Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse pani õla alla – väärt erialalaagrid! Naiskodukaitse pani õla alla Märtsi keskel toimus toitlustamise eriala laager, kus osalesid suuremad ja väiksemad kodutütred ning noorkotkad. com/2017/05/03/naiskodukaitse-pani-ola-alla-vaart-erialalaagrid / ← Eelmine EV100: jupike kangast ka Tallinna ringkonna poolt Järgmine → Meenutades lahkunuid: Naiskodukaitse mälestuspäev Naiskodukaitse pani õla alla – väärt erialalaagrid!

Naiskodukaitse pani õla alla – väärt erialalaagrid!

Grete-Kai Saar, Kodutütarde Tallinna ringkond 3. mail 2017

Märtsi keskel toimus toitlustamise eriala laager, kus osalesid suuremad ja väiksemad kodutütred ning noorkotkad.

Esimesel päeval olid loengud ja teisel ainult praktika. Laagrit viisid läbi väga toredad Naiskodukaitse instruktorid ja kogenud välitoitlustajad.

 

Kogunemine oli laupäeva hommikul kell 9.45 Plangus. Kui kõigil olid võileivad ja jogurt söödud, koguneti üles õppeklassi, kus algas teooria õppimine.

 

Esimesena rääkis meile Mari Kalbin menüü koostamisest. Rääkisime läbi, kuidas menüüd koostada ja millega menüü koostamisel arvestama peab, milline on nt Kaitseväe ööpäevane toidunorm jne. Koostasime koos toidupüramiidi ja pärast vaatasime, kui täppi läks. Saime sellega päris hästi hakkama! Saime ka teada, milliseid materjale väliköögis vaja läheb. Lõpetuseks tegime gruppides ise menüü. Kirjutasime välja, mis oleks söögiks talvel metsas hommikuks, lõunaks ja õhtuks, lisaks ka ooted. Enamikul gruppidest läks meelest väga tähtis osa toidukorra juures, milleks on salat! Isegi talvel ja metsas peab toidule salatit juurde pakkuma.

Naiskodukaitse pani õla alla – väärt erialalaagrid!
Foto: Jaanika Palm

Pärast väikest pausi rääkis Annely Koolmann hügieenist väliköögis ja jagas oma nippe. Rääkisime isiklikust hügieenist, toidujäätmetest ja prügist, toidumürgitusest, kätepesust ning nõudepesust, sellest, millised on väliköögi nõuded ning kuidas peab asju ladustama.

 

Krista Kiil rääkist tööst väliköögis ja toiduvalmistamise meetoditest. Väga oluline on tööjaotus – seda nägime ka järgmisel päeval väliköögis. Tutvusime toiduvalmistamise nõuetega ja rääkisime ka lõikelaudadest ning sellest, miks on oluline, et nt liha ja juurviljad lõigatakse eraldi. Välikatlast ja toiduväljastamisest rääkis Anneli Looken.

Naiskodukaitse pani õla alla – väärt erialalaagrid!
Foto: Jaanika Palm

Pühapäeval oli aeg särada ja näidata, mida me õppisime ning kas loenguid ikka tähelepanelikult kuulasime. Meid jaotati gruppidesse ja igal grupil oli oma juht, kes vaatas, et kõik sujuks ja andis meile nippe. Mina oli alguses katlakütja: koos Liisi ja Georgiga pidime vaatama, et kolmele katlale tuli alla saaks. Õues oli päris niiske, nii et meil kulus ikka korralikult aega, enne kui katlad soojaks läksid. Pärast saime suppi keeta. See töö oli päris mõnus, keetsime valmis puljongi ja siis lisasime juurde juurviljad ja kana.

Naiskodukaitse pani õla alla – väärt erialalaagrid!
Foto: Jaanika Palm

Lõunaks oligi meie enda tehtud kanasupp ja lisaks saime toitlustada ka Naiskodukaitse baasväljaõppel olnud naisi. Saime kõigilt positiivset tagasisidet.

 

Suur aitäh meie pühapäevastele õpetajatele Anneli Lookenile, Krista Kiilile, Sirle Baldesport-Märsile, Anu Sommerile, Mare Mändveerile, Tiina Kallasmaale ja Piret Jürmanile!

 

Oli väga põnev laager ja sain palju uusi teadmisi ning mul tekkis suur huvi välitoitlustamise vastu. Läbiviijad teadsid, millest rääkisid ja mulle meeldis, et teooria õppimise kõrval ka praktilisi ülesandeid lahendasime.

 

Naiskodukaitse pani õla alla – väärt erialalaagrid!
Foto: Jaanika Palm

Algne artikkel leitav KodutütardeTallinna ringkonna blogilehelt aadressilt https://kttallinn.wordpress.com/2017/05/03/naiskodukaitse-pani-ola-alla-vaart-erialalaagrid/

FastLion CMS

Naiskodukaitse pani õla alla

Naiskodukaitse pani õla alla

Esimesel päeval olid loengud ja teisel ainult praktika Laagrit viisid läbi väga toredad Naiskodukaitse instruktorid ja kogenud välitoitlustajad Märtsi keskel toimus toitlustamise eriala laager, kus osalesid suuremad ja väiksemad kodutütred ning noorkotkad.

Naiskodukaitse pani õla alla – väärt erialalaagrid!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse