Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Nädalavahetus, mil ma õppisin ''sisseviskamist'' Nädalavahetus, mil ma õppisin “Kas Teil on kodus piisavad kriisivarud?” “Aga kuidas on Teil lood “Ole valmis!” äpiga?” “Kas te täna hommikust olete söönud?” Neile ja paljudele teistele “sisseviskamise” küsimustele mõtlesid Naiskodukaitse avalike suhete gruppide liikmed möödunud nädalavahetusel Tallinnas. Foto: Ivi Korju ← Eelmine Rapla naiskond jättis laskevõistluse kulla koju Järgmine → Vaatlejana võsas ehk SIBUL naistel pisaraid voolama ei pannud Nädalavahetus, mil ma õppisin ''sisseviskamist''

Nädalavahetus, mil ma õppisin ''sisseviskamist''

Ivi Korju 15. okt. 2020

“Kas Teil on kodus piisavad kriisivarud?”
“Aga kuidas on Teil lood “Ole valmis!” äpiga?”
“Kas te täna hommikust olete söönud?”
Neile ja paljudele teistele “sisseviskamise” küsimustele mõtlesid Naiskodukaitse avalike suhete gruppide liikmed möödunud nädalavahetusel Tallinnas.

Nädalavahetus, mil ma õppisin ''sisseviskamist''
Kuvatõmmis Naiskodukaitse avalike suhete grupi seinalt

Oktoobri teisel nädalalõpul kogunes veidi alla 20 naiskodukaitsja Tallinna piirile Männikule, et uuendada või täiendada oma teadmisi selle kohta, kuidas kuvada Naiskodukaitset kui organisatsiooni ülejäänud maailmale. Teemad olid mitmekesised: reede õhtul alustasime ülevaatega, kuidas jäädvustada organisatsiooni ajalugu, ning pühapäeval lõpetasime rollimänguga “mina avalikul üritusel organisatsiooni tutvustamas”. 

 

Kolme õppepäeva jooksul tuletasime endile meelde, kuivõrd kiiresti tekib esmamulje, kui erinev (ja vahel ekslik!) võib olla inimese taju, millised on kõige olulisemad ja põhilisemad reeglid, suheldes sotsiaalmeedias ning kuidas koostada tõhusat reklaamteksti. Lisaks anti meile võimalus pusida kujundusprogrammi kallal ning proovida kätt ja kannatust “ühe hea Facebooki/Instagrami postituse” koostamisel. Viimasest said tahes-tahtmata osa ka kõik ülejäänud avalike suhete grupi liikmed, kes Facebookis järjest ilmuvaid postitusi nägid.

 

Nädalavahetus, mil ma õppisin ''sisseviskamist''
Foto: Ivi Korju
Nädalavahetus, mil ma õppisin ''sisseviskamist''
Foto: Jane Koitlep

Laupäeva õhtul, kui pea juba üsna suitses päeval ahmitud uuest infost, oli mõnus vaadelda ja analüüsida eriti õnnestunud ja mitte-nii-õnnestunud fotosid. On jätkuvalt imekspandav, kuidas üks kahemõõtmeline piltkujutis võib tõesti olla “kõnekas” ning tekitada väga selgelt tajutavaid emotsioone.

 

Kursuse eelviimaseks pingutuseks oli sihtgruppide kaardistamine ja analüüs. See tekitas ehk kõige emotsionaalsema diskussiooni kogu nädalavahetuse jooksul, palju oli küsimusi, eriarvamusi, skeptilisustki. Siiski said mitmed teoreetilised nüansid klaarimaks, kui läks “päris elus” rollimänguks. Põnev ja üllatav oli jälgida nii enda kui teiste kohmetust ja takerdumist “stsenaariumis”, kuna lihtsalt lavanärv võttis võimust.

 

Kojusõit kursuselt kulges märkamatult, sest aruteluteemasid jagus rohkelt. Ilmselgelt täitis koolitus kuhjaga oma eesmärgi, sest inspiratsioonipuhang oli tuntav ning teotahet jätkub nüüd veel pikaks ajaks. 

 

Lõpuks soovin südamele panna kõigile vastliitunuile: suhelge inimestega! Tulge oma organisatsiooni üritustele, uurige oma ringkonna instruktori käest infot, lisage end listidesse. Naiskodukaitse hõlmab endas lõpmata huvitavaid eriilmelisi naisi, kelle seas elu saab juurde värve ja sisu! Aadetest rääkimata!

 

Kohtumiseni järgmisel avalikul üritusel!

 

Nädalavahetus, mil ma õppisin ''sisseviskamist''
Huvitavad ja eriilmelised naised. Foto: Ivi Korju

FastLion CMS

Nädalavahetus, mil ma õppisin

Nädalavahetus, mil ma õppisin

Kuvatõmmis Naiskodukaitse avalike suhete grupi seinalt Oktoobri teisel nädalalõpul kogunes veidi alla 20 naiskodukaitsja Tallinna piirile Männikule, et uuendada või täiendada oma teadmisi selle kohta, kuidas kuvada Naiskodukaitset kui organisatsiooni ülejäänud maailmale Teemad olid mitmekesised: reede õhtul alustasime ülevaatega, kuidas jäädvustada organisatsiooni ajalugu, ning pühapäeval lõpetasime rollimänguga “mina avalikul üritusel organisatsiooni tutvustamas” “Kas Teil on kodus piisavad kriisivarud?”“Aga kuidas on Teil lood “Ole valmis!” äpiga?”“Kas te täna hommikust olete söönud?”Neile ja paljudele teistele “sisseviskamise” küsimustele mõtlesid Naiskodukaitse avalike suhete gruppide liikmed möödunud nädalavahetusel Tallinnas.

Nädalavahetus, mil ma õppisin ''sisseviskamist''

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse