Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Emotsioone täis vabariigi aastapäeva paraad Emotsioone täis vabariigi aastapäeva Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraad peeti 24. veebruaril Tallinnas, Vabaduse väljakul. Paraadiga oli seotud sel aastal kokku 85 naiskodukaitsjat. Paraad ← Eelmine Naiskodukaitsjad noppisid Eesti Meistrivõistlustel õhkrelvadest laskmises medaleid Järgmine → “Ole valmis!” mobiilirakendus nüüd kolmes keeles Emotsioone täis vabariigi aastapäeva paraad

Emotsioone täis vabariigi aastapäeva paraad

Liina Langi, Liina Valner 28. veebr. 2019

Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraad peeti 24. veebruaril Tallinnas, Vabaduse väljakul. Paraadiga oli seotud sel aastal kokku 85 naiskodukaitsjat.

EV 101. aastapäevale pühendatud Kaitsejõudude paraadi võttis vastu Vabariigi President Kersti Kaljulaid ning paraadi juhatas Kaitseväe juhataja, kindralmajor Martin Herem. Naiskodukaitse osales paraadil kahe rühmaga, üksuse ülemaks oli Maret Valner. Lippur oli Sirle Baldesport-Märss, lippu saatsid Marju Kiipus ja Kirstin Raudsepp. Pidulikus vormis rühm koosnes Tallinna ja Harju ringkonna liikmetest, rühmaülem oli Elbe Lumiste. 

Emotsioone täis vabariigi aastapäeva paraad
Foto: Stenbocki maja

Välivormis rühmas marssisid Rapla ringkonna naiskodukaitsjad, rühmaülem oli Sälli Hinrikus. Naiskodukaitsja Liina Langi meenutab, et Kaitseväe juhataja ja presidendi tervitustele järgnes pea kolmekilomeetrine paraadmarss, kus tänavaid ääristasid tihedalt pidupäeval relvajõude tervitama tulnud inimesed. "Tervitushüüetele "Elagu vaprad naiskodukaitsjad!" saime vastata vaid naeratades. Positiivse emotsiooni eredust oli tunda nii vaatajaist kui kaasmarssija sirgest seljast," muljetab Liina.

 

Reibas, ühtlane rivisamm koos relva, kiivri ja rakmetega ei tulnud aga sugugi iseenesest, sest sellele eelnesid mitmed paraadproovid nädalaid varem. Pidupäeva eelõhtu hilistel tundidel Vabaduse väljakul tuledesäras ja pidukaunistuste valgel said naised aga nentida, et vähemasti ilmataat on kõigiga rahul ja näitab oma lahkemat palet ning marsisamm on kindel. Kiilasjääs riviplatsid ja kanged külmakraadid jäid maha proovidesse.

 

Rapla uhkete "laiguliste" hulgas oli kaks naist, Kaja Heinsaar ja Kristel Kaasiku, kellele see on juba kolmas vabariiklik paraad, millest osa võtta. Eredaima ja säravaima emotsiooni said värskelt Naiskodukaitsega liitunud Kohila jaoskonna liikmed, kel staa¾i vaid loetud kuude jagu. „Tunne oli nii eriline, emotsioon positiivne. Kindlasti tahaksin seda veel kogeda,“ arvas ka Märjamaa jaoskonna värske liige Mariite Mitt.

Emotsioone täis vabariigi aastapäeva paraad
Naiskodukaitsjad paraadi proovi õhtul Foto: Rene Hinrikus

Lisaks jagasid naiskodukaitsjad traditsiooniliselt Riigikogu ees rahvale sooja teed ning peale paraadi jagati pealtvaatajatele sõdurisuppi.

 

Aitäh kõikidele vapratele naistele: öised teekeetjad ja -jagajad, varahommikune liputoimkond, supijagajad ning paraadil marssijad. Täname kõiki kaasaelajaid nii Vabaduse väljakul kui televiisori ees kodudes! Just sellistel päevadel on veel erilisem kuuluda Naiskodukaitse ridadesse.

Galerii Naiskodukaitse Facebooki lehel Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamisest.

FastLion CMS

Emotsioone täis vabariigi aastapäeva

Emotsioone täis vabariigi aastapäeva

EV 101 aastapäevale pühendatud Kaitsejõudude paraadi võttis vastu Vabariigi President Kersti Kaljulaid ning paraadi juhatas Kaitseväe juhataja, kindralmajor Martin Herem Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraad peeti 24. veebruaril Tallinnas, Vabaduse väljakul. Paraadiga oli seotud sel aastal kokku 85 naiskodukaitsjat.

Emotsioone täis vabariigi aastapäeva paraad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse