Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Nädalavahetusel testiti rühmaparameedikuks saada soovijaid Nädalavahetusel testiti rühmaparameedikuks saada Laupäeval 4. septembril kogunes Kaitseliidu Peastaapi 26 innukat kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valmis näitama oma vaimseid ja füüsilisi võimeid ning säravat isiksust, et pääseda osalema oktoobris avapaugu saavale Rühmaparameediku erialakursusele Kaitseliidus. ← Eelmine Naiskodukaitse tähistas aastapäeva Järgmine → Põhja piirkonna laskevõistluse võitsid Tallinna naised Nädalavahetusel testiti rühmaparameedikuks saada soovijaid

Nädalavahetusel testiti rühmaparameedikuks saada soovijaid

N. Sarrapik 6. sept. 2010

Laupäeval 4. septembril kogunes Kaitseliidu Peastaapi 26 innukat kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valmis näitama oma vaimseid ja füüsilisi võimeid ning säravat isiksust, et pääseda osalema oktoobris avapaugu saavale Rühmaparameediku erialakursusele Kaitseliidus.

Kandidaadid pidid demonstreerima oma teadmisi esmaabist kirjalikus testis ja sooritama NATO füüsilise testi positiivselt. Lisaks sai igaüks oma isiksust ja huvi kursusel osalemise vastu näidata ning senistest kogemustest rääkida vestlusel. Päev kujunes pikaks ja väsitavaks – oli nii eneseületamisi kui põrumist. Loomulikult oli osalejate seas ka mitmeid tublisid naiskodukaitsjaid, keda me oma ringkondades juba niigi tegusate instruktorite ja meditsiinitagajatena tunneme.


Eranditult kõik kandidaadid tuleb juba kandideerimise ja endast parima andmise eest väga tublideks ja vaprateks tunnistada ning loomulikult vääriks enamik neist kursusele pääsemist. Aga kuna Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus näol on tegemist esmakordselt toimuva pilootkursusega ja kursusega, mis nõuab õppuritele rohke individuaalse tähelepanu pööramist, saab sel korral vastu võtta kuni 15 õppurit. Grupi moodustamisel püütakse jälgida, et grupp oleks suhteliselt homogeenne, see tähendab siis, et samatasemeliste teadmistega ja omavahel kokkusobiv. Loodetavasti on väljajääjad piisavalt motiveeritud, et järgmisel korral uuesti kandideerida ja vahepeal mitte näiteks luurajaks hakata.


Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus töötati välja Kaitseliidu Koolis aasta tagasi toimunud Väljaõppetehnoloogia kursusel. Kursuse korraldamise põhiraskuse on enda kanda võtnud Naiskodukaitse eesotsas esinaise asetäitja Kersti Podmošenskiga, kellest saab algava pilootkursuse ülem. Kursus toimub Kaitseliidu Kooli egiidialuse kursusena ja lõpetajad saavad Kaitseliidu Kooli tunnistuse. Kursus toimub kümnel nädalavahetusel sügisest kevadeni ja sisaldab lisaks veel kaugõpet ja mahukat praktikat kiirabijaamades. Lõpetajad hakkavad tegutsema rühmapameedikutena ja/või meditisiiniinstruktoritena.

FastLion CMS

Nädalavahetusel testiti rühmaparameedikuks saada

Nädalavahetusel testiti rühmaparameedikuks saada

Kandidaadid pidid demonstreerima oma teadmisi esmaabist kirjalikus testis ja sooritama NATO füüsilise testi positiivselt Lisaks sai igaüks oma isiksust ja huvi kursusel osalemise vastu näidata ning senistest kogemustest rääkida vestlusel Laupäeval 4. septembril kogunes Kaitseliidu Peastaapi 26 innukat kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valmis näitama oma vaimseid ja füüsilisi võimeid ning säravat isiksust, et pääseda osalema oktoobris avapaugu saavale Rühmaparameediku erialakursusele Kaitseliidus.

Nädalavahetusel testiti rühmaparameedikuks saada soovijaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse