Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva 02. juunil käis Naiskodukaitse Võrumaa ringkond tutvustamas Naiskodukaitse ja Kaitseliidu tegevust Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi õpilastele ja õpetajatele. ← Eelmine Värvime Eesti sinimustvalgeks! Järgmine → Võrumaa naised kogusid kookidega lipuraha Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva

Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva

Merlit Maask 4. juunil 2009

02.juunil käis Naiskodukaitse Võrumaa ringkond tutvustamas Naiskodukaitse ja Kaitseliidu tegevust Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi õpilastele ja õpetajatele.

NKK ja KL tutvustamine käis spordipäeval orienteerumisvõistluse käigus, kus erinevates punktides tuli õpilastel täita toredaid ja lõbusaid ülesandeid, mis seondusid nii Naiskodukaitse kui ka Kaitseliidu tegevusega.

 

Rajal oli kokku viis kontrollpunkti ning raja pikkus oli umbes 4 km. Kohe stardis oli nuputamisülesanne, esimeses kontrollpunktis teatejooks rakmete, seljakoti ja kiivriga. Lastele tegi see palju rõõmu ja nalja, kuna esialgu ei teatud, kuidas rakmed selga käivad. Teise punkti oli üles seatud takistusrada, mille pidi läbima rakmete ja kiivriga. Takistusrajal tuli nii roomata, hüpata kui ka kanda kahte liivaga täidetud padrunikasti. Kolmanda punkti ülesanne pakkus lastele enim lõbu, kuna seal oli air-soft relvadest laskmine. Iga liige sai relva ja salve koos 50 kuuliga ning pidi saama 7 tabamust. Osavamad laskjad võisid aidata ka kaaslasi. Iga märgi eest, mis jäi püsti, pidi võistkond tegema vastava arvu kükke. Neljandas punktid tuli lastel kanda telkmantliga ühte enda seast ehk siis „kannatanu“ kandmine. Viiendas kontrollpunktis tuli pangest välja meelitada pingpongi pall, selleks tuli lähedalolevast tiigist tassida katelokkidega vett.

Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva

Lastele meeldis väga ning nii mõnedki võistkonnad oleksid läinud uuele ringile ning läbinud raja ka teist korda kui selleks oleks võimalus antud. Õpetajate tagasisidest oli ka kuulda, et lapsed rääkisid päevast ülivõrdes.

 

Võru ringkonnas on 88 liiget, kes tegutsevad kahes jaoskonnas – Antslas ja Võrus. Noortega tegelemine ning neile isamaaliste vaadete tutvustamine on üks naiskodukaitsjate tegevusvaldkondi. Koostöö koolidega on tihe, varem on korraldatud tervisepäev Antsla gümnaasiumis ning orienteerumisvõistlus erinevate koolide kehalise kasvatuse õpetajatele.

Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva

Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva

NKK ja KL tutvustamine käis spordipäeval orienteerumisvõistluse käigus, kus erinevates punktides tuli õpilastel täita toredaid ja lõbusaid ülesandeid, mis seondusid nii Naiskodukaitse kui ka Kaitseliidu tegevusega Rajal oli kokku viis kontrollpunkti ning raja pikkus oli umbes 4 km 02.juunil käis Naiskodukaitse Võrumaa ringkond tutvustamas Naiskodukaitse ja Kaitseliidu tegevust Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi õpilastele ja õpetajatele.

Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse