Riikliku ohuteavituse käivitamisel saavad inimesed testsõnumi läbi mitme erineva kanali: mobiilirakendustes „Ole valmis!“ ja „Eesti äpp“, SMS-teavitusena mobiiltelefonidesse, tekstiribana Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) telekanalites ETV ja ETV+, veebilehel err.ee ja mobiilirakenduses „ERR Uudised“. Lisaks pannakse 22 Eesti asulas tööle sireenivõrgustik.
Ohuteavituse süsteemi käivitamisel tagab riik alati täiendava info ka veebileheküljel kriis.ee ja riigiinfo telefonil 1247. Samuti edastatakse juhised meediakanalitele ja ametlikesse sotsiaalmeediakanalitesse.
„Tõsiseltvõetav ja hästi toimiv ohuteavitussüsteem algab harjutamisest. Ohuolukordade läbimängimine aitab kaitseväel hinnata info liikumise kiirust ja ulatust ning anda inimestele selge arusaama, mida ohuteavitus reaalses olukorras endast kujutab,“ ütles õhuväe ülem brigaadikindral Toomas Susi. „Potentsiaalsete õhuohtude puhul on iga sekund määrava tähtsusega. Ainult harjutades saame tagada, et süsteemid toimivad ja ohuteavitused jõuavad õigel ajal õigete inimesteni.“
Päästeameti peadirektori, Margo Klaose sõnul on EE-ALARMi olemasolu ja selle testimine oluline osa meie turvatundest. "Viivitamatu ohuteavituse peamine eesmärk on anda kiiresti infot ja käitumisjuhiseid, kui ohus on inimeste elu või riigi julgeolek. Ohuteavituse süsteem koosneb mitmest erinevast kanalist, mida on võimalik paindlikult - sõltuvalt olukorra ulatusest ja tõsidusest - kasutada," ütles Margo Klaos. "EE-ALARMi erinevaid kanaleid oleme paaril korral nii õppustel kui päris ohuolukorras juba kasutanud, enamasti SMS-teavitust. Esmakordselt käivitatakse nüüd kogu ohuteavituse süsteem koos kõikide kanalitega, sealhulgas aasta alguses lisandunud mobiilirakendus "Eesti äpp" ja 22 asulas oleva sireenivõrgustikuga."
Detailsemat infot ohuteavituse kanalite ja 14. mai testi kohta saab leheküljelt www.olevalmis.ee.
Infot kaitseväe õppuse Siil kohta saab leheküljelt www.mil.ee/siil.
Mis täpsemalt juhtub 14. mail?
Kuidas 14. maiks valmistuda?
Kas ohuteavituse testiks tuleb eraldi valmistuda?
Sireenide umbkaudne leviala: |
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, Ole valmis! äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi.
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale