Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse esinaine võõrustas heategevuslikku teeõhtut Naiskodukaitse esinaine võõrustas heategevuslikku 12. jaanuari õhtul võõrustas Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Sinililleoksjoni võitjaid Kaitseliidu peastaabis Tallinnas. Eelmise aasta aprillis toimunud heategevuslikul oksjonil oli pakkumisel muuhulgas ka teeõhtu Naiskodukaitse esinaisega. Pakkumise tegi lisaks võõrustajale eriliseks see, et kapist lubati välja võtta Naiskodukaitse logoga serviis, mis pärineb 1938. aastast ning on teadaolevalt täiskomplektis säilinud vaid kahes eksemplaris. Ajalugu Heategevus Sinilillekampaania Vabatahtlikud instruktorid Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Eesti Rahva Muuseumis avati täna näitus „Ole valmis! Minu kriisis hakkama saamise lugu“ Järgmine → Aasta naiskodukaitsja 2022 nominendid Naiskodukaitse esinaine võõrustas heategevuslikku teeõhtut

Naiskodukaitse esinaine võõrustas heategevuslikku teeõhtut

17. jaan. 2023

12. jaanuari õhtul võõrustas Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Sinililleoksjoni võitjaid Kaitseliidu peastaabis Tallinnas. Eelmise aasta aprillis toimunud heategevuslikul oksjonil oli pakkumisel muuhulgas ka teeõhtu Naiskodukaitse esinaisega. Pakkumise tegi lisaks võõrustajale eriliseks see, et kapist lubati välja võtta Naiskodukaitse logoga serviis, mis pärineb 1938. aastast ning on teadaolevalt täiskomplektis säilinud vaid kahes eksemplaris.

Kui eelmise aasta aprillis Eesti ja Ukraina veteranide taastusravi jaoks Anname au! kampaania raames annetusi koguti, jälgisid Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaine Elbe Lumiste ja juhatuse liige Eili Erg pingsalt, kuidas Anname au! oksjoni Facebooki lehel tehti pakkumisi võimalusele koguneda Naiskodukaitse esinaise juurde teeõhtule. Veel viimase oksjoni-päeva õhtul kell 23.59 pingsas lootuses, et keegi tehtud pakkumist üle ei trumpa.

Naiskodukaitse esinaine võõrustas heategevuslikku teeõhtut

Sinise serviisi teeõhtule Airi Toomingaga kogunesid:

  • Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaine Elbe Lumiste, kes ringkonda juhtinud läbi kahe pandeemiakriisi ja ühe Ukraina-sõja mõjude aasta,
  • napilt pool aastat tagasi asutatud Kiili jaoskonna esinaise kohusetäitja Eveli Kaunispaik, kes liitus organisatsiooniga alles eelmise aasta kevadel,
  • Naiskodukaitse Harju ringkonna Aasta Naiskodukaitsja Maris Lilleväli Kuusalu jaoskonnast, kes tänaseks Naiskodukaitse mitmekülgne instruktor ja paljudes ettevõtmistes algataja-korraldaja,
  • Harku jaoskonna esinaine Liina Riismaa, kes ühtlasi Harju ringkonna evakuatsioonirühma juht ja väsimatu panustaja naiskodukaitsjate evakuatsioonialaste oskuste-teadmiste arengusse,
  • Saku jaoskonna esinaine Eili Erg, kes leiab mahti juhtida Naiskodukaitse ajalookomisjoni, panustab Harju ringkonna juhatuse töösse ja on üks meie “rohelistest” ehk sidemees-autojuht sõjaaja ametis.

Õdusas ringis, vahepeal ajaloolise serviisi vastu lausa aukartust tundes arutati Naiskodukaitse ülesannete ja eesmärkidega seonduvat.


Jagati ühiselt rõõmu ja uhkust, et Naiskodukaitse on ka kiiresti muutuvas maailmas tõhusalt, paindlikult ja oskuslikult võimeline vastu võtma uusi rolle, toetama Eesti rahvast nii pandeemias kui valmisolekus mitmesugusteks kriisideks. Vestlusse mahtusid korduvad kiidusõnad meie vabatahtlikele instruktoritele, kes aitavad väsimatult laduda naiskodukaitsjate riigikaitseliste oskuste ja teadmiste vundamenti isegi siis, kui organisatsioon ühe aasta jooksul kiiresti liikmeskonda kasvatab.

 

Tunti ühiselt rõõmu ja uhkust, et Naiskodukaitse on järjest veenvamalt muutumas usaldusväärseks ja professionaalseks partneriks riiklikus kriiside ohjamise süsteemis. Kui kiiresti suutsid naiskodukaitsjad appi tulla erinevates rollides pandeemia-aastatel haiglate juures, vaktsineerimiskeskustes, kriisistaapides. Naiskodukaitse juhtiv roll evakuatsiooniteemades on heaks näiteks sellest, et oleme kiiresti arenenud valdkondlike oskusteadmistega ja kiire reageerimisvõimega toimivaks meeskonnaks üle Eesti.

 

Koos arutati läbi, mida Naiskodukaitse ringkondade ja jaoskondade tasandil saab ära teha, et Kaitseliidu aastakäsk 2023. aastaks tõhusalt täidetud saaks. Täna on naiskodukaitsjaid üle 40% rohkem kui samal ajal eelmisel aastal. Ühiselt panustades saab loomulikult käsk täidetud, kinnitasid teeõhtul osalejad Naiskodukaitse esinaisele.

 

Eveli Kaunispaik tõdes, et alustavale jaoskonnale on tähtis saada kogenenumatelt kinnitust, et Naiskodukaitse juhid ja teised jaoskonnad on toeks ja lähedal. Lühikese staa¾iga naiskodukaitsja jaoks oli huvitav kuulata pikaajalisemalt organisatsiooni kuuluvatelt, kuidas Naiskodukaitse on ajas muutunud ja millise sisu ja kuvandi poole organisatsioon oma liikmete kaudu võiks edasi liikuda. Samas arutati, millised sarnased ja erinevad ajendid Naiskodukaitsega liitumiseks ja motivatsioon organisatsiooni panustamiseks on neil, kes 2022. aastal liikmeks saanud, ja neil, kel staa¾i juba rohkem.

 

Kõlama jäi mõte teeõhtult kinnitust saanud kokkukuuluvustundest. „Taoline teeõhtu võiks muutuda traditsiooniks, mis võimaldab erinevatel Naiskodukaitse tasanditel vähem-ametlikus õhkkonnas Naiskodukaitse igapäevast tegevust arutada,“ kinnitas Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaine Elbe Lumiste, tundes samas rõõmu, et Harju ringkond sai anda ka enda panuse veteranide taastusraviks Anname au! kampaania raames.

Naiskodukaitse esinaine võõrustas heategevuslikku teeõhtut
Foto: Martin Andreller

Serviisist

Naiskodukaitse logoga serviis pärineb 1938. aastast. Serviis on toodetud Saksamaal Thomas Bavaria tehases ja Eestis Nikolai Langebrauni Portselanimaalimise Töökojas kaunistatud. Serviis on väga haruldane, kuna teadaolevalt on see täiskomplektis säilinud vaid kahes eksemplaris.

FastLion CMS

Naiskodukaitse esinaine võõrustas heategevuslikku

Naiskodukaitse esinaine võõrustas heategevuslikku

Kui eelmise aasta aprillis Eesti ja Ukraina veteranide taastusravi jaoks Anname au! kampaania raames annetusi koguti, jälgisid Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaine Elbe Lumiste ja juhatuse liige Eili Erg pingsalt, kuidas Anname au! oksjoni Facebooki lehel tehti pakkumisi võimalusele koguneda Naiskodukaitse esinaise juurde teeõhtule Veel viimase oksjoni-päeva õhtul kell 23 12. jaanuari õhtul võõrustas Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Sinililleoksjoni võitjaid Kaitseliidu peastaabis Tallinnas. Eelmise aasta aprillis toimunud heategevuslikul oksjonil oli pakkumisel muuhulgas ka teeõhtu Naiskodukaitse esinaisega. Pakkumise tegi lisaks võõrustajale eriliseks see, et kapist lubati välja võtta Naiskodukaitse logoga serviis, mis pärineb 1938. aastast ning on teadaolevalt täiskomplektis säilinud vaid kahes eksemplaris.

Naiskodukaitse esinaine võõrustas heategevuslikku teeõhtut

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse