Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad raamatukogus Naiskodukaitsjad raamatukogus Naiskodukaitsjad käisid Rahvusraamatukogus uudistamas. ee/naitused/?id=10605 ← Eelmine Ringkonna aastapäev Järgmine → Toitlustamise baasväljaõpe: läbitud! Naiskodukaitsjad raamatukogus

Naiskodukaitsjad raamatukogus

Vive Pandis 3. märtsil 2016

Naiskodukaitsjad käisid Rahvusraamatukogus uudistamas.

Naiskodukaitsjad raamatukogus
Ei tasu mõelda, et raamatukogu on ainult tarkade raamatute lugemiskoht. Meie ei suundunudki mitte raamaturiiulite poole, vaid vaatasime, mida huvitavat raamatukogu veel pakub.
 
Alustasime peanäitusesaalist, kus oli raamatute illustraatori ja tunnustatud kunstipedagoogi  Alo Hoidre  100. sünniaastapäevale pühendatud näitus ”Mees, kes koosnes stiilist”. Enne sisenemist vaatasime metallikunstnik ja Kukerpillide laulja Taivo Linna sepisvõret  ”Linnuparv”. Edasi liikusime suurt kunsti nautima Eduard Wiiralti galeriisse ja sealt näitusele ”Teele, teele kurekesed”, mis tutvustab muusikaöpetust koolides 1940. aastani.
Naiskodukaitsjad raamatukogus
Vitraa¾aken "Eestimaa maastikud", Rait Prääts 1991. Foto: Vakker

Mööda treppe liikudes ja võimsat arhitektuuri vaadeldes  jõudsime viienda korruse Eesti riiklike teenetemärkide galeriisse ja imetlesime Rait Präätsi vitraazi  ”Eestimaa maastikud”.

 
Seejärel puhkasime jalgu raamatukogunduskorüfee Voldemar Milleri salongis.
 
Astusime sisse Euroopa Liidu infokeskusesse, piilusime erineva suurusega rühmaruume, mida saab broneerida kolmeks tunniks tasuta, meie väiksemad ekskursandid nautisid lasteala võimalusi ja proovisid lamamiskottidel pikutada.
 
Kuuendal korrusel otsisime kõige ilusamat raamatut näitusel "25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut  2015”,  väljapanekul olid ka  Soome 2014. a kauneimad raamatud. Konkurssi korraldatakse alates 1965. aastast ja  mõned raamatud olid ka sellest ajast.
 
Seitsmendal korrusel rääkisime Saksa, Austria ja Šveitsi saatkondade poolt sisustatud ja rahastatud tubadest, kus on võimalusi keeleõppeks, majanduse ja kirjandusega tutvumiseks, CD-sid jm.

Lõpuks jõudsimegi  välja kaheksandale korrusele, kus oli palju avastamisrõõmu.  Kõiki lummas suurepärane vaade linnale. Muusikasaalis saab muusikat kuulata, seal on tasuta kasutamiseks muusikakeskus,  tasuline klaveriruum,  tasuta videoruum,  kus üks onuke vaatas parasjagu  ”Maiet ja Valdurit”, väljapanek ”Sulev Nõmmik 85” jm. Kunstisaalis vaatasime väljapanekut  ”Meri Eesti postkaartidel”, leidsime toredaid käsitööraamatuid ning rohkelt kunstialbumeid.  Sellel korrusel on ka kartograafia- ja geograafiasaal.

 
Tore on, et raamatukogu saab külastada raamatukogu lugejaks registreerumata, turvamehelt saab kleepmärgi, mis annab õiguse raamatukogus päeva jooksul ringi liikuda, vaadata näituseid, kasutada avariiulite trükiseid, katalooge, andmebaase, arvuteid  ja WiFi leviala. Lugejaks registreerumisel ei ole enam vanusepiirangut, oodatud on ka lapsed. Teavikuid saab koju laenutada alates  16. eluaastast, 16-17-aastastel lugejatel on aga vaja vanema nõusolekut.
Rahvusraamatukogu laenutab  e-lugereid, kuhu on laetud hulk e-raamatuid.
 
Tore oleks, kui seda juttu lugedes tekiks nii mõnelgi huvi minna kaubanduskeskuse asemel Rahvusraamatukokku laupäeva veetma. Kas teate, mida leidub seal veel rohkelt peale raamatute? Vaikust ja rahu. Seda on meile kõigile tänapäeva kiire ja tempoka elu juures vaja. Vahel tasub aeg maha võtta, see aeg on ainult meie endi jaoks, tore on ka oma kallid kaasa võtta ja üheskoos aega veeta.
 
Muuseas, näituseid saab kahte viisi vaadata, näiteks heita pilk peale ja öelda, et "ah, siin pole ju midagi". Aga tasuks veidi süveneda, lugeda juuresolevaid tekste, vaadata pilte ja mõelda vanade lauluõpikute kõrval ka nende kasutajate peale, milliseid riideid nad kandsid või kuidas elasid. See kõik rikastab meie elu.
 
Loodan väga, et ka meie laupäevane raamatukoguretk rikastas ja arendas meid ja muutis meie päeva sisukamaks.
 
Aitäh kõigile, kes leidsid aega avastusretkele tulla!
 
Lisa leiab Rahvusraamatukogu kohta :
 
Näituste info:

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad raamatukogus

Naiskodukaitsjad raamatukogus

Ei tasu mõelda, et raamatukogu on ainult tarkade raamatute lugemiskoht Meie ei suundunudki mitte raamaturiiulite poole, vaid vaatasime, mida huvitavat raamatukogu veel pakub Naiskodukaitsjad käisid Rahvusraamatukogus uudistamas.

Naiskodukaitsjad raamatukogus

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse