Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad harjutasid evakuatsioonirühmade lahingvalmiduse saavutamist Naiskodukaitsjad harjutasid evakuatsioonirühmade lahingvalmiduse 8. -9. mail toimus Kirde Maru, kus osales neli evakuatsioonirühma, kokku ligi 80 naiskodukaitsjat Lääne-Virumaalt, Ida-Virumaalt, Jõgevamaalt ning Järvamaalt. korda Naiskodukaitsjad harjutasid evakuatsioonirühmade lahingvalmiduse saavutamist

Naiskodukaitsjad harjutasid evakuatsioonirühmade lahingvalmiduse saavutamist

9. mail 2021

8.-9. mail toimus Kirde Maru, kus osales neli evakuatsioonirühma, kokku ligi 80 naiskodukaitsjat Lääne-Virumaalt, Ida-Virumaalt, Jõgevamaalt ning Järvamaalt.

Naiskodukaitsjad harjutasid evakuatsioonirühmade lahingvalmiduse saavutamist
Foto: Naiskodukaitse Järva ringkond

Kui Viru oma varustusega Paidesse jõudis, oli evakuatsioonipunkt juba avatud. Seekord aga nii plaanis oligi! Kirde maakaitseringkonna Kirde Maru õppuse sihtkohta Eestimaa südames jõudsid neli evakuatsioonimeeskonda erinevatel aegadel, kuid ühise eesmärgiga – osaleda järjekordsel õppusel, mis on osa Swift Response 21 suurõppusest.

 

Kirde Maru eesmärgiks oli harjutada evakuatsioonirühmade lahingvalmiduse saavutamist, ümberpaiknemise planeerimist ja läbiviimist ning evakuatsioonipunkti püstitamise protseduure. Nii hakkaski iga meeskond tegutsema laupäeva hommikul just enda kogunemiskohas: pakiti varustust, korraldati transporti, kirjutati käsku, arvestati teepikkust ja pärast veel hulka tegevusi võis sõit järvakate poole alata.


Evakuatsiooniõppuste käigus toimub alati ka kohalike omavalitsuse poolt edastatud evakuatsioonipunktide taristu ülevaatus, et teha selgeks, kas ja kuidas valla või linna poolt pakutud hoonestus sobiks reaalseks evakuatsioonipunktiks. Sel korral vaatasime üle kaks omavalitsuse pakutud hoonet - üks Paide linnas ja teine Väätsal.

 

Nagu õppustelt ikka, võtsime ka seekord kaasa portsu teadmisi, mida peaksime parima tulemuse saavutamiseks tegema paremini või teistmoodi. Kuid mida raskem õppusel, seda kergem lahingus!

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad harjutasid evakuatsioonirühmade lahingvalmiduse

Naiskodukaitsjad harjutasid evakuatsioonirühmade lahingvalmiduse

Foto: Naiskodukaitse Järva ringkond Kui Viru oma varustusega Paidesse jõudis, oli evakuatsioonipunkt juba avatud Seekord aga nii plaanis oligi! Kirde maakaitseringkonna Kirde Maru õppuse sihtkohta Eestimaa südames jõudsid neli evakuatsioonimeeskonda erinevatel aegadel, kuid ühise eesmärgiga – osaleda järjekordsel õppusel, mis on osa Swift Response 21 suurõppusest 8.-9. mail toimus Kirde Maru, kus osales neli evakuatsioonirühma, kokku ligi 80 naiskodukaitsjat Lääne-Virumaalt, Ida-Virumaalt, Jõgevamaalt ning Järvamaalt.

Naiskodukaitsjad harjutasid evakuatsioonirühmade lahingvalmiduse saavutamist

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse