Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad külastasid Vantaa reservväelasi Naiskodukaitsjad külastasid Vantaa reservväelasi 18. -19. augustil korraldas Tartu ringkond õppereisi Soome, tutvumaks Vantaa reservväelaste liiduga. Osalesid naiskodukaitsjad Tartu, Sakala ja Võru ringkonnastÕppereisi eesmärgiks oli tutvuda Soome riigikaitsesüsteemiga ning külastada Lottamuseot ( Soome lotade muuseumi). aastapäeva raamatuesitlusega Naiskodukaitsjad külastasid Vantaa reservväelasi

Naiskodukaitsjad külastasid Vantaa reservväelasi

27. augustil 2008

18.-19. augustil korraldas Tartu ringkond õppereisi Soome, tutvumaks Vantaa reservväelaste liiduga. Osalesid naiskodukaitsjad Tartu, Sakala ja Võru ringkonnastÕppereisi eesmärgiks oli tutvuda Soome riigikaitsesüsteemiga ning külastada Lottamuseot ( Soome lotade muuseumi).

Eriti oluliseks pidasid naiskodukaitsjad Lottamuseo külastust – on ju  Soome lotade ja Naiskodukaitse ajalugu väga tihedalt seotud. 

Külastuse algpõhjuseks oli eelmisel aastal Vantaa reservohvitseridelt saadud kutse, oma panuse andis külastuse organiseerimise näol kuusteist aastat Soomes elanud Tartu ringkonna veel liikmekandistaatuses olev Anne-Ly Matinheikki, kes on ise Soomes reservväelaste liige.
 

Vantaa reservväelased tutvustasid oma organisatsiooni ning korraldasid Tikkurila lasketiirus laskevõistlused sportpüstolitest Ruger ja Benelli. Naiskodukaitsjad lasid nendest relvadest esimest korda ning võib-olla just seetõttu tuli sel korral naiskodukaitsjatel võistkonna arvestuses soomlannadele alla vanduda.
Individuaalarvestuses saavutas Võru ringkonna instruktor Merlit Maask  kolmanda koha, jäädes kõigest ühe punktiga alla I ja II kohta jagama jäänud soomlannadele. 
 

Teisel päeval tutvuti Helsingi piirivalve lennuüksusega, kes korraldab põhiliselt õhupatrull-lende ning on vajadusel abiks õnnetuste korral, ka Eestis. Järgnes külaskäik Lottamuseosse Tuusalas ning Helsingi Sõjamuuseumi.

«Usun, et reis oli väga mitmekülgne: pakkus võimalust end kultuuriliselt harida ja soetada sõprust väljaspool Eestit,» ütles Tartu ringkonna tegevliige Kristel Kitsing, lisades, et tuleval suvel loodetakse korraldada Vantaa reservväelastele vastuvõtt Tartus ja Võrus ning laskevõistluste rändkarikas endale võita.
 

Soome reservväelaste liitu (Reserviläisliitto ry, RES), asutatud 1955. aastal, kuulub 18 maakondlikku osakonda ja 357 liikmesorganisatsiooni. Praegusel ajal on RESis liikmeid 34 000.  
Vantaa reservväelaste liit (VaRes) on Reserviläisliitto allorganisatsioon, mille liikmeks võib astuda iga Soome kodanik.
Tänavu tähistab Vantaa reservväelaste liit oma 50. aastapäeva ning sinna kuulub 2007. aasta novembri seisuga 554 liiget.
Naiskodukaitsjad külastasid Vantaa reservväelasi
Tikkurila lasketiirus

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad külastasid Vantaa reservväelasi

Naiskodukaitsjad külastasid Vantaa reservväelasi

Eriti oluliseks pidasid naiskodukaitsjad Lottamuseo külastust – on ju Soome lotade ja Naiskodukaitse ajalugu väga tihedalt seotud Külastuse algpõhjuseks oli eelmisel aastal Vantaa reservohvitseridelt saadud kutse, oma panuse andis külastuse organiseerimise näol kuusteist aastat Soomes elanud Tartu ringkonna veel liikmekandistaatuses olev Anne-Ly Matinheikki, kes on ise Soomes reservväelaste liige 18.-19. augustil korraldas Tartu ringkond õppereisi Soome, tutvumaks Vantaa reservväelaste liiduga. Osalesid naiskodukaitsjad Tartu, Sakala ja Võru ringkonnastÕppereisi eesmärgiks oli tutvuda Soome riigikaitsesüsteemiga ning külastada Lottamuseot ( Soome lotade muuseumi).

Naiskodukaitsjad külastasid Vantaa reservväelasi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse