Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tegemistest Kosel - mälestuspäev Naiskodukaitse tegemistest Kosel - 17. aprilli kaunis, päikseline kevadhommik. On Palmipuudepüha ja Naiskodukaitse mälestuspäev Kose kirikus, mida NKK Kose jaoskond korraldab juba aastaid. Kuna suur kirik avatakse suveperioodiks alles Ülestõusmispühadeks, siis toimub jumalateenistus nn talvekirikus ehk Kose kiriku pastoraadi saalis. Ootame rohket osavõttu! Kose valla naiskoor Krõõt esinemas ← Eelmine Naiskodukaitse mälestuspäev Harju ringkonnas Järgmine → Kose naiskodukaitsjad Kevadlaadal Naiskodukaitse tegemistest Kosel - mälestuspäev

Naiskodukaitse tegemistest Kosel - mälestuspäev

Kaja-Marit Mander 20. aprillil 2011

17. aprilli kaunis, päikseline kevadhommik. On Palmipuudepüha ja Naiskodukaitse mälestuspäev Kose kirikus, mida NKK Kose jaoskond korraldab juba aastaid. Kuna suur kirik avatakse suveperioodiks alles Ülestõusmispühadeks, siis toimub jumalateenistus nn talvekirikus ehk Kose kiriku pastoraadi saalis.

Naiskodukaitse tegemistest Kosel - mälestuspäev
Kose jaoskonna juhatuse liikme Gerli Kulli eestlugemisel andsid uued liikmed pühaliku tõotuse

Rahvast oli kogunenud palju - saal oli puupüsti täis. Naiskodukaitsjad Kose, Keila, Rävala ja Männiku jaoskondadest olid kõik oma kaunites pidulikes vormides. Külalisteks oli ka Kose valla naiskoor Krõõt, kes ilmestas jumalateenistust Piret Ripsi missalaulude tsükliga. Selles kooris laulis ka paar naiskodukaitse naist. Teenistus algas protsessioonoga, kui naiskoor laulis protsessioonilaulu Jubilate Deo. Teenistuse ajal mälestati nõukogude ajal hukatud naiskodukaitsjaid ja ka kõigi teiste lahkunute auks laulasid külalised ja kogudus mälestuslaulu.


Teenistuse lõppedes andsid kolm uut naiskodukaitsjat Keila ja Rävala jaoskonnast piduliku Naiskodukaitse tõotuse, mille järel kõik koosolijad laulsid Eest Vabariigi hümni. Kõik oli väga pühalik ja pidulik.


NKK Kose jaoskonnal oli ette valmistatud väike ülevaade naiskodukaitse ajaloost ja slaidiprogramm Kose jaoskonna tegemistest. Ettekande ja slaidiprogrammi esitasid Aime Pekki ja Liivi Siht.


Seejärel olid kõik koosolijad palutud kõrvalruumi kaunilt kaetud kohvilauda, mille Kose naiskodukaitsjad ettevalmistanud olid. Edasi toimus vaba vestlusringi: kohtuti vanade sõpradega, vesteldi naiskodukaitse teemadel.

 

Tore üritus on jälle teoks saanud. Naiskodukaitse Kose jaoskonna järgmine oma organisatsiooni ja ka Kaitseliitu tutvustav üritus toimub Kose Kevadlaadal 7.mail 2011. Ootame rohket osavõttu!

Naiskodukaitse tegemistest Kosel - mälestuspäev
Kose valla naiskoor Krõõt esinemas

FastLion CMS

Naiskodukaitse tegemistest Kosel -

Naiskodukaitse tegemistest Kosel -

Kose jaoskonna juhatuse liikme Gerli Kulli eestlugemisel andsid uued liikmed pühaliku tõotuse Rahvast oli kogunenud palju - saal oli puupüsti täis Naiskodukaitsjad Kose, Keila, Rävala ja Männiku jaoskondadest olid kõik oma kaunites pidulikes vormides 17. aprilli kaunis, päikseline kevadhommik. On Palmipuudepüha ja Naiskodukaitse mälestuspäev Kose kirikus, mida NKK Kose jaoskond korraldab juba aastaid. Kuna suur kirik avatakse suveperioodiks alles Ülestõusmispühadeks, siis toimub jumalateenistus nn talvekirikus ehk Kose kiriku pastoraadi saalis.

Naiskodukaitse tegemistest Kosel - mälestuspäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse