Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mõista-mõista mis see on: kuus kullerkupukest, seitsmes hõbelilleke? Mõista-mõista mis see on: Kõik, keda see intrigeeriv mõistatus oli esmaspäeval, 4. aprillil, toonud kultuurigrupi korraldatud Kultuursele Õhtule, said vastuse nii sellele kui ka mitmele teisele vanarahva mõistatusele, värskendasid teadmisi rahvameditsiinist ning õppisid selgeks mitu vahvat laulumängu. Järgmine kord saadakse kokku mai alguses – jälgige ringkonna listi ja foorumit! Kultuurihuvilised tööhoos (Anete, Kristiine, Niina, Ingrid) Kultuurihuvilised tööhoos (Lehte, Erle, Sigrid, Kati) Pildid: Berit Cavegn Kultuur ← Eelmine Tallinna ringkonna liikmed pidasid vastlapäeva Järgmine → “Valge Laev” kui meeldejääv ellujäämine aprillikuus! Mõista-mõista mis see on: kuus kullerkupukest, seitsmes hõbelilleke? kultuurigrupp, kultuurne õhtu, rahvameditsiin

Mõista-mõista mis see on: kuus kullerkupukest, seitsmes hõbelilleke?

Sigrid Laanemets 7. aprillil 2011

Kõik, keda see intrigeeriv mõistatus oli esmaspäeval, 4. aprillil, toonud kultuurigrupi korraldatud Kultuursele Õhtule, said vastuse nii sellele kui ka mitmele teisele vanarahva mõistatusele, värskendasid teadmisi rahvameditsiinist ning õppisid selgeks mitu vahvat laulumängu.

Mõista-mõista mis see on: kuus kullerkupukest, seitsmes hõbelilleke?
Kultuurihuvilised tööhoos (Helle, Marilin, Katre, Veroonika)

Õhtu algas võistkondadeks jagunemisega. Edasi kuulasime Reet Kuke (Toompea jaoskond) väikest tutvustust rahvameditsiini olemusest ning täitsime teemakohase testi. Üllatuslikul kombel selgus, et saginas ei tule tihtipeale kõige lihtsamad rahvameditsiini võtted meelde. Pärast väikest peamurdmist leidsid oma koha nii küüslauk, jõhvikas kui viinakompress. Võitsid kõik, kes kaasa mängisid ehk siis teadmisi värskendasid.

Seejärel asusime keerulisemate ülesannete juurde – Berti Cavegn (Lääne jaoskond) oli ettevalmistanud kolmeosalise rahvakultuuri teemalise viktoriini, mis algas kokkajate lemmikteemaga – erinevate jahude tundmisega. Tublid pudrukeetjad olid selle ülesande juures kindlalt eelisseisundis. Keele said valgeks ka kõik teised „muidusööjad“.

Viktoriini teised osad panid pead murdma kõige erinevamate rahvakultuuri teemade üle. Küsimused olid erineva raskusega, nii et rõõmu sai tunda nii õigetest vastustest kui loogilisest tuletamisest ning lõppkokkuvõttes saime kõik mitme teadmise võrra targemaks.

Siis asusime vanade eestlaste lemmiktegevuse – laulmise-tantsimise juurde. Marilin Prantsi (Akadeemiline jaoskond) ja tema väikeste tütarde eestvõtmisel mängisime maha kolm vahvat laulumängu Leigarite repertuaarist.

Laulu-mängu oleks jätkunud kauemakski, kuid siis saabusid viktoriini tulemused, misjärel kepsutas igaüks rõõmsalt oma kodu suunas, kõrvus helisemas lauluviis: „Mina olen rikas puu, kõik ossa linde täis…“

Ah jaa… Vastus Erle Eenmaa poolt ringkonna listis õhku visatud küsimusele (vt pealkirja): kuus argipäeva ja seitsmes puhkepäev.

 

Kultuurigrupp on võtnud oma südameasjaks eesti rahvakultuuri erinevate tahkude lähema tutvustamise mõnusas vormis. Järgmine kord saadakse kokku mai alguses – jälgige ringkonna listi ja foorumit!

Mõista-mõista mis see on: kuus kullerkupukest, seitsmes hõbelilleke?
Kultuurihuvilised tööhoos (Anete, Kristiine, Niina, Ingrid)
Mõista-mõista mis see on: kuus kullerkupukest, seitsmes hõbelilleke?
Kultuurihuvilised tööhoos (Lehte, Erle, Sigrid, Kati)

Pildid: Berit Cavegn

FastLion CMS

Mõista-mõista mis see on:

Mõista-mõista mis see on:

Kultuurihuvilised tööhoos (Helle, Marilin, Katre, Veroonika) Õhtu algas võistkondadeks jagunemisega Edasi kuulasime Reet Kuke (Toompea jaoskond) väikest tutvustust rahvameditsiini olemusest ning täitsime teemakohase testi Kõik, keda see intrigeeriv mõistatus oli esmaspäeval, 4. aprillil, toonud kultuurigrupi korraldatud Kultuursele Õhtule, said vastuse nii sellele kui ka mitmele teisele vanarahva mõistatusele, värskendasid teadmisi rahvameditsiinist ning õppisid selgeks mitu vahvat laulumängu.

Mõista-mõista mis see on: kuus kullerkupukest, seitsmes hõbelilleke?

kultuurigrupp, kultuurne õhtu, rahvameditsiin
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse