Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naisi jagus marssima ja ka supikatla taha Naisi jagus marssima ja Pärnus on tavaks alustada Eesti Vabariigi aastapäevaüritustega 23. veebruaril. Ilus ilm meelitas välja 18 naiskodukaitsjat, kes andsid pidulikul päeval tooni rongkäigus ja tegelesid toitlustusega. Palju õnne, Eesti! Fotod: Liina Toome ← Eelmine Pärnakad Suunaja infomessil Järgmine → Naiskodukaitsjad aitavad kodutütardel Pärnumaa aasta ema valimisi korraldada Naisi jagus marssima ja ka supikatla taha

Naisi jagus marssima ja ka supikatla taha

Karmen Vesselov 23. veebr. 2016

Pärnus on tavaks alustada Eesti Vabariigi aastapäevaüritustega 23. veebruaril. Ilus ilm meelitas välja 18 naiskodukaitsjat, kes andsid pidulikul päeval tooni rongkäigus ja tegelesid toitlustusega.

Naisi jagus marssima ja ka supikatla taha
Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esinaine Jana Ots ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik Tõnu Miil asetasid pärjad Pärnu Alevi kalmistul olevale Vabadussõja monumendile.

Aastapäevaüritused avati piduliku rivistusega Pärnus Alevi kalmistul Vabadussõja monumendi juures. Monumendile asetasid pärja kaitseminister, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Pärnu linnavalitsus, Pärnu koolide esindajad ja mitmed teised. Seejärel algas paarikilomeetrine jalutuskäik kesklinna. Kuigi hommikul oli ilm suvepealinnas sompus ja lörtsine, kadusid lõunaks pilved ning rongkäiguliste meeleheaks siras taevas täiesti kevadine päike. Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkestri järel rütmisammus astudes tundus teekond sihtpunkti lühike (veidi pikem oli see küll fotograaf Liina jaoks, kes pidi pildistamiseks vahepeal meist ette jooksma ja siis paremat pildistamiskohta otsides ringi liikuma).

Naisi jagus marssima ja ka supikatla taha
Naiskodukaitsjad on marssimiseks valmis.

Rahvarohke rongkäik jõudis mõnekümne minutiga sihtpunkti Rüütli platsile, kus sajand tagasi seisis Endla teater, mille rõdult loeti 1918. aastal ette iseseisvusmanifest. Nagu tavaks, loeti vana dokument ka seekord ette ning lugejaks oli taas üks kevadel gümnaasiumi lõpetav noor. Seejärel suundusid kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad lähedalolevasse Vabaduse parki ning asetasid pärjad II Maailmasõjas Eesti iseseisvuse eest võidelnute mälestusmärgi jalamile.

 

Pärast piduliku osa lõppu ootas kõiki pidustustest osavõtnuid meie prouade valmistatud kuum hernesupp, mis rahvalt palju kiidusõnu sai.

Naisi jagus marssima ja ka supikatla taha
Meie naiskodukaitsjate valmistatud sõdurisupp pani pidulikule sündmusele maitsva punkti.
Naisi jagus marssima ja ka supikatla taha
Palju õnne, Eesti!

Fotod: Liina Toome

FastLion CMS

Naisi jagus marssima ja

Naisi jagus marssima ja

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esinaine Jana Ots ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik Tõnu Miil asetasid pärjad Pärnu Alevi kalmistul olevale Vabadussõja monumendile Aastapäevaüritused avati piduliku rivistusega Pärnus Alevi kalmistul Vabadussõja monumendi juures Pärnus on tavaks alustada Eesti Vabariigi aastapäevaüritustega 23. veebruaril. Ilus ilm meelitas välja 18 naiskodukaitsjat, kes andsid pidulikul päeval tooni rongkäigus ja tegelesid toitlustusega.

Naisi jagus marssima ja ka supikatla taha

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse