Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tähistab 90. aastapäeva Naiskodukaitse tähistab 90 aastapäeva Laupäeval, 2. septembril tähistab Naiskodukaitse Tallinnas Estonia kontserdisaalis piduliku aktuse ja vastuvõtuga 90. aastapäeva. Lisaks toimub 2. septembri päeval koostööseminar kaitsevaldkonnas tegutsevate Soome ja Rootsi naisorganisatsioonidega, eesmärgiga teha ühiseid tulevikuplaane. ee Foto: Argo Nurs ← Eelmine Naiskodukaitse hõnguline Kaitse Kodu! Järgmine → Meenekonkurss „Kaitseliit 100“ Naiskodukaitse tähistab 90. aastapäeva

Naiskodukaitse tähistab 90. aastapäeva

1. sept. 2017

Laupäeval, 2. septembril tähistab Naiskodukaitse Tallinnas Estonia kontserdisaalis piduliku aktuse ja vastuvõtuga 90. aastapäeva. Lisaks toimub 2. septembri päeval koostööseminar kaitsevaldkonnas tegutsevate Soome ja Rootsi naisorganisatsioonidega, eesmärgiga teha ühiseid tulevikuplaane.

Naiskodukaitse tähistab 90. aastapäeva
Foto: Merle Rüütel

Naiskodukaitse aastapäeval antakse muuhulgas kahele organisatsiooni liikmele pidulikult üle Liiliaristi III klassi teenetemedal. Liiliaristi põhiklasse antakse välja tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest organisatsioonis.

 

Liiliaristi III klassi kavaler Leane Morits on Naiskodukaitse liige juba 15 aastat. Aastatel 2003-2005 ja 2008-2009 oli ta Tartu ringkonna esinaine ning alates 2009 Kaitseliidu Tartu malevas Naiskodukaitse instruktor. Ta on silmapaistev liige, kelle arvukad teened organisatsiooni ees on hindamatu väärtusega. Organisatsiooniõpetuse instruktor, silmapaistev välikokk, juhtimistreener, evakuatsiooniõppuste korraldaja, üle-eestiliste ajaloo- ja sümboolikakomisjoni liige ning Naiskodukaitse aastaraamatute toimetaja on vaid mõned näited tema tegevusest.  

Teine Liiliaristi III klassi teenetemedal läheb Sakala ringkonda. Evelin Lappalainen on organisatsiooni liige aastast 2002. Ta on olnud Suure-Jaani jaoskonna esinaine 2003-2006 ning 2009-2011, hetkel on ta jaoskonna aseesinaine ning ringkonna side- ja staabi erialagrupi juht. Ta on kindel kaaslane, kes osaleb rännakutel ja võistlustel ning korraldab Sakala ringkonnas sõdurioskuste baasväljaõpet. Organiseerib lasketreeninguid, lisaks tegeleb noortega.  Ta seisab selle eest, et naistel oleks võimalik lahingrelvadest lasta ning korraldab selles valdkonnas koostööd Kaitseliiduga.

Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming soovib tänada igat naiskodukaitsjat, kes on andnud tükikese, et organisatsioon on just selline nagu see täna on, „Naiskodukaitsel läheb hästi. Meil on erakordsed liikmed, meil on eesmärgid, süsteemid ja saavutused. Me oleme pingutanud ning pingutusest rõõmu tundnud, oleme üheskoos loonud organisatsiooni, mille üle võime põhjendatult uhked olla.“

 

Naiskodukaitse aastapäeval osalevad kutsutud külalistena president Arnold Rüütel ja Naiskodukaitse auliige Ingrid Rüütel. Tervitustega esinevad kaitseminister Jüri Luik ning Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili. Peol osaleb ka ligi 500 külalist ja naiskodukaitsjat ringkondadest üle Eesti.

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses pea 2500 liiget.

 

 

Lisainfo:

Ave Proos
Naiskodukaitse esinaise asetäitja

53082244

Naiskodukaitse tähistab 90. aastapäeva
Foto: Argo Nurs

FastLion CMS

Naiskodukaitse tähistab 90 aastapäeva

Naiskodukaitse tähistab 90 aastapäeva

Foto: Merle Rüütel Naiskodukaitse aastapäeval antakse muuhulgas kahele organisatsiooni liikmele pidulikult üle Liiliaristi III klassi teenetemedal Liiliaristi põhiklasse antakse välja tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest organisatsioonis Laupäeval, 2. septembril tähistab Naiskodukaitse Tallinnas Estonia kontserdisaalis piduliku aktuse ja vastuvõtuga 90. aastapäeva. Lisaks toimub 2. septembri päeval koostööseminar kaitsevaldkonnas tegutsevate Soome ja Rootsi naisorganisatsioonidega, eesmärgiga teha ühiseid tulevikuplaane.

Naiskodukaitse tähistab 90. aastapäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse