Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib taasasutada Väike-Maarja jaoskonna Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib taasasutada Väike-Maarja jaoskonna, mis kunagi esimeste seas alustas tegevust Virumaal. Loodavasse jaoskonda saavad astuda ja organisatsiooniga liituda isamaalised ning teotahtelised naised alates 17. eluaastast. com ← Eelmine Võrumaa ringkond sai endale lipu Järgmine → Viru ringkonnal valmis oma koduleht Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib taasasutada Väike-Maarja jaoskonna

Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib taasasutada Väike-Maarja jaoskonna

Kristel Kitsing 18. sept. 2009

Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib taasasutada Väike-Maarja jaoskonna, mis kunagi esimeste seas alustas tegevust Virumaal. Loodavasse jaoskonda saavad astuda ja organisatsiooniga liituda isamaalised ning teotahtelised naised alates 17. eluaastast.

Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib taasasutada Väike-Maarja jaoskonna

Viru ringkond asutati 10. juunil 1925. Väike-Maarja jaoskond oli üks esimesi Viru ringkonnas. Tegevust alustasid samal aastal veel Rakvere linna jaoskond (asutatud 7.11.1925), Rakvere valla jaoskond (25.11.1925) ja Jõhvi valla jaoskond (17.11.1925). Praegu tegutsevad Viru ringkonnas Rakvere ja Tapa jaoskonnad.


Väike-Maarjas on rühm kaitseliitlasi nooremleitnant Ants Rikbergi juhtimisel ja noorteorganisatsioonid tegutsevad naiskodukaitsja ning noortejuhi Silvi Aasumetsa eestvedamisel. Loodava jaoskonna eesmärgiks on koondada Simuna, Tamsalu, Rakke, Laekvere ja muude Väike-Maarjat ümbritsevate paikade isamaalised ja teotahtelised Eesti naiskodanikud. Kuna põhikirja kohaselt on Naiskodukaitse peamisi ülesandeid toetada Kaitseliitu ja sellest lähtub ka suur osa organisatsiooni tegevusest, siis võimaldaks loodav jaoskond oma piirkonnas koos Kaitseliidu ja noorteorganisatsioonidega edendada riigikaitselist tegevust ja isamaalist kasvatust.


Riigikaitseõpetust on küll koolides valikainena pakutud alates 1997. aastast, ent peale faktide teadmise on oluline, et inimesed mõistaksid oma kohta ühiskonnas, usaldaksid riiki ning oleksid ka ise valmis aktiivselt kaasa aitama riigi arengule. Riigikaitse on auasi ja oluline osa isamaalisest kasvatusest, mis algab kodust, jätkub koolis ja töökohas. Tähtis on, et kõik lülid selles kasvatuses toimiksid.

Naiskodukaitse ellukutsumisel 1927. aastal oli paljuski eeskujuks Soomes juba populaarsust võitnud samalaadne Lotta Svärdi organisatsioon, mis loodi 1921. aastal sealse Kaitseliidu (Suojeluskunta) toetuseks. Enne Teist maailmasõda kuulus Naiskodukaitse ridadesse pea 17 000 naist üle Eesti ning see oli oma aja kohta väga edumeelne naisorganisatsioon. Sellesse kuuluda oli ühiskonnas − ehk seltskonnas, nagu tol ajal öeldi − prestii¾ne, sest liikmeks vastuvõtmisel kaaluti soovijaid väga hoolikalt. Liikmeskonna enamiku moodustasid vastutust kanda oskavad ja haritud naised, nagu taluperenaised, õpetajad, kontoriametnikud.


Praegu on organisatsioonis tegevliikmeid üle 1200. Naiskodukaitse kujutab endast läbilõiget kogu Eesti naistest. Siin on nii verinoori gümnaasiumiõpilasi kui ka keskealisi karjäärinaisi, samuti kuldses vanaemavanuses naisi. Siin on neid, kellele meeldib näoli mudas roomata ja laskmas käia, aga neidki, kes relva pelgavad ja parema meelega esmaabi annavad või teisi koolitavad, supikulpi liigutavad või kodutütreid kantseldavad. Naiskodukaitses on väga palju ja väga erinevaid võimalusi ennast isamaa hüvanguks rakendada ja sealjuures ka ise areneda.


Naiskodukaitse Viru ringkond ootab just Sind, isamaaliste väärtushinnangutega ja riigikaitsesse oma panust anda tahtev vähemalt 17-aastane Eesti naiskodanik. Avasta enda jaoks uus elu, uued võimalused, uued sõbrad ja väljakutsed!


Lisateave:
Kristel Kitsing
PR-juht
Naiskodukaitse Viru ringkond
GSM 5784 5943
E-post: Kris[no-Smpam)piinz@hotmail.com">

FastLion CMS

Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib

Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib

Viru ringkond asutati 10 juunil 1925 Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib taasasutada Väike-Maarja jaoskonna, mis kunagi esimeste seas alustas tegevust Virumaal. Loodavasse jaoskonda saavad astuda ja organisatsiooniga liituda isamaalised ning teotahtelised naised alates 17. eluaastast.

Naiskodukaitse Viru ringkond plaanib taasasutada Väike-Maarja jaoskonna

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse