Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjatel oli Orkaanil kaalukas roll Naiskodukaitsjatel oli Orkaanil kaalukas 5. -7. detsembrini läbi viidud Kaitseliidu suurõppusel Orkaan 2014 lõid aktiivselt kaasa ka naiskodukaitsjad, kes tegutsesid nii juhtimispunktides, väliköögimeeskondades kui ka lahingüksuste juures nii meedikutena kui sidespetsialistidena. Õppused ← Eelmine Aasta isa Kaido Kirst kasvatab lapsi eeskujuga Järgmine → Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Eve Tuisk Naiskodukaitsjatel oli Orkaanil kaalukas roll

Naiskodukaitsjatel oli Orkaanil kaalukas roll

Taavi Tuisk, õppuse Orkaan teavituspealik

5.-7. detsembrini läbi viidud Kaitseliidu suurõppusel Orkaan 2014 lõid aktiivselt kaasa ka naiskodukaitsjad, kes tegutsesid nii juhtimispunktides, väliköögimeeskondades kui ka lahingüksuste juures nii meedikutena kui sidespetsialistidena.

Naiskodukaitsjatel oli Orkaanil kaalukas roll
Mare Kirr tutvustamas esmaabivahendeid /Foto: E. Kask/

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonnast lõi kaasa 45 naist, kokku oli väljas kolmandik ringkonna liikmeskonnast. Kokku osales õppusel ligi sada naist üle Eesti. 

 

Mare Kirri ja Ellen Kase juhtimisel toimus õppuse reaalmeditsiini tagamine. Varem tehtud plaani järgi olid ringkonna esmaabi õppinud liikmed jagatud erinevate allüksuste juurde ning valmis õnnetusjuhtumite või vigastuste korral kohe reageerima. Loodi ka side teiste üksustega koos saabunud reaalmeditsiini tegijatega. Scoutspataljonil oli kaasas meditsiinisoomuk, samuti oli õppusel üks kiirabiauto Põhja-Eesti Regionaalhaiglast.

 

Tegelikkuses valmisolekut reaalselt rakendada ei tulnud, väiksemaid muresid tervisega 1520 õppusel osaleja hulgas küll oli, aga õnneks mitte midagi rasket või tõsist.

 

Õppuse juhtimispunktides lõid kaasa Naiskodukaitse staabiassistendid, kelle kaudu toimus õppuse juhtimine ja sidepidamine allüksustega. Õppuse põhijuhtimispunktis-situatsioonikeskuses Viidumäel ning tagalajuhtimispunktis Lümandas oli staabiassistentide abiga tagatud ööpäevaringne infovahetus. Tänu sellele olid staabiassistendid ehk need, kes õppuse “mängu” ehk lahingute toimumisega suures plaanis olid kõige enam kursis.

 

Kuigi suur hulk õppusel osalejaid toitlustati ära kohalike teenusepakkujate poolt, olid väljas ka mitmed Naiskodukaitse väliköögimeeskonnad. Kõiki õppuse lõpurivistusel osalejad kostitati pärast rivistust ja enne koju minekut Kuressaare Kultuurikeskuse parklas maitsva hernesupiga.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjatel oli Orkaanil kaalukas

Naiskodukaitsjatel oli Orkaanil kaalukas

Mare Kirr tutvustamas esmaabivahendeid /Foto: E Kask/ Naiskodukaitse Saaremaa ringkonnast lõi kaasa 45 naist, kokku oli väljas kolmandik ringkonna liikmeskonnast 5.-7. detsembrini läbi viidud Kaitseliidu suurõppusel Orkaan 2014 lõid aktiivselt kaasa ka naiskodukaitsjad, kes tegutsesid nii juhtimispunktides, väliköögimeeskondades kui ka lahingüksuste juures nii meedikutena kui sidespetsialistidena.

Naiskodukaitsjatel oli Orkaanil kaalukas roll

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse