Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitses saab ennast mitmel eri moel arendada Naiskodukaitses saab ennast mitmel Naiskodukaitse on organisatsioon, kus saab end vastavalt soovile mitmel eri moel arendada. Kõik algab baasväljaõppest, mille läbimine avab uksed edasistele erialavalikutele ja kursustele. aastapäeva Järgmine → Administreerimiskursus jälle lõppenud – suve ja merekutse kiuste Naiskodukaitses saab ennast mitmel eri moel arendada

Naiskodukaitses saab ennast mitmel eri moel arendada

Nele Pernits, Kaitseliidu kooli Naiskodukaitse kursuste koolitus-spetsialist 2. sept. 2013

Naiskodukaitse on organisatsioon, kus saab end vastavalt soovile mitmel eri moel arendada. Kõik algab baasväljaõppest, mille läbimine avab uksed edasistele erialavalikutele ja kursustele.

*

Baasväljaõpe

 

Baasväljaõpe annab rikkalikud teadmised sellest, kuhu ollakse sattunud – ehk siis organisatsioonist.

 

Seal saab kätt proovida kulbi keerutamisel ja katlas toidu valmistamisel. Omandatakse olulised teadmised ja oskused esmaabist, mis võivad kõige ootamatumal hetkel ära kuluda ka igapäevaelus, näiteks kui naaber trepil kokku kukub või tundmatu auto just sinu ees kraavi kihutab.

 

Veel saab baasväljaõppel suhu maitse sõdurielust – tuleb roomata, roomata ja veel kord roomata. Katsutakse ka relva, peetakse raadiosidet, õpitakse loodusega ühte sulanduma, ning roomatakse veel. Ärge laske end sel rohkel roomamisel ära hirmutada, sest naistel, kel ei teki sügavamat militaarhuvi ja kes otsustavad Naiskodukaitse leebemate tegevuste kasuks, ei tule pärast baasväljaõppe läbimist tõenäoliselt enam kordagi roomata. Ehk vaid mõnikord laua alla veerenud lõngakera järgi missioonisõduritele kindaid kududes. 

*

Naiskodukaitses saab ennast mitmel eri moel arendada
Meditsiini eriala valinute enesearendamine ei lõpe kunagi, sest tee laskursanitarist rühmaparameedikuni on pikk ja seegi pole kindlasti arengu tipp. Foto: Kristel Kitsing

Mitmekülgsed erialavalikud

 

Kui baasväljaõpe läbitud, on kogu Naiskodukaitse maailm oma paljude võimalustega lahti. Alustuseks tuleks eriala valida ja asuda end seal igakülgselt arendama. Näiteks on võimalus saada side- ja staabispetsialistiks, kes tunneb ennast koduselt kaablirullide ja raadiojaamade maailmas ning oskab ka une pealt öelda, mida tähendab inimkeeli „alfa-sierra-india“.

 

Meditsiini eriala valinute enesearendamine ei lõpe kunagi, sest tee laskursanitarist rühmaparameedikuni on pikk ja seegi pole kindlasti arengu tipp. Kes usub vana tõde, et armastus käib kõhu kaudu, saab Naiskodukaitses valida välikoka eriala. Uskuge mind, metsas on kõik toitlustajad meisterkokad.

 

Neist, kes armastavad oma mõtteid jagada ja kel jutt otsa ei lõpe, saavad avalike suhete spetsialistid. Et see avalik suhtlemine paremini välja tuleks, arendavad nad oma kirjutamis-, pildistamis-, reklaami- ja muid oskusi. Kes usuvad, et ka sokkide jagamine võib olla kunst, õpivad formeerijateks ja saadavad õppustele lugematul arvul mehi. Nooruslikud ja krapsakad teevad tänuväärset tööd noorkotkaid ja kodutütreid kantseldades – just nemad loovad homset organsatsiooni ja riiki

Naiskodukaitses saab ennast mitmel eri moel arendada
Need, kes tunnevad, et elus on vähe energiat ja liikumist, tõmbavad jalga trennijalatsid või sõdurisaapad ja arendavad ennast spordi erialal treenides või militaarrännakutel osaledes. Foto: Triin Tõitoja

*

Need, kes tunnevad, et elus on vähe energiat ja liikumist, tõmbavad jalga trennijalatsid või sõdurisaapad ja arendavad ennast spordi erialal treenides või militaarrännakutel osaledes. Osavnäpud, kehaliselt andekad ja ideedegeneraatorid maandavad ennast ja hoiavad eestluse traditsioone, arendades ennast kultuuri erialal.

 

Kui nüüd keegi endale eelmainitud erialadest midagi meelepärast ei leidnud, kus ennast arendama hakata, siis alati saab mõne vajaliku eriala juurde luua.

 

Need, kes tunnevad soovi võtta vastu suuremaid väljakutseid, kes jaksavad ja tahavad rohkem isamaale, organisatsioonile ja iseendale anda, valivad juhi või instruktori tee, asudes koordineerima, innustama ja õpetama. Loomulikult ei tule miski iseenesest ning seega on heaks juhiks saamisel abiks Kaitseliidu kooli juhtimis- ja õpetamiskursused. Kellele peale kõike eelnevat veel arengust ei piisa, hakkab ise uusi arengusuundi ja kursuseid välja mõtlema, sest Naiskodukaitses on võimalus piiramatult areneda ja väljakutsed ei lõpe kunagi.

Naiskodukaitses saab ennast mitmel eri moel arendada
Need, kes tunnevad soovi võtta vastu suuremaid väljakutseid, kes jaksavad ja tahavad rohkem isamaale, organisatsioonile ja iseendale anda, valivad juhi või instruktori tee, asudes koordineerima, innustama ja õpetama. Foto: Elisa Jakson

FastLion CMS

Naiskodukaitses saab ennast mitmel

Naiskodukaitses saab ennast mitmel

* Baasväljaõpe Baasväljaõpe annab rikkalikud teadmised sellest, kuhu ollakse sattunud – ehk siis organisatsioonist Seal saab kätt proovida kulbi keerutamisel ja katlas toidu valmistamisel Naiskodukaitse on organisatsioon, kus saab end vastavalt soovile mitmel eri moel arendada. Kõik algab baasväljaõppest, mille läbimine avab uksed edasistele erialavalikutele ja kursustele.

Naiskodukaitses saab ennast mitmel eri moel arendada

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse