Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI JAOSKONNAS. NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI Igal aastal, jüripäeva paiku, tähistatakse üle Eesti Naiskodukaitse mälestuspäeva, mis on ellukutsutud mälestamaks 1942. aastal Siberis Sosva laagris hukatud naiskodukaitsjaid. ← Eelmine Esti Taal - vanaema, rahvatantsija, tolliametnik ja naiskodukaitsja Järgmine → Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas malelaagrit NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI JAOSKONNAS.

NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI JAOSKONNAS.

Aike Meekler, Kanepi jsk. aseesinaine 2. mail 2019

Igal aastal, jüripäeva paiku, tähistatakse üle Eesti Naiskodukaitse mälestuspäeva, mis on ellukutsutud mälestamaks 1942. aastal Siberis Sosva laagris hukatud naiskodukaitsjaid.

NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI JAOSKONNAS.
Foto: Aike Meekler

Ka meie Kanepi jaoskonnas oleme mälestuspäeva tähistanud, kuid sel aastal võtsime selle natuke põhjalikumalt ette. Nimelt otsustasime sel aastal läbi käia Kanepi mõlemad kalmistud ja üles otsida nii palju endiste naiskodukaitsjate haudu kui vähegi suudame. Mitmed kalmud olid meile juba teada, kuid palju oli ka avastamist.

 

Aastate jooksul on jaoskonna endine esinaine ja praegune juhatuse liige Tuulike Mölder teinud uurimistööd, mille tulemusena on meil hetkel olemas ligi 240 endise naiskodukaitsja nimed, kes kuulusid kuude erinevasse jaoskonda praeguse Kanepi valla aladel. Mõned nimed esinevad mitme jaoskonna nimekirjas, aga see arvatavasti tuleneb sellest, et liiguti ühest jaoskonnast teise.

Laupäeval, 20. aprillil, kogunesid viis naist Kanepi-Ala kalmistule, et minna korrastama juba teadaolevaid haudu ja samas otsida veel leidmata endiste naiskodukaitsjate haudu (mitme nime puhul oli meil info olemas, et haud asub just Ala kalmistul). Meil oli õnne, Ala kalmistult leidsime lausa kolm hauda. Edasi siirdusime Mäe kalmistule, kus suutsime leida viis hauda. Koos meie auliikme Helmi Visnapuu kalmuga sai korrastatud üheksa hauda.

 

Haudade koristamise käigus tuli meil mõte, et endiste naiskodukaitsjate hauad võiksid olla kuidagi tähistatud nagu näiteks on tähistatud Vabadussõjas hukkunute kalmud.

NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI JAOSKONNAS.
Foto: Tuulike Mölder

Pühapäev, 21. aprill, algas jumalateenistusega Kanepi kirikus, kus Kanepi koguduse õpetaja Margit Lail meenutas ka endiseid naiskodukaitsjaid. Pikemalt rääkis ta meie ringkonna auliikmest Helmi Visnapuu´st, kes oli ka Kanepi koguduse liige ning kes lahkus meie hulgast eelmisel suvel 103-ndal eluaastal.


Mälestuspäeva tähistamiseks olime ette valmistanud kohvilaua, kuhu palusime kõik
jumalateenistusel osalenud inimesed. Kuna seekordne mälestuspäev langes kokku
munapühadega, siis olime kodus värvinud mune ning need kirikusse kaasa võtnud.

 

Kohvilauas oligi sobiv võimalus mune koksida. Lastele pakkus see palju lõbu. Peale kohvilauda siirdusime Mäe kalmistule ning seejärel Ala kalmistule, et viia lilli ja süüdata küünlad endiste naiskodukaitsjate haudadel.


Mälestuspäeva tähistamist jätkame ka edaspidi ning püüame edaspidi rohkem kaasata ka kohalikku kogukonda.

FastLion CMS

NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI

NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI

Foto: Aike Meekler Ka meie Kanepi jaoskonnas oleme mälestuspäeva tähistanud, kuid sel aastal võtsime selle natuke põhjalikumalt ette Nimelt otsustasime sel aastal läbi käia Kanepi mõlemad kalmistud ja üles otsida nii palju endiste naiskodukaitsjate haudu kui vähegi suudame Igal aastal, jüripäeva paiku, tähistatakse üle Eesti Naiskodukaitse mälestuspäeva, mis on ellukutsutud mälestamaks 1942. aastal Siberis Sosva laagris hukatud naiskodukaitsjaid.

NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI JAOSKONNAS.

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse