Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjaid tunnustati Kaitseministreeriumi hõberinnamärkidega Naiskodukaitsjaid tunnustati Kaitseministreeriumi hõberinnamärkidega Täna korraldas Kaitseministeerium tänuürituse, kus jagati tunnustusi inimestele, kelle vabatahtlik panus riigikaitsesse on olnud erakordselt suur. Hõberinnamärgid oma tegevuse eest Naiskodukaitses said Reelika Rohuste, Eili Erg ning Maris Allik. Vabatahtlikud instruktorid Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Nele Pernits pälvis kodanikupäeva aumärgi Järgmine → Eesti Rahva Muuseumis avati täna näitus „Ole valmis! Minu kriisis hakkama saamise lugu“ Naiskodukaitsjaid tunnustati Kaitseministreeriumi hõberinnamärkidega

Naiskodukaitsjaid tunnustati Kaitseministreeriumi hõberinnamärkidega

30. nov. 2022

Täna korraldas Kaitseministeerium tänuürituse, kus jagati tunnustusi inimestele, kelle vabatahtlik panus riigikaitsesse on olnud erakordselt suur. Hõberinnamärgid oma tegevuse eest Naiskodukaitses said Reelika Rohuste, Eili Erg ning Maris Allik.

Naiskodukaitsjaid tunnustati Kaitseministreeriumi hõberinnamärkidega
Fotol tunnustuse saanud Reelika Rohuste ja Eili Erg koos kaitseminister Hanno Pevkuriga.

Reelika Rohuste on Naiskodukaitse Rapla ringkonna instruktor, kes on andnud erakordse panuse Naiskodukaitse arendamisel ning elanike kriisivalmiduse tõstmisel. Ta on pühendunud ning eeskujulike töötulemustega, teeb heal meelel ka palju sellist, mis pole ametijuhendis ette nähtud ega mingil viisil tasustatud. 2022. a kevadel viis ta Rapla maakonna külades läbi ürituste sarja elanike kriisivalmiduse tõstmiseks, samuti oli ta üks peamistest instruktoritest asutustele läbiviidud veebikoolitustel. Rapla ringkonnaga on 2022. aastal liitunud 64 naist, mis teeb liikmeskonna kasvuks 43% aasta jooksul. Reelika eestvedamisel on liikmete vastuvõtmine ja väljaõppe korraldamine olnud sujuv ja operatiivne.


Eili Erg on mälestusürituse "Ma ei unusta Sind" üks eestvedajatest ning Naiskodukaitse tegevuse mitmekülgne arendaja. "Ma ei unusta Sind!" on juuniküüditamise aastapäeval korraldatav mälestusüritus, mil naiskodukaitsjad seovad Eesti raudteejaamadesse üheks päevaks leinalindid, mälestamaks kõiki võõrvõimude repressioonide tõttu kannatanuid - ühtekokku 70 raudteejaamas üle Eesti. Eili on olnud selle suurprojekti üks ellukutsujatest ja peamine eestvedaja juba mitu aastat. Eili on Saku jaoskonna esinaine, Naiskodukaitse ajalookomisjoni esinaine ning arendab lisaks tihedat koostööd kogukonnaga. Ta korraldab kriisideks valmistumise töötubasid, veab eest Ukraina abiks varjevõrkude punumist ja Anname au! kampaania läbiviimist.


Maris Allik on olnud Naiskodukaitse liige juba 20 aastat, sellele eelnevalt ka kodutütar. Ta on olnud ühtekokku 9 aastat Jõgeva ringkonna esinaine ning andnud olulise panuse Naiskodukaitse arengusse vabatahtliku juhina. Ta on erakordselt pühendunud ning kohusetundlik juht - nõnda täidab ta tihtipeale lisaks juhirollile erinevaid ülesandeid, et olla eeskujuks ning täita oma riigikaitselist kohust. Ta on olnud aastaid aktiivne staabiassistent Kaitseliidu Jõgeva malevas. Maris on olnud ka üle-eestilise side- ja staabi erialavõistluse peakorraldajaks, mis on vabatahtliku jaoks väga suur ja vastutusrikas ülesanne. Eraelus on Maris füüsikaõpetaja, tema loodusteaduslik lähenemine organisatsiooni toimimisele on igati värskendav ja korralekutsuv ka kaasjuhtide jaoks.

Oma tegevuse eest Naiskodukaitses on varasemalt kuldrinnamärgi pälvinud Airi Tooming, Elle Vinni, Piret Taim, Helen Allas, Elisa Jakson ja Ave Proos, hõberinnamärgid Sälli Hinrikus, Kaisa Niilo, Monika Ristisaar, Jane Koitlepp, Marit Antik, Laura Jõgisoo ja Lana Toomvap.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjaid tunnustati Kaitseministreeriumi hõberinnamärkidega

Naiskodukaitsjaid tunnustati Kaitseministreeriumi hõberinnamärkidega

Fotol tunnustuse saanud Reelika Rohuste ja Eili Erg koos kaitseminister Hanno Pevkuriga Reelika Rohuste on Naiskodukaitse Rapla ringkonna instruktor, kes on andnud erakordse panuse Naiskodukaitse arendamisel ning elanike kriisivalmiduse tõstmisel Täna korraldas Kaitseministeerium tänuürituse, kus jagati tunnustusi inimestele, kelle vabatahtlik panus riigikaitsesse on olnud erakordselt suur. Hõberinnamärgid oma tegevuse eest Naiskodukaitses said Reelika Rohuste, Eili Erg ning Maris Allik.

Naiskodukaitsjaid tunnustati Kaitseministreeriumi hõberinnamärkidega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse