Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus organisatsiooniõpetuse baasväljaõppel Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus Kas teie teate, millega tegeleb formeerimisgrupp? Kui paljud 17 koolitatavast sooviksid astuda meditsiinigrupi erialale? Või kui palju inimesi kuulus Naiskodukaitsesse ennesõjaaegse Eesti Vabariigi ajal? veebruar 2017 Järgmine → Saarel tohterdamisoskusi lihvimas Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus organisatsiooniõpetuse baasväljaõppel

Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus organisatsiooniõpetuse baasväljaõppel

Olga Kolomainen 27. märtsil 2017

Kas teie teate, millega tegeleb formeerimisgrupp? Kui paljud 17 koolitatavast sooviksid astuda meditsiinigrupi erialale? Või kui palju inimesi kuulus Naiskodukaitsesse ennesõjaaegse Eesti Vabariigi ajal?

Ühel märtsikuu nädalavahetusel osales Naiskodukaitse organisatsiooni baasväljaõppel 17 naist. Sellel põneval  õppel rääkis Janno Isat riigikaitsest ja tänapäevastest julgeolekuohtudest. Saime palju kasulikku infot näiteks selle kohta, mis tähendab „artikkel viis“, ning teada ka seda, et riigikaitse on kogu ühiskonna ülesanne ja totaalkaitse puhul rakendatakse kõiki üksuseid abi andma – k.a. Naiskodukaitset (NKK).  Janno julgustas meid ka üldfüüsilist testi läbima: me kõik saaksime sellega hakkama, olenemata sellest, kas oled noor või vana!  Samuti jagas ta kasulikke linke, näiteks vk.kra.ee (Kaitseressursside ameti värbamiskeskus) ja eata.ee (Eesti NATO Ühing). Soovitan neid kõigil külastada.

 

„Suure sõjaväe juht võib saada lüüa. Lihtne maamees, kes on veendumusega – tema on võitmatu.“ (Konfutsius)

 

Janno rääkis lähemalt  Kaitseliidu (KL) tegemistest ja sellest, et KL on üleriigiline turvavaip. Küsite: kuidas? Tulge koolitusele!

 

Meie ringkonna esinaine Berit Cavegn tutvustas NKK vormi. Kahju, et mul pole teile näidata ühtegi pilti sellest, kuidas ei tohi esinduslikku NKK vormi kanda.  Või siiski – kujutlusvõimel pole piire! Kujutage nüüd ette: tuleb naine – vormis, sidus (lips, mis käib NKK vormi juurde) viltu või lausa lahti, juuksed kauni punase läikiva ja suure klambriga kinni, seelik vallatult üle põlvede, huuled mesimagusalt läikimas ja kõrvades kaunid rippuvad kõrvarõngad. Kas kujutlusvõime hakkas tööle? Väga hea! Ja just nii ei tohigi meie NKK esinduslikku vormi kanda.  Janno rääkis digilaigu vormi kandmisest ja nii tema kui ka Berit kinnitasid, et kui naiskodukaitsja kannab vormi, siis peab olema esinduslik ja profesionaalne.

Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus organisatsiooniõpetuse baasväljaõppel
Vormi kandmise kord. Foto: Triin Kravets

Berit tutvustas meile ka NKK struktuuri. Ringkonna esinaised valitakse kolmeks aastaks ja NKK juhatus vahetub iga viie aasta tagant. Niiviisi on kõigil võimalus vabatahtlikusse organisatsiooni panustada. 

 

Samal päeval saime ka riviõpet. Ilm oli külm ja tuuline ning meenutas Eesti Vabariigi sünnipäeva paraadieelseid harjutuspäevi.  Õnneks läks harjutamine hästi – saime kiita.

 

Meie teisel õppepäeval rääkis Erle Eenmaa Naiskodukaitse ajaloost. Aastal 1940 oli vabatahtlikke kokku suisa 15 798. Märkimisväärne, kas pole? Erle soovitas vaadata huvitavat videot, mis räägib Anna Tõrvandi-Hellmannist: „Ajavaod: Austusega, Anna“. Lisaks saab ise ajalooga tutvuda aadressidel www.digar.ee/arhiiv (Digitaalarhiiv) ja www.ra.ee/fotis (Rahvusarhiivi fotode andmebaas).

 

Elisa Jakson tutvustas erialagruppe. Valik on suur, kuid võid olla mitmes grupis korraga. Aga siiski mitte niisama: tuleb ka tegus olla. Tegime grupitööd ja iga grupp pidi oma eriala „müüma“. Grupitöö järel said kõik osalejad kaks tähekese kleepsu, millega oma lemmikgrupid ära märgistada. Kõige rohkem „müüdi“ õppijatele maha meditsiinigrupp ja spordigrupp, küll aga leidsid kõik erialagrupid uusi huvilisi.

Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus organisatsiooniõpetuse baasväljaõppel
Erinevad erialagrupid. Foto: Olga Kolomainen
Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus organisatsiooniõpetuse baasväljaõppel
Erinevad erialagrupid. Foto: Olga Kolomainen
Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus organisatsiooniõpetuse baasväljaõppel
Erinevad erialagrupid. Foto: Olga Kolomainen

Angelika Lebedev tutvustas NKK prioriteete, struktuuri ja palus meil teha kas luuletuse või laulu. Tuli palju erinevaid luuletusi ja üks laul ka. Laul sai kokku pandud nii, et seda oleks tore marssides laulda. Mida arvate: kas sobiks?

 

1.Vasak-vasak-vasak-varem-vasak

Kodutöödest kopp on ees

Ära tüüdan’d oma meest

Sul on igav, särtsu pole

Elu hall ja tuju kole

18 sa oled täis

Tubli, kui veel koolis käid

 

2.Vasak-vasak-vasak-parem-vasak

Karda kohustust ei tööd

Panustada päeval, ööl

Ammutada teadmist soovid

Tegevliikmeks hästi sobid

Vasak-vasak-vasak-parem-vasak

Naiskodukaitse – hurraaa!

 

Eriline tänu meie kodutütardele ja noorkotkastele, kes tegid lõunasöögiks imemaitsva supi ja magusa maiuse. Ja teeninduski oli kõrgklassi oma!

← Eelmine
24. veebruar 2017

FastLion CMS

Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus

Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus

Ühel märtsikuu nädalavahetusel osales Naiskodukaitse organisatsiooni baasväljaõppel 17 naist Sellel põneval õppel rääkis Janno Isat riigikaitsest ja tänapäevastest julgeolekuohtudest Kas teie teate, millega tegeleb formeerimisgrupp? Kui paljud 17 koolitatavast sooviksid astuda meditsiinigrupi erialale? Või kui palju inimesi kuulus Naiskodukaitsesse ennesõjaaegse Eesti Vabariigi ajal?

Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus organisatsiooniõpetuse baasväljaõppel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse