Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mentorite seminar meelitab kogemusi vahetama Mentorite seminar meelitab kogemusi Naiskodukaitse mentorid üle Eesti kogunevad 21. märtsil Viljandisse, et kogemuste vahetamise kaudu selgust saada mentorite rollist organisatsiooni arendamisel. lend Järgmine → Uued teadmised mentorite seminarilt Mentorite seminar meelitab kogemusi vahetama

Mentorite seminar meelitab kogemusi vahetama

Piret Taim 18. märtsil 2015

Naiskodukaitse mentorid üle Eesti kogunevad 21. märtsil Viljandisse, et kogemuste vahetamise kaudu selgust saada mentorite rollist organisatsiooni arendamisel.

Mentorite seminar meelitab kogemusi vahetama
Mentor on Naiskodukaises oma menteele kindel tugi, kes abistab sihtide seadmisel. Foto: Ave Rallmann

Mentor peaks olema menteele kindel tugi ja abistaja sihtide seadmisel. Nii nagu lill vajab hoolitsust, vajab ka iga meie liige tähelepanu.

 

Isikliku lähenemisega õpivormist loodetakse eelkõige head tulemust liikmeskonna tasakaalustamisel, aga ka aktiivsuse suurendamisel.

 

Teatavasti pakub Naiskodukaitse mitmekülgset tegevust ja erinevate kogemustega suures organisatsioonis on kerge kaduma minna. Üleriigiline mentorite koordinaator Marilin Prants kommenteerib: „Programmi käivitamisel moodustuma hakkav mentorite kogukond vajab samamoodi regulaarset toetust nagu iga teine naiskodukaitsja. Kui mentorite kursus on mõeldud alles alustavale mentorile, siis kord aastas toimuv seminar pakub sõbraõlga eelkõige mentorlust juba veidi maitsnud mentoritele.“

 

Mentorid saavad aidata näiteks naisi, kes tulevad organisatsiooni ilma, et kedagi tunneks. Mentoril on võimalus olla sel juhul kui hooliv suure kogemusega kalamees, kes ulatab noorele kalamehele õnge selgitades samas, millised võimalused teda ees ootavad. Teiselt poolt saab mentorluse poole suunata ka neid liikmeid, kes on Naiskodukaitses tegutsenud pigem kitsal alal ja vajavad silmaringi avardamist arenguvõimalustest.

 

Naiskodukaitse arengukavas perioodiks 2012-2015 on kirjas, et strateegiliste eesmärkide täitmisel on üks kasutatavatest vahenditest mentorlus.  Just mentorlusega pööratakse tähelepanu organisatsiooni liikmete väärtuste- ja ideoloogiaalasele harimisele, et iga organisatsiooni liige oleks esinduslik „visiitkaart“.

Vaata ka meeleolukat mentorlust tutvustavat videoklippi:

https://www.youtube.com/watch?v=df5imh3sY7c&list=PLSyVU1OmsWHYhPCFdgx1iNf7IfLAqn9_E

 

FastLion CMS

Mentorite seminar meelitab kogemusi

Mentorite seminar meelitab kogemusi

Mentor on Naiskodukaises oma menteele kindel tugi, kes abistab sihtide seadmisel Foto: Ave Rallmann Mentor peaks olema menteele kindel tugi ja abistaja sihtide seadmisel Naiskodukaitse mentorid üle Eesti kogunevad 21. märtsil Viljandisse, et kogemuste vahetamise kaudu selgust saada mentorite rollist organisatsiooni arendamisel.

Mentorite seminar meelitab kogemusi vahetama

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse