Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Nutiseadmete turvalisus Nutiseadmete turvalisus *Allikas: CERT-EE / RIA Nutiseadmete turvalisus

Nutiseadmete turvalisus

  1. Kasuta nutiseadmes tarkvara uusimat versiooni ning veendu et sul on automaatsed turvauuendused sisse lülitatud.
  2. Soetades seadme, milles on vaikeparoolid (default password), vaheta esimese asjana paroolid turvalise salasõna vastu. Vaikeparoolid on enamus juhtudel internetist leitavad ning kasutatavad kõikides konkreetsetes mudelites.
  3. Telefoni rakendusi ehk äppe lae alla vaid ametlikust tootja poest (Google Play Store, Apple App Store ja Microsoft Store). Rakenduste allalaadimisel vaata ka rakenduse arendaja infomatsiooni ning kasutajate tagasisidet.
  4. Kontrolli rakenduse privaatsussätteid (ka pärast uuendusi) ning kontrolli üle, millisele telefonis olevale infole rakendused ligi pääsevad.
  5. Paigalda ka nutitelefoni viirusetõrje ning veendu, et see on ka aktiveeritud ning kasutusel.
  6. Kasuta oma telefoni ja privaatsuse kaitseks klahvilukku. Lisaks on võimalik paigaldada erinev parool/turvakood ka rakendustele et, isiklikku infot paremini kaitsta. Ära kasuta klahviluku puhul kindlasti enimlevinud lihtsaid mustreid ega numbrikombinatsioone.
  7. Ära ava tundmatuid kirju, linke ja manuseid. Juhul kui su tuttav saadab tavapärasest erineva suhtlusviisi ja/või tekstiga lingi või manuse, küsi alati millega on tegu.
  8. Kasuta võimalusel avalikes kohtades Wi-Fi asemel mobiilset andmetesidet. Samuti eemalda vähemalt kord poole aasta jooksul mittevajalikud Wi-Fi võrgud.
  9. Tähtsate kontaktide ja failide kaotsimineku vältimiseks tee oma telefonis leiduvatest failidest ja infost regulaarselt tagavarakoopiaid.
  10. Lisaturvalisuse tagamiseks krüpteeri võimalusel "Seadete" alt kogu telefoni sisu. Samuti lülita telefonil sisse “Leia mu seade/Find my phone” funktsioon, et kadumise korral oleks võimalik see üles leida.

 

*Allikas: CERT-EE / RIA

FastLion CMS

Nutiseadmete turvalisus

Nutiseadmete turvalisus

Kasuta nutiseadmes tarkvara uusimat versiooni ning veendu et sul on automaatsed turvauuendused sisse lülitatud Soetades seadme, milles on vaikeparoolid (default password), vaheta esimese asjana paroolid turvalise salasõna vastu

Nutiseadmete turvalisus

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse