Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi jaoskonna taasasutamine Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi 30. juunil kogunesid 11 hakkajat Tallinna ringkonna naist Toompeale Kaitseliidu Peastaapi, et teha ajalugu – taasasutada Tallinna ringkonna Kalevi jaoskond. Palju õnne ja põnevaid tegemisi uuele jaoskonnale! Foto:Kirstin Raudsepp ← Eelmine „Naiskodukaitse – see on põnev, see on väljakutse, aga see on ka sõpradest koosnev turvavõrk“ Järgmine → Tallinna vanalinnas orienteerumas Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi jaoskonna taasasutamine

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi jaoskonna taasasutamine

Liina Valner, Annely Koolmann, Anneli Looken 1. juulil 2020

30. juunil kogunesid 11 hakkajat Tallinna ringkonna naist Toompeale Kaitseliidu Peastaapi, et teha ajalugu – taasasutada Tallinna ringkonna Kalevi jaoskond.

Mõtted uue jaoskonna loomisest on ringkonna juhatusel peas olnud juba ca 4 aastat, kuid uuesti võeti teema üles jaanuaris 2020, mil otsustati jaoskonna loomisele anda tugevam tõuge. Valikut, millist jaoskonda looma hakata, oli mitmeid. Oli ju 1939 aastal Tallinnas lausa 17 jaoskonda. Lõpuks langes liisk Kalevi jaoskonna taasasutamisele, kuna tegemist on Tallinna ringkonna kõige esimese jaoskonnaga. Jaoskond tegutses malevkonna juures.

 

Jaoskonna loomine ning taasasutamine nõudis päris palju ettevalmistamist ja organiseerimist. Tallinna ringkonna juhatus valis välja kaks aktiivset tegevliiget - Katrin Rannaste ja Annely Koolmanni, kellele anti uue jaoskonna loomine korraldada. Kogu ettevalmistus võttis aega ca 3 kuud. Tegevuste nimekiri oli pikk, kuid kõik ettevalmistused said õigeks ajaks tehtud.

Tehtud töö päädis 30. juunil 2020, mil kõik taasasutamisega tegelenud liikmed kogunesid avamiskoosolekule. Meeleolu oli ülev ning pidulik.

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi jaoskonna taasasutamine
Foto: Kirstin Raudsepp

Koosolekul valiti jaoskonna juhatus ja kinnitati 2020  II poolaasta tegevused. Kõigil osalejatel olid näod naerul ning emotsioonid laes, sest Tallinna ringkonnas ei ole uut jaoskonda kaua aega loodud.

„Plaanid on meil suured,“ tõdeb äsja jaoskonna esinaise ametisse valitud Annely Koolmann. „Kuna oleme tihedalt seotud Kalevi malevkonnaga, siis peamised eesmärgid on koostöö arendamine malevkonnaga ja malevkonna sisekaitsekompanii 41A-ga.  Juba täna on mitmed asutajaliikmed tihedalt malevkonna ja kompaniiga seotud, täites erinevaid ülesandeid sidevaldkonnas, toitlustuses või meditsiini vallas. Eesmärk on koostööd veelgi  tugevdada ning pakkuda jaoskonna liikmetele võimalust osaleda nii ühistel Kaitseliidu õppustel kui teistel ühisüritustel.

 

Teine eesmärk on kasvada jaoskonnana ja pakkuda liikmetele erinevaid ühistegevusi ja arenemisvõimalusi. Üks väga suur eesmärk on luua oma jaoskonda ka Kodutütarde rühm ja koostöös malevkonnaga Noorte Kotkaste rühm,“ tutvustab Annely särasilmselt.

Samasuguste emotsioonidega kirjeldab uue jaoskonna tulekut ka Naiskodukaitse Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken: „Mul on ääretult hea meel, et üle pika aja on Tallinna ringkond kasvamas ühe jaoskonna võrra. Miks just Kalevi jaoskond? Kui on valida selliste suurepärase ajalooga jaoskondade vahel, siis täiesti uue loomine ei tulnud mõttesse. Valida oleks olnud ka näiteks Ida,- Lõuna,- Maleva Staabi,- Kerge-divisjoni- või Soomusauto jaoskondade vahel. 

 

Nimekiri pole kaugeltki lõplik, sest 1939 aastal oli ringkonnas 17 jaoskonda. Meie soov oli siiski jätkata vana traditsioon ja tagada, et jaoskond toetab malevkonna tegemisi. Meie naistel on ka juba loodud hea koostöö malevkonnaga. Nii sai ühes telefonivestluses õhku visatud Kalevi jaoskonna idee hoogu juurde ning täna olemegi siin Kalevi jaoskonna pidulikul taasasutamise koosolekul,“ ütleb Anneli ning lisab, et emotsioonid on tõepoolest ülevad. „Tallinna ringkonnas ei ole kaua uut jaoskonda loodud ning see on meie ringkonnale oluline verstapost. Eriti veel teadmisega, et Kalevi jaoskond kasvas välja omaaegsest Lindade kompaniist. Seda on väga raske sõnadesse panna, kui oluline see sündmus meie jaoks on. Loodetavasti ei jää see avamine viimaseks ning anname endast parima, et kaheksandale jaoskonnale järgneks peagi üheksas ja kümnes,“ on Anneli lootusrikas.

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi jaoskonna taasasutamine
Vasakul Kalevi jaoskonna esinaine Annely Koolmann, keda õnnitleb Sadama jaoskonna esinaine Krista Kiil. Foto: Kirstin Raudsepp

Suur au oli koosolekul osalemas näha ka Kalevi malevkonna pealikku Erki Vaikret, malevkonna juures tegutseva sisekaitsekompanii 41A  kompanii ülemat Martin Linki ning kompanii ülema abi Marek Nisumad. Samuti oli südant soojendav, et koosolekule olid külalistena tulnud ka Sadama,- Põhja- ja Akadeemilise jaoskonna juhatused.

Pidupäevale kohaselt sai pärast ametliku osa lõppu nautida suupisteid ja kohvi ning loomulikult ei puudunud laualt ka imemaitsev tort.

Palju õnne ja põnevaid tegemisi uuele jaoskonnale!

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi jaoskonna taasasutamine
Foto:Kirstin Raudsepp

FastLion CMS

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi

Mõtted uue jaoskonna loomisest on ringkonna juhatusel peas olnud juba ca 4 aastat, kuid uuesti võeti teema üles jaanuaris 2020, mil otsustati jaoskonna loomisele anda tugevam tõuge Valikut, millist jaoskonda looma hakata, oli mitmeid 30. juunil kogunesid 11 hakkajat Tallinna ringkonna naist Toompeale Kaitseliidu Peastaapi, et teha ajalugu – taasasutada Tallinna ringkonna Kalevi jaoskond.

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Kalevi jaoskonna taasasutamine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse