Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel? Mis tegelikult toimus side- 12. oktoobri varajasel hommikutunnil saabuvad naiskodukaitsjad üle Eesti Järvamaale Türi valda, kus asub Kaitseliidu Lõõla õppekeskus. Vihma ja tuult trotsides on ootusärevuses 60 naiskodukaitsjat ning 38 võistluse korraldusmeeskonna liiget. Kohe algab kauaoodatud side-ja staabi erialavõistlus. Kätte on jõudnud hetk, mida on planeeritud ja oodatud poolteist aastat. Side ja staap Võistlused ← Eelmine Lennukad naiskodukaitsjad Kotkalennul Järgmine → Naiskodukaitsjad Hiinas sõjaväelaste militaarmängudel Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?

Kerlin Tealane, Järva ringkonna esinaine, side-ja staabi erialavõistluse peakorraldaja 18. okt. 2019

12. oktoobri varajasel hommikutunnil saabuvad naiskodukaitsjad üle Eesti Järvamaale Türi valda, kus asub Kaitseliidu Lõõla õppekeskus. Vihma ja tuult trotsides on ootusärevuses 60 naiskodukaitsjat ning 38 võistluse korraldusmeeskonna liiget. Kohe algab kauaoodatud side-ja staabi erialavõistlus. Kätte on jõudnud hetk, mida on planeeritud ja oodatud poolteist aastat.

100% veekindel

Võistlejaid ootab Lõõla õppekeskuse sööklas kohtunik, kes kontrollib varustust ja palub võistkonnal oma võistluskaart 100% veekindlaks teha. Kõik võistluskaardid kasteti vette, et veenduda, kas staabiassistent on oma töö korralikult teinud.

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?
Foto: Tene Metsma
Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?
Foto: Tene Metsma

Saladust tead? Pead?

Esimeseks kontrollpunktiks on teistmoodi ülesanne. Võistkond siseneb kontorisse pidades meeles, et nad on riigisaladust töötlevad isikud. Kontoris on tehtud vähemalt 3 viga ja võistkond peab need vead likvideerima ning ühtlasi tagama, et nad oma videokõne tegemise ajal ja järel uusi vigu ei teeks. Videokõne peab võistkond tegema Skype teel ja saadud info endale üles kirjutama. Teade oli lihtne: kolmandal võistlustunnil tuleb teha raadioside kontroll.

Kontrollpunkt Pitka erialaametikohale

Miks selline nimetus? Antud kontrollpunkti koostaja ja läbiviija oli kaitseliitlane Alo Aasma. Naljatades võiks öelda, et kui tavalisel inimesel on jaanipäev ja jõulud, siis Alol on Pitka ja Utria dessant. Tegelikult piisas mul Alole vaid öelda, et palun tee kontrollpunkt, kus naised saavad ennast füüsiliselt proovile panna. Mitte päris Aare Kabeli takistusrada, aga poolel teel sinna. Ja nii sündiski meeldejääv takistusrada Lõõla värskes õhus.

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?
Foto: Tene Metsma

Hacksaw Ridge

Esmaabi kontrollpunktis tahtsime teha midagi teistmoodi. Lahingumüra saatel pidid kaks võistkonna liiget roomates kannatanu päästma ja talle esmaabi andma. Kannatanut mängis kodutütar Anneli, kes lasi ennast 12 korda järjest mööda maad tirida. Teised kaks võistkonna liiget pidid samal ajal vastama, kuidas nad käituvad etteantud situatsioonides.


Näide: "Sa oled juba kolmandat päeva öises vahetuses OPKE-s. Vahetuses olev ohvitser tõuseb järsku püsti ja haarab oma rinnust ja kukub maha. Kuidas tegutsed?"


Kinnitan, et meie ohvitserid võivad rahus hingata, sest kõik võistkonnad tegutsesid õigesti ja ohvitser sai päästetud.

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?
Foto: Tene Metsma

Kahtlane isik metsas

Väga põnev oli jälgida, kuidas reageerivad võistkonnad kahtlastele isikutele metsas, kes väidetavalt on koera ära kaotanud. Peakorraldajana sain nii mõnedki kõned elevuses olevatelt võistkondadelt. Piisas kui meenutasin neile, et jälgige, kui palju tundliku informatsiooni te kolmandatele isikutele jagate. Eriti hästi on mul meeles Tartu võistkonna reaktsioon minu öeldule: „Selge, sain!” See oli reaktsioon, mida ma ootasingi. Rapla võistkonda hakkasid igal juhul kahtlased isikud juba ise kartma, sest võistlejad olid veendunud, et eksinud isikud tuleb ise metsast tsivilisatsiooni viia. Kokkuvõttes on naiskodukaitsjad tugevamad kui me seda arvame, nad oskavad olukorra enda kontrolli alla võtta.

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?
Foto: Tene Metsma

Gaasimask ja maastikumudel

Välitelefoni ülesannet välja mõeldes oli meil selge, et mingi vimka tuleb sisse tuua. Kõik info edastajad pidid kandma gaasimaski. Lihtne ülesanne muutus hetkega palju raskemaks. Sõna, mis edastada tuli, oli maastikumudel. See sõna oli sissejuhatuseks järgmisesse kontrollpunkti, kus tuli 5 minutiga koostada maastikumudel. Kuigi enamus puutus maastikumudeli koostamisega esmakordselt kokku, siis said kõik võistkonnad sellega siiski hakkama.

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?
Foto: Tene Metsma

Kontrollpunkt „Tükike test ühest”

Esimene idee, mis mulle võistlust planeerides pähe torkas oligi test 1, teadsin kohe, et selle kontrollpunkti pean ma võistlusele saama. Läbirääkimised olid konstruktiivsed ja nii see kontrollpunkt sündiski. Võistkond valis enda seast pädevaima naise, kes antud ülesande sooritas. Laskeinstrukori käsu peale tuli vaenlane hävitada, võtta erinevaid laskeasendeid, eemaldama tõrke, tegema relva ohutuks ja otseloomulikult tegid tublimad ka lahinguväljakontrolli. Antud kontrollpunkti eesmärk oligi pigem hariv ja tutvustav. Loodan, et vähemalt mõnel naisel tekkis antud testi vastu huvi.

Trükimasin rabas

Väike rännak ajas tagasi toimus Väätsa rabas. Võistlejad pidid trükkmasinaga, mis on 20 aastat lakas seisnud, kirjutama pukseerimistaotluse faili õige nime. Antud ülesanne osutus väga raskeks, kuna trükkmasin oli väga jonnakas.

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?
Foto: Urmas Glase

Malevapealiku öövaatlus

Ülimenukaks kujunes Järva maleva pealiku kontrollpunkt, kus täielikus vaikuses tuli öövaatlusseadmega tunda ära staabitöövahendid ja materjalid.

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?
Foto: Urmas Glase

Esindajad jooksid lõpujooksul!

Kõikidel esindajatel oli võimalus olla oma võistkonnale lõpujooksul abiks. Tassida võis varustust, ergutada, motiveerida. Aeg läks kinni siis, kui kogu võistkond ja esindaja olid finišijoone ületanud.

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?
Foto: Urmas Glase

Terve võistlus sujus väga hästi, Järva ringkond jäi võistlejatega ja esindajatega rahule. Minu põhieesmärk oli inspireerida võistlejaid ja korraldusmeeskonda. Usun et sain sellega hakkama.

 

Võistluse võitsid 15 karistuspunktiga Tartu ringkond, teise koha sai Põlva 37  ja kolmanda koha võitis Jõgeva ringkond 48 karistuspunktiga.

FastLion CMS

Mis tegelikult toimus side-

Mis tegelikult toimus side-

100% veekindel Võistlejaid ootab Lõõla õppekeskuse sööklas kohtunik, kes kontrollib varustust ja palub võistkonnal oma võistluskaart 100% veekindlaks teha Kõik võistluskaardid kasteti vette, et veenduda, kas staabiassistent on oma töö korralikult teinud 12. oktoobri varajasel hommikutunnil saabuvad naiskodukaitsjad üle Eesti Järvamaale Türi valda, kus asub Kaitseliidu Lõõla õppekeskus. Vihma ja tuult trotsides on ootusärevuses 60 naiskodukaitsjat ning 38 võistluse korraldusmeeskonna liiget. Kohe algab kauaoodatud side-ja staabi erialavõistlus. Kätte on jõudnud hetk, mida on planeeritud ja oodatud poolteist aastat.

Mis tegelikult toimus side- ja staabi erialavõistlusel?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse