Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Põlva ringkond lõi Põlva Päevadel aktiivselt kaasa Naiskodukaitse Põlva ringkond lõi Põlva Päevade raames korraldati 8. juunil Põlva Noorte Loometänav- Kaitseliidu ja avatud Noortekeskuse ühisettevõtmine ning relvanäitus. Kurg; "MESSIBOKS" ← Eelmine Teel seitsmendasse taevasse Järgmine → Jalutuskäik värvikirevas sügises Naiskodukaitse Põlva ringkond lõi Põlva Päevadel aktiivselt kaasa

Naiskodukaitse Põlva ringkond lõi Põlva Päevadel aktiivselt kaasa

Kaie Kurg, Kristi Randla 25. juunil 2013

Põlva Päevade raames korraldati 8. juunil Põlva Noorte Loometänav- Kaitseliidu ja avatud Noortekeskuse ühisettevõtmine ning relvanäitus.

Naiskodukaitse Põlva ringkond lõi Põlva Päevadel aktiivselt kaasa
Foto: K. Kurg; "NKK testi tegemas"

Kaitseliidu (KL) telgis sai vaadata ja tutvuda erinevate KL-i kasutuses olevate relvadega, lasta õhupüssist, meisterdada liivatrüki tehnikas kaarte, panna oma oskusi proovile esmaabi valdkonnas, tutvuda Kaitseliidu ja Naiskodukaitse (NKK) tegevusega ning maitsta naiskodukaitsjate küpsetatud kooki ja küpsiseid. Küpsetised said külastajate poolt väga kiita ja julgemad küsisid autoritelt ka retsepti.

 

NKK esmaabipunkt oma tõetruude mulaa¾idega meelitas üritusel osalejaid lähemale tulema ja vaatama. Tuli tõdeda, et neid, kes julgesid oma teadmised haavatule esmaabi andmisel proovile panna, väga palju ei olnud. Rohkem julgeti nukk "Annekest" elustada. Esmaabiinstruktorid Ene ja Tiina seletasid ja andsid head infot, kuidas tulemuslikult elustada ning mida teha situatsioonis, kus kellelgi on suur käe- või jalahaav.

 

Enim meelitas inimesi telki astuma liivatrükk. Liivamaali tegid juhendaja Aile eestvedamisel nii väikesed kui suured. Meisterdajad said oma käega valmistada just sellise kaardi, nagu nad ise soovisid.

 

Infotelki kaunistasid meie naiste valmistatud NKK tegevust ja ajalugu tutvustavad plakatid. Nii mõnigi külaline leidis piltidelt enda tuttava. Neile, kes infoplakatitest rohkem huvitatud olid, sai räägitud, mis üritus või tegevus antud pildil aset on leidnud. NKK infolaua juurde astus üllatavalt palju naisi ja neide, kes soovisid teada, kes on naiskodukaitsjad ja millega NKK-s tegeldakse. Suur osa uudistama tulnutest polnud NKK-st midagi kuulnud, teised jälle teadsid, et tegutsetakse koos KL-iga.

 

Jutuajamistes tuli selgitada, et paljude arvamus, et NKK-s olles peab kindlasti oskama püssist lasta, ei pea paika. Samuti tuli välja, et naistele meeldiks naiskodukaitsjana eelkõige süüa teha ja käia toitlustamas, mis siiani pole Põlva ringkonnas olnud just populaarseim tegevus.

 

Eduka vestluse käigus saadi tuttavaks seitsme potentsiaalse uue liikmega. Uudistajate seas oli aga palju neidki, kes hetkel väga hõivatud on, kuid sügisel kontaktid taas üles otsida lubasid. Tahaks loota, et tänu Põlva Päevadele saavad lisaks Põlvale ka Tallinna ja Tartu ringkonnad endale uue liikme, sest huvi organisatsiooni vastu näitasid üles ka kaugemalt tulijad.

Naiskodukaitse Põlva ringkond lõi Põlva Päevadel aktiivselt kaasa
Foto: K. Kurg; "MESSIBOKS"

FastLion CMS

Naiskodukaitse Põlva ringkond lõi

Naiskodukaitse Põlva ringkond lõi

Foto: K Kurg; "NKK testi tegemas" Kaitseliidu (KL) telgis sai vaadata ja tutvuda erinevate KL-i kasutuses olevate relvadega, lasta õhupüssist, meisterdada liivatrüki tehnikas kaarte, panna oma oskusi proovile esmaabi valdkonnas, tutvuda Kaitseliidu ja Naiskodukaitse (NKK) tegevusega ning maitsta naiskodukaitsjate küpsetatud kooki ja küpsiseid Põlva Päevade raames korraldati 8. juunil Põlva Noorte Loometänav- Kaitseliidu ja avatud Noortekeskuse ühisettevõtmine ning relvanäitus.

Naiskodukaitse Põlva ringkond lõi Põlva Päevadel aktiivselt kaasa

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse