Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tegemised Võidupüha raames Naiskodukaitse tegemised Võidupüha raames Võidupüha ja sellele eelnev nädal on Naiskodukaitses alati tegus. Kui tavaliselt on tippsündmuseks Võidupüha paraad, siis sel aastal on tippsündmusi kaks – 22. juunil Tallinnas avatav Vabadussõja võidusammas ning Jõgeval toimuv Võidupüha paraad. a paraadil Raplas ← Eelmine Virumaa naiskodukaitsjad osalesid grillvõistlusel Järgmine → Meeleolukas Võidupüha Võrus Naiskodukaitse tegemised Võidupüha raames

Naiskodukaitse tegemised Võidupüha raames

Eveli Sammelselg

Võidupüha ja sellele eelnev nädal on Naiskodukaitses alati tegus. Kui tavaliselt on tippsündmuseks Võidupüha paraad, siis sel aastal on tippsündmusi kaks – 22. juunil Tallinnas avatav Vabadussõja võidusammas ning Jõgeval toimuv Võidupüha paraad.

Võidusamba avamisel osaleb 32 Tallinna ja Harju ringkonna naiskodukaitsjat. Tseremoonia algab 22. juunil kell 23:00 Vabaduse väljakul. Rivis seisame üheskoos 32 kaitseliitlase ja 96 kodutütre ja noorkotkaga.

 

Tänavu toimub Võidupüha paraad Jõgeval, seetõttu langeb ettevalmistuste põhiraskus Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjatele. Paraadil osaleb 20 Jõgeva, 23 Tartu, 7 Sakala, 5 Põlva, 6 Pärnu ja 6 Valga ringkonna liiget. Naiskodukaitse jagab paraadil ka sõdurisuppi.

 

Lisaks võtavad ringkonnad osa kohalikest Maakaitsepäeva üritustest.


VÕRU

Võru Maakaitsepäev algab kell 12:00 kesklinna pargis. Naiskodukaitse pakub sõdurisuppi, teeb lastele erinevaid mänge ja jagab õhupalle.  Samuti korraldatakse loterii, mille tulud lähevad ringkonna lipu fondi. Kaitseliitu ja Naiskodukaitset tutvustatakse infotelgis, jagatakse ajakirja Kaitse Kodu ja infovoldikuid. Noorteorganisatsioonid Kodutütred ja Noored Kotkad tutvustavad oma tegevust. Kaitseliit on väljas relvanäitusega, on võimalus ennast sõduri kombel maskeerida. Päästeamet ja politsei tulevad tutvustama oma tehnikat ja tegevust.


TARTU

Tartu Maakaitsepäev toimub 13-16 Raadil ERM-i hoone juures, kus meie naised tutvustavad Naiskodukaitset ning keedavad ja jagavad sõdurisuppi. Paraadilt saabudes asuvad Tartu naiskodukaitsjad rivvi koos paraadil olnud KL Tartu malevaga, et pidulikult üle anda võidutuli Tartu maakonna valdadele.


PÕLVA

Põlva ringkonna naiskodukaitsjad panevad koos kaitseliitlastega pärgi vabadussõjas langenute mälestussammastele Põlvas, Räpinas ja Kanepis.


SAKALA

Sakala Maakaitsepäev algab kell 9:00 lillede asetamisega kalmudele.

 

Alates 11:00 on kavas demonstratsioonesinemised Viljandi lauluväljakul ning selle vahetus läheduses. Noorteorganisatsioonid esitavad näidendi, milles tutvustavad oma tegemisi, matkamist, telkimist, tule tegemist. Päästeteenistus tutvustab esmaste tulekustustusvahendite kasutamist. Politsei etteasteks on märulipolitsei tegutsemine ning tutvustatakse politsei koera tegutsemist. Näidatakse ka politsei tegevust auto peatamisel.

Kaitseliitlased demonstreerivad paintballi lahingut ning haavatutega tegeleb Naiskodukaitse. Kõigepealt kannatanute transport ning siis näidatakse haavade sidumist ning Elustamise ABC.

Lisaks on tehnika ning relvade näitused ning infotelk meie tutvustamiseks. Ja loomulikult hiilgavad Sakala ringkonna naised oma kokakunstiga, seekord pakutakse pannkooke – seda nii korraldajatele kui ka linnarahvale.

 

Õhtul 19:00 on Võidutule vastuvõtmine Viljandi Vabaduse platsil ning selle üelandmine valdade esindajatele.


VALGA

Valga ringkonna Maakaitsepäev toimub Otepääl, kus jagatakse infomaterjali ja õhupalle. Lastele on avatud joonistamise nurk.


RAKVERE

Rakvere keskväljakul jagavad naiskodukaitsjad sõdurisuppi alates 12:00, nemad tagavad ka Maakaitsepäeval meditsiini. Kaitseliit tutvustab oma relvastust. 13.15 toimub pärgade asetamine Vabadussõja ausambale, kell 14 antakse võidutuli üle valdade esindajatele.

 

HARJU

Harju Maakaitsepäev toimub Loksal koostöös Harju Malevaga. Hommik algab Loksa kiriku aias pärgade asetamisega Eesti vabadussõjas  langenute mälestuseks. Sel aastal marsib Naiskodukaitse Harju ringkond  esimest korda oma lipu all, mis õnnistati eelmise aasta novembris.  Maakaitse raaames tutvustab Naiskodukaitse Harju ringkond oma  tegevusi ja väljaõpet ja ning toitlustab  Maakaitsepäevast osavõtjaid.


TALLINN

Tallinna naiskodukaitsjad osalevad Jüriöö pargis toimuval Võidupüha tähistamisel, linnarahvale jagatakse sõdurisuppi.

 

PÄRNU

Pärnu ringkonna naised osalevad paraadil Jõgeval ja Alevi kalmistul pidulikul Võidutule üleandmisel Pärnu linna rahvale.


SAAREMAA

Saaremaa ringkond osaleb võidupüha tähistamisel nii Kuressaare linnas kui Valjala vallas. Valjalas toimub võidupüha tähistamine kell 11 põhikooli staadionil, kus valla külade spordipäev, Kaitseliidu relvanäitus, õhupüssi laskmise võistlus lastele. Kell 14 on pidulik pärja asetamine Vabadussõjas langenute mälestusmärgile, kõneleb kpt Gustav Kutsar.


Kuressaares on Naiskodukaitse esindus koos ringkonna lipuga väljas Vabadussõja monumendi juures toimuval kõnekoosolekul, asetame lilled monumendile.


Kell 13.30 on kõik maleva liikmed ja naiskodukaitsjad oodatud maleva staapi, kus tänatakse tublimaid. Kohvilaua katavad naiskodukaitsjad.


Kell 17 toimub presidendi Võidutule vastuvõtmine ja jagamine valdadele iidse Kaali järve ääres. Kõikide valdade ja Kuressaare linna tuletoojaid saadavad Saaremaa naiskodukaitsjad. Kõnelevad maavanem Toomas Kasemaa, Pihtla vallavanem Tõnu Hütt ja Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel.

Naiskodukaitse tegemised Võidupüha raames
Naiskodukaitsjad puhkehetkel 2007. a paraadil Raplas

FastLion CMS

Naiskodukaitse tegemised Võidupüha raames

Naiskodukaitse tegemised Võidupüha raames

Võidusamba avamisel osaleb 32 Tallinna ja Harju ringkonna naiskodukaitsjat Tseremoonia algab 22 Võidupüha ja sellele eelnev nädal on Naiskodukaitses alati tegus. Kui tavaliselt on tippsündmuseks Võidupüha paraad, siis sel aastal on tippsündmusi kaks – 22. juunil Tallinnas avatav Vabadussõja võidusammas ning Jõgeval toimuv Võidupüha paraad.

Naiskodukaitse tegemised Võidupüha raames

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse