Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond annab veteranidele au! Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond annab Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond korraldab „Anname au!“ kampaania raames Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele tänuürituse. Kolmapäeval, 13. aprillil kell 17:30 oodatakse kõiki huvilisi Pärnu keskraamatukogu suurde saali, kuhu on kutsutud kaitseväelane Martin Kukk tutvustama oma raamatut „Kuus kuud kuumust: Estcoy-12 Afganistanis“. Heategevus ← Eelmine Pärnumaal peeti esimene ringkonnakogu Järgmine → Ülejõe jaoskonna esimene lõkkeõhtu Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond annab veteranidele au!

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond annab veteranidele au!

Anneli Rabbi 11. aprillil 2016

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond korraldab „Anname au!“ kampaania raames Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele tänuürituse. Kolmapäeval, 13. aprillil kell 17:30 oodatakse kõiki huvilisi Pärnu keskraamatukogu suurde saali, kuhu on kutsutud kaitseväelane Martin Kukk tutvustama oma raamatut „Kuus kuud kuumust: Estcoy-12 Afganistanis“.

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond annab veteranidele au!

„Kuus kuud kuumust: Estcoy-12 Afganistanis“  on Eesti esimene Afganistani sõja teemaline raamat, mis kirjeldab ühe Eesti kompanii tegevust kuue kuu jooksul sõjas, kus üks pool peab järgima kõige rangemaid reegleid ja teine pool ei järgi ühtegi.

 

Estcoy-12 kompaniiülem major Martin Kukk: „Raamat on kokkuvõte minu teisest missioonist kompaniiülemana. Kirjutis räägib Estcoy ehk Eesti jalaväekompanii tegevusest kuue kuu vältel Helmandi provintsis. Raamatus kajastuvad erinevate operatsioonide kirjeldused ja huvitavamad vahejuhtumid koos lõbusate, aga ka traagiliste sündmustega.“

 

Raamat „Kuus kuud kuumust: Estcoy-12 Afganistanis“ ei sisalda mitte ainult autori isiklikke, vaid ka teiste sõdurite meenutusi kuna mõned sõdurid pidasid ka päevikut, mida nad ülemale käsikirja tarvis kasutada andsid.

 

Major Martin Kukk alustas kaitseväeteenistust 1995. aastal Eesti Riigikaitse Akadeemias. Aastatel 2004-2007 teenis ta erinevatel ametikohtadel Scoutspataljonis, Rahuoperatsioonide keskuses, Maaväe staabis ja Kalevi jalaväepataljonis. Aastal 2011 oli major Kukk Estcoy-12 ülem Afganistanis, 2012. aastal asus ta teenistusse Maaväe staabi personali- ja administratiivosakonnas.  Enne Vahipataljoni ülema ametikohale asumist teenis major Kukk Kaitseväe peastaabi välisteenistuse ja koolituse osakonna välisgrupis. Ta on lõpetanud Saksamaal asuva Bundeswehri Ülikooli, lisaks on major Kukk õppinud Saksamaal maaväe ohvitseri ja kindralstaabi kursustel.

FastLion CMS

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond annab

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond annab

„Kuus kuud kuumust: Estcoy-12 Afganistanis“ on Eesti esimene Afganistani sõja teemaline raamat, mis kirjeldab ühe Eesti kompanii tegevust kuue kuu jooksul sõjas, kus üks pool peab järgima kõige rangemaid reegleid ja teine pool ei järgi ühtegi Estcoy-12 kompaniiülem major Martin Kukk: „Raamat on kokkuvõte minu teisest missioonist kompaniiülemana Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond korraldab „Anname au!“ kampaania raames Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele tänuürituse. Kolmapäeval, 13. aprillil kell 17:30 oodatakse kõiki huvilisi Pärnu keskraamatukogu suurde saali, kuhu on kutsutud kaitseväelane Martin Kukk tutvustama oma raamatut „Kuus kuud kuumust: Estcoy-12 Afganistanis“.

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond annab veteranidele au!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse