Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad käisid Murastes lastele esmaabi õpetamas Naiskodukaitsjad käisid Murastes lastele Juuli lõpus korraldasid Eesti Politsei Naisühendus ja Sisekaitseakadeemia oma töötajaskonna lastele lastelaagri, kuhu kutsuti esmaabi õpetama meie naiskodukaitsjad. aastapäeva Järgmine → Järva naised ei lõpeta enne võistlemist, kui jalad on põlvedeni kulunud Naiskodukaitsjad käisid Murastes lastele esmaabi õpetamas

Naiskodukaitsjad käisid Murastes lastele esmaabi õpetamas

Marju Kiipus, Tallinna ringkond, akad.jsk 17. sept. 2015

Juuli lõpus korraldasid Eesti Politsei Naisühendus ja Sisekaitseakadeemia oma töötajaskonna lastele lastelaagri, kuhu kutsuti esmaabi õpetama meie naiskodukaitsjad.

Naiskodukaitsjad käisid Murastes lastele esmaabi õpetamas
Foto: korraldajad

Igal päeval oli kindel programm. Noorte suvelaagri teiseks päevaks oli planeeritud esmaabi õppepäev. Laagripäev algas põnevalt: kõigepealt hommikuvõimlemine Eesti tippvõrkpalluri juhendamisel. Hommikusel rivistusel oli noori tervitamas Poiltsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, kes rõhus esmaabi õppe vajalikkusele, tuues näite ühest kaheksa aastasest poisist, kes alles hiljuti elustas 120 kg mehe.

 

Esmaabi õpe toimus kahes grupis, meie liikmetest olid praktilise poole peal abiks Marju Kiipus Tallinna ringkonnast ning Marju Jõgi ja Kadri Põlm Harju ringkonnast. Üks grupp õppis sidumist, sealhulgas esmaabivahendite tundmist ja käsitlemist ning samal ajal teine grupp omandas teadmisi elustamise ABC-st. Grupid vahetusid 1,5 tunni tagant.

Laagri tööst võttis osa ka Eesti Politsei Naisühenduse liige Merche Laul, kes on läbinud parameediku kursused. Kuna artikli kirjutaja tegutses koos Merche Lauliga elustamise õpetamisel, siis see kogemus oli suurepärane. Lapsed ja isegi täiskasvanud kasvatajad said teadmisi teadvuse kontrollist, hingamisest ja muust.  

 

Ka murdeealised noored mõistsid, et praktiline õpe vajab pidevat ja teadmistepõhiselt julget harjutamist. Siin tahaksin kiita just nooremapoolseid poisse ja tüdrukuid, kes vaatamata väikesele kasvule, püüdsid õppenukul kõigest väest elustamist praktiseerida. Ja samuti olid nad ka sidumisõppes väga asjalikud. Kusjuures õppenukkudel pidid harjutama kõik noored ja hiljem tuli sooritada elustamine õppenukul juba ilma juhendamiseta.

 

Nii sidumise kui ka elustamise grupis tuli lahendada ka juhtumeid elust enesest. Väikeste laste grupi liikmed olid usinad küsimuste esitamisel ja vastamisel. Aktiivselt suheldi näiteks teemal, kuidas toimida rästiku hammustuse korral.

 

Meile, Naiskodukaitse liikmetele, oli laagris õppetoa juhendamine heaks kogemuseks. Elukogemused kinnitavad, et parim sihtgrupp esmaabi õppeks on noored. Ehk see annab meile natukene turvalisust juhul, kui meil endil peaks abi vaja olema.

 

Laager toimus Sisekaitseakadeemia Politsei- ja piirivalvekolledžis, Murastes. Üleriigilises laagris osales 43 last vanuses 7-14 aastat. Naiskodukaitse, Eesti Politsei Naisühendus ja Sisekaitseakadeemia on pikaaegsed koostööpartnerid.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad käisid Murastes lastele

Naiskodukaitsjad käisid Murastes lastele

Foto: korraldajad Igal päeval oli kindel programm Noorte suvelaagri teiseks päevaks oli planeeritud esmaabi õppepäev Juuli lõpus korraldasid Eesti Politsei Naisühendus ja Sisekaitseakadeemia oma töötajaskonna lastele lastelaagri, kuhu kutsuti esmaabi õpetama meie naiskodukaitsjad.

Naiskodukaitsjad käisid Murastes lastele esmaabi õpetamas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse