Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naisi jätkus nii paja, kui maja taha - staabiassistentide erialavõistlus Naisi jätkus nii paja, Möödunud nädalavahetusel võistlesid Hiiumaal endises Kuri koolimajas naiskodukaitsjad üle Eesti, side ja staabi erialagruppide liikmed. ← Eelmine Kokku sai arengukava uuendamise töögrupp Järgmine → "Saagem sõpradeks ja mängigem tetrist!" - ehk psühholoogilise kriisiabi koolitus Naisi jätkus nii paja, kui maja taha - staabiassistentide erialavõistlus

Naisi jätkus nii paja, kui maja taha - staabiassistentide erialavõistlus

Helja Kaptein 24. okt. 2011

Möödunud nädalavahetusel võistlesid Hiiumaal endises Kuri koolimajas naiskodukaitsjad üle Eesti, side ja staabi erialagruppide liikmed.

Naisi jätkus nii paja, kui maja taha - staabiassistentide erialavõistlus

“Meie ringkonna korraldada oli NKK side ja staabi erialavõistlus,” ütles Lääne ringkonna instruktor Svetlana Mustkivi. Aastas korra organiseerib iga ringkond ühe üle-Eestilise ürituse. “Väga vähe on võistlusi, kus on kõik 15 naiskodukaitse ringkonda esindatud,” ütles Mustkivi. Ka seekordsele võistlusel Kuri koolis oli registreerunud üheksa ja kohal vaid kaheksa ringkonda.

 

NKK side ja staabi erialavõistlusel jagus erinevaid jõukatsumisi nii tuppa, maja taha, telki, kui ka õue. Võistluste käigus tuli määrata Eesti maaväe õlakute auastmed, tunda üksuste tingmärke, seada töökorda raadiojaam ICOM ning dešifreerida ja edastada etteantud kanalil sõnum. Veel tuli luua traatside ühendus oma võistkonna liikmetega, seada töökorda raadiojaam SEM 70 ja teha sidekontroll.

 

Võistkondadel tuli ka mahalaotatud paberist puzzle tükkide hulgast leida oma ringkonna kujutis. “Oli võistkondi, kes leidsid kohe oma ringkonna tüki või tükid, kuid samas pidi nii mõnigi võistkond paaril korral uuesti valima” ütles Mustkivi. Tema sõnul ajasid väljalõigatud tükid nii mõnegi segadusse.

 

Umbes ruutmeetrisele ehitusplaadist väljalõigatud ringkonna kujutisele tuli valmistada looduslikust materjalist oma ringkonna makett, kus oleks tähistatud olulised keskused, vaatamisväärsused, looduslikud objektid. Tükkidest Eesti kaardi kokkupanekuga oli palju saginat. Valmis tööde esitlemiseks anti igale ringkonnale aega viis minutit. Meeldejäävam oli Võru ringkonna esitlus, kus oli muude vaatamisväärsuste kõrval tähistatud munaga Munamägi. See tekitas naiste hulgas enim elevust.

 

“Võistlustel oli palju tarvis teha koostööd,” ütles Mustkivi. Tema sõnul on hea meeskonnatöö ja üksteise mõistmine oluline ka staabiassistendi töö juures. Naiskodukaitsjad mängisid Aliast, said erinevaid nuputamisülesandeid ja pidid ära arvama tsitaatide järgi Eesti tuntud filme. Kaks nädalat varem antud ülesandeks oli vaja ennustada ilma Kuris võistluste päeval kell 12. Täppi läks ennustus Jõgeva ja Põlva ringkonna naistel.

Naisi jätkus nii paja, kui maja taha - staabiassistentide erialavõistlus

“Nii kiire on olnud, pole jõudnud mõeldagi,” meenutas õhtul toimekat võistluspäeva Võru ringkonna instruktor Anu Jõgeva. Tema sõnul oli võistlus iseenesest huvitav. Oma kolmandal võistlusel osalev Jõgeva arutles, et alati on olemas valikud. “Võiks ju siinolemise asemel kodus diivanil vedeleda jalad seinal,” arutles ta. Jõgeva sõnul pole võistlemine sundus, see on sisemine tahe, midagi teha ja liikuda. “Tuled, teed ja tahad teha,” ütles Anu Jõgeva.

 

“Suurvõistluste korraldamine on ikka aeganõudev ja vastutusrikas,” ütles Mustkivi. “Kui on hea seltskond, kellega sujuvad ettevalmistustööd, siis pole väga keeruline toime tulla,” ütles Mustkivi.  Tema sõnul oli väga suur tugi võistluste ettevalmistamisel ja läbiviimisel KL Lääne maleva sidespetsialistist veebel Kalle Karmist, Lääne ringkonna esinaisest Mare Laidest, Haapsalu jaoskonna revisjonikomisjoni liikmest Maire Kruusist ja Hiiu piigadest, kes rassisid söögitegemise juures.

 

Kohalikele naistele jäid köögirõõmud. Lääne ringkonna aseesinaine Karin Rünkorg rassis rõõmuga juba reede õhtust saadik. “Saabusime toiduainetega, jõime tassi kohvi ja keetsime kisselli valmis,” meenutas esmaseid reedeõhtuseid toiminguid söögitegemise eest vastutanud Rünkorg. Tema sõnul on nad võistlust vaid tükati kõrvalt näinud, sest kogu aeg on mingi poti juures vaja valvata. “Endal on kõht täis ja hakka juba jälle süüa tegema,” ütles Kuri koolimaja õues sibulat hakkiv Lääne ringkonna juhatuse liige Ülle Vaga. ”Toas ei saa, siis kõik nutavad,” selgitas ta. Vaga sõnul lendab mõnusas seltskonnas tööd tehes aeg kiiresti. “Porgandite-kartulite hakkimine ning lõikumine,” tegi kokkuvõtte võistlejatele söögitegemisest Hiiumaa jaoskonna esinaine Anne Kaasik. Tema sõnul on nad siiski aeg-ajalt ka võistlejate tegemisi vaatamas käinud.

 

Mustkivi sõnul jäid võistlejad nii korralduse, toitlustamise kui ka kohavalikuga rahule. “Mul on suur rõõm, et hakkama saime,” ütles Mustkivi pärast võistlust. Aitäh kõigile abilistele ja loomulikult osalejatele!

´

NKK side ja staabi erialavõistluse 14.- 16. oktoobril Hiiumaal võitis Sakala ringkond, teine koht Jõgeva ning kolmas Lääne ringkonnale.

 

  • Sakala ringkonda esindasid Leili ja Jane Särg, Tairi ja Evelin Lappalainen- emad ja tütred koos.
  • Jõgeva ringkonna võistkonda kuulusid Ede Pähn, Heili Saage, Maris Mäeots ja Kaie Rohtla.
  • Lääne ringkonda esindasid Anu Saue, Eda Tamme, Pille Rool ja Evelin Ojasoo. 

FastLion CMS

Naisi jätkus nii paja,

Naisi jätkus nii paja,

“Meie ringkonna korraldada oli NKK side ja staabi erialavõistlus,” ütles Lääne ringkonna instruktor Svetlana Mustkivi Aastas korra organiseerib iga ringkond ühe üle-Eestilise ürituse Möödunud nädalavahetusel võistlesid Hiiumaal endises Kuri koolimajas naiskodukaitsjad üle Eesti, side ja staabi erialagruppide liikmed.

Naisi jätkus nii paja, kui maja taha - staabiassistentide erialavõistlus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse