Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mets + laager = metsalaager Mets + laager = Meil oli 1. juuni ülivahva päev. Paldiski noored olid külla kutsutud Keila Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühmalaagrisse. Laagri korraldajaks NKK Keila jaoskond. sünnipäev Mets + laager = metsalaager

Mets + laager = metsalaager

Katrin Lanina 7. juunil 2014

Meil oli 1.juuni ülivahva päev.
Paldiski noored olid külla kutsutud Keila Kodutütarde ja Noorte Kotkaste
rühmalaagrisse.Laagri korraldajaks NKK Keila jaoskond.

Mets + laager = metsalaager
Ridaelamu lindudele, Foto Heldi Jano
Mets + laager = metsalaager
Varjumiseks valmis, Foto Pille-Riin Moilanen

Kogunesime Keilas, et sõita Tammiku külla  Tuhala lähedal.

 

Meid võõrustasid Kaido ja Kati, kes lahkelt pakkusid laagripaika oma koduhoovil ja metsas. Laagrikoht oli lihtsalt vaimustav. Ilus mets,  väike tiik, kullesed, kaanid ja konnad. Elus loodus püüdis laste tähelepanu.  Hommikul algas laager rivistuse, hommikusöögi ja tutvumisega.

 

Kui kõht täis, meisterdasime linnupesi. Mõnigi näpp sai  haamriga pihta ja paaril korral oli  Katil võimalus  praktilist esmaabi osutada.  Kuid see kõik ununes väga kiiresti sest oli lõbus ja hea seltskond. Pesakastide  meisterdamist juhendajas  Kaido . Lapsevanemate abiga valmis 18 värsket korterit lindudele. 

 

Rain viis seltskonna metsa ja õpetas sõlmi tegema.  Äärmiselt kannatlikult ja osavalt  näitas Rain ette ning kontrollis kas tuli õieti välja. Tagasiteel korjas igaüks kuiva metsamaterjali, et õppida lõket süütama. Nii mõnigi kasutas vastõpitud sõlmi haokubu  kokkusidumiseks. Lõkke tegemiseks moodustusid kähku poiste ja tüdrukute meeskonnad ning peagi tõusis mõlemast leerist lõkkesuits.  Muidugi ei puudunud laagrist maskeerumine ja varjumine maastikul. Instruktoriteks Priit ja Rain.

 

Peale suuri tegemisi oli meil mõnus lõuna. Kokaks peremees Kaido ise, kokaabiline Brigite.

 

Pannkoogid olid lihtsalt võrratud. Sai nii soolaseid (hakkliha ja riisiga) kui ka magusaid (moosiga) ülepannikooke. Peale kosutavat lõunat jätkus laager esmaabiõppega.  Juhendajaks imetore Kati. Lapsed said  kordamööda  kannatanut mängida , küsida küsimusi, uusi teadmisi omandada ja olemasolevaid oskusi kinnistada.

 

Metsalaager lõppes laagripaiga ühise koristamise ja kokkuvõtete tegemisega. Mis laagripäevast kõige enam meelde jäi, oli küsimus lastele. Vastuseks võis kuulda: tuletegemine, pannkoogid, konnad, pesakastide ehitamine ... Igaühele midagi.

 

Paldiski jaoskonnale on selline õnnestunud laager kindlasti julgustuseks alustada oma kodutütarde ja noorte kotkaste rühma loomist.

 

Järgmisel korral ehk kohtume juba Paldiski rühma laagris.   

Mets + laager = metsalaager
Sõlmede õppimine, Foto Katrin Lanina

FastLion CMS

Mets + laager =

Mets + laager =

Ridaelamu lindudele, Foto Heldi Jano Varjumiseks valmis, Foto Pille-Riin Moilanen Kogunesime Keilas, et sõita Tammiku külla Tuhala lähedal Meid võõrustasid Kaido ja Kati, kes lahkelt pakkusid laagripaika oma koduhoovil ja metsas Meil oli 1.juuni ülivahva päev.Paldiski noored olid külla kutsutud Keila Kodutütarde ja Noorte Kotkasterühmalaagrisse.Laagri korraldajaks NKK Keila jaoskond.

Mets + laager = metsalaager

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse