ja laste töötoad. Meie ülesanne oli ootealas jagada inimestele järjekorras ankeedid, mille nad täitsid ära ja siis suunata nad registreerimise telki. Kuigi keegi polnud enne taolise olukorraga kokku puutunud, saime väga hästi hakkama.

 

Päeva kulminatsioon saabus koos päästeautoga. Uudistajaid oli väga palju ja päästjad viisid läbi õppetunni, kuidas oma kodu ohutuna hoida ning rääkisid oma tööst lähemalt.

 

Päeva magusamad hetked olid soojade ja maitsvate pannkookidega, aitäh küpsetajatele!

 

Ka ilm soosis meid ja õppuse päev läks igati korda.

Ohutushoiu näoga Siil
Registreerimistelk ootelFoto: Aita Viigi
Ohutushoiu näoga Siil
Pannkoogi-hetkFoto: Aita Viigi
Ohutushoiu näoga Siil
Päästjad saavad tänatudFoto: Aita Viigi

Marje Verbo (Harku jaoskond):

Kohaletulnutele pakuti mitmeid vahvaid ja harivaid tegevusi. Üheks neist oli ohutushoiu töötuba, mida vedasime Teele Rajaga. Töötoas keskendusime peaasjalikult kodustele varudele ning kodu ja vara turvalisusele - teemadele, mis meid kõiki igapäevaselt puudutavad.

 

Töötoas käinute vanus oli seinast seina ning enamuse huvi asja vastu siiras ja suur. Oli vanaemasid, kes huviga kuulasid, kaasa arutlesid ning sooviga oma lapsi ja lapselapsi harida erinevat jaotusmaterjali kaasa võtsid, oli kaitseliitlastest perekondi, noori lastega peresid, naiskodukaitsjaid ja ka organisatsiooni mittekuuluvaid inimesi. Osalejad tõid töötuppa kaasa enda kogemuse ja näited elust enesest, kaasa said uue või värskendatud teadmise nii mitmeski valdkonnas. Uudistajaid jagus terveks päevaks ja oli hetki, mil ruum oli rahvast täis ning tundsime, et kahest instruktorist jäi vaat et vähekski.

 

Lastele mõeldes olime sisse seadnud ka joonistamise nurga teemal „Siil“. Üllataval kombel joonistamisnurk tormilist kasutamist ei leidnudki, selle asemel uurisid lapsed ohutushoiu majade makette ning avaldasid arvamust, mida päriskodus peaks teistmoodi tegema, sobitasid kokku kodukeemia märgistust ja selle tähendust, proovisid, mis häält see evakuatsioonivarustuse kotis olev vile ikkagi teeb ja kui vahva põrinaga töötab „pumbatav“ taskulamp.

Ohutushoiu näoga Siil
Siiliga SiilFoto: Marje Verbo
Ohutushoiu näoga Siil
Ohutushoiu õpitubaFoto: Heli Illipe-Sootak

Päeva krooniks võib pidada kahte umbes 8 - 9-aastast poissi, kes oma teadlikkusega lausa jahmatasid ning teadmiste pagasi ja ratsionaalsusega paljudele täiskasvanutelegi silmad ette tegid. Küsimise peale, kust nad kõike teavad, tuli vastus: „Meie naabri naaber töötab sõjaväes.“ Siinkohal meenub Helen Allase humoorikas ütlus, et piirkonnas, kus elab naiskodukaitsja, peaks kinnisvara hind kõrgem olema. Pisut laiendades nende kahe poisi vastust, nii ongi.

Naiskodukaitse Harju ringkonna evakuatsioonimeeskonna juht Kairi Nõukas: „Kokkuvõtvalt läks Harju ringkonna evakuatsiooniõppus plaanipäraselt ning täitsime meile pandud ülesanded. Õppuse jooksul käis evakuatsioonipunktis poole rohkem evakueeritavaid, kui algselt prognoosisime. Mul on väga hea meel, et kogu meeskond suutis kohaneda suurema evakueeritavate arvuga ning kõik said oma ülesannetega suurepäraselt hakkama. Kuna sellelaadne õppus oli Harju ringkonna jaoks esmakordne, andis see päev meile läbi praktilise kogemuse mõtteainet, mis suunas meeskonnaga edasi liikuda ja kuidas evakuatsiooni ladusamalt läbi viia.“

FastLion CMS

Ohutushoiu näoga Siil

Ohutushoiu näoga Siil

Suurem osa EVAK meeskonnastFoto: Aita Viigi PäästeautoFoto: Aita Viigi Aita Viigi (Keila jaoskond): Olin oma esimesel Siilil ja sain tuleristsed evakuatsioonipunktis Õppuse stsenaariumi kohaselt sai 5 5.mail 2018 pistis Siil oma nina välja ka Peetris, kui Naiskodukaitse Harju ringkond Peetri Lasteaed-Põhikoolis evakuatsiooniõppuse korraldas. Evakuatsiooni-meeskonna naised olid juba hommikul vara kooli juures platsis, et teha veel viimaseid ettevalmistusi ning evakueeritavate saabumiseks valmis olla.

Ohutushoiu näoga Siil

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse