Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie relvaks on paber, pliiats ja hea mõte! Meie relvaks on paber, Juunikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid Miinisadama klassiruumi suurem osa Naiskodukaitse avalike suhete grupijuhtidest üle Eesti. Üheskoos arutleti grupi tööd mõjutatavatel teemadel ning nii mõnigi tegi esimest korda käe valgeks sotsiaalmeedia klippi üles võttes. ” Avalikud suhted Erialaõpe Vabatahtlikud juhid ← Eelmine ​Rapla naised võitsid koormusmatka Järgmine → Minu võitluskaaslane on naiskodukaitsja Meie relvaks on paber, pliiats ja hea mõte!

Meie relvaks on paber, pliiats ja hea mõte!

Ave Nael 19. juunil 2018

Juunikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid Miinisadama klassiruumi suurem osa Naiskodukaitse avalike suhete grupijuhtidest üle Eesti. Üheskoos arutleti grupi tööd mõjutatavatel teemadel ning nii mõnigi tegi esimest korda käe valgeks sotsiaalmeedia klippi üles võttes.

Meie relvaks on paber, pliiats ja hea mõte!

Laupäevane tegus päev algas kohe vast kõige elementaarsema, kuid mõningal juhul tihti segadust tekitava teemaga – Kaitseväe välivormi ja Naiskodukaitse piduliku vormi kandmise nõuetega.  Kärt Praks Tallinna ringkonnast kordas üle rida nõudeid, mis käib vormikandmisega kaasas ning näitlikustas loengut ka pildimaterjaliga. Tuleb meeles pidada, et „Kandes vormi esindad Eesti Vabariiki!“. Ehk see tõmbab iseenesest juba selja sirgu ning paneb enda välimust vormi kandes kriitiliselt hindama.

 

Tegus praktik meie endi seast, Egge Edussaar-Harak andis häid praktilisi nippe, kuidas üles võtta hea pildimaterjal – olgu selleks siis portreepildid, väikemeened või olustik. Egge demonstreeris ka kohapeal, kuidas fotografeerida väikemeeneid väikeses pop-up fotostuudios ning millele tähelepanu pöörata, et tulemus oleks parim.

 

Kui juba pildid ja meened on olemas, tuleb info kuidagi sihtrühmani toimetada. Sellest, kuidas efektiivselt piiratud eelarvega turundada, kõneles meile turundus- ja müügijuhi ametit pidav Maria Plees. Näidetega elust enesest ning oma õpivigadega edasi antud kogemused olid kuulama- ja mõtlemapanevad.

Meie relvaks on paber, pliiats ja hea mõte!

Lõunal nautisime kosutavat sööki Mereväebaasi kokkadelt uhkes renoveeritud sööklahoones ning sai veidi ringi kiigata ajateenijate elu-olu ning tingimusi. Avalike suhete grupi liikmetele oli õppepäevade toimumine sellises kohas mitmeti põnev – väike vastuolu avalike suhete olemuse ja piiratud juurdepääsu tingimuste ning reeglitega tegi asja ainult huvitavamaks.

 

Päev jätkus Kaitseliidu liikme ning fotograafi Ardo Holtsi eestvedamisel pildistamisest õppustel – mida võib kajastada ning mille puhul rangelt nõudeid jälgida. Diskussioon oli elav ning ilmestatud juhtumitega elust enesest.

 

Nii mõnelgi pani kindlasti südame kiiremalt põksuma ja põsed õhetama intervjuu andmine kaamera ees. Dokumentaalfilmide re¾issöör ja produtsent Meelis Muhu kaamera taga ning küsimused valmis, olid kõik õppepäeval osalejad korraks nii reporteri kui ka intervjueeritava rollis. Väärt tagasiside ja õppetund taskus, oskame nüüd nii küsija kui vastaja rollis end enesekindlamana tunda.

 

Eve Pärnumaa ringkonnast: „Super sõbralik seltskond! Kõige põnevamaks minu jaoks oli ikkagi intervjuu. Mulle on alati meeldinud olla kaamera taga. Olla kaamera ees oli paras harjutamine ja eneseületus.”

Meie relvaks on paber, pliiats ja hea mõte!
Jaanus ja Asso näitavad, kuidas teha head eksperimenti. Söö ise ja jaga ¹okolaadi ka reporteriga!

Õhtu venis planeeritust pikemaks, aga seda ainult kohalolijate enda initsiatiivil ning suure küsimuste laviini tõttu lektoritele. Õhtu lõppedes sai arutletud veel grupi tööd mõjutavatel teemadel ning omavahel jagus mõnusat diskussiooni ja kogemuste õpetlikku jagamist.

 

Järgmisel päeval jätkati digiturunduse ja sotsiaalmeedia valdkonnaga ning oma ala spetsialisti Johannes Kanteri juhtimisel said selgemaks mitmed nipid ja nõksud, millega sotsiaalmeedias tähelepanu köita ja end eriliseks teha.

 

Ja kui pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis ilma videota ei saa tänapäeval enam üldse hakkama. Seega mõtted kastist välja ja ideed lendlema ning õppurid nutitelefoniga videoklippi tegema. Ideedele andsid hoogu juurde oma videoklipiga ka ajakirja Kaitse kodu! toimetajad Karri Kaas ja Asso Puidet ning Jaanus Mehikas Pärnumaa malevast.

 

 

Veronika Harju ringkonnast: „See jääb veel kauaks meelde, kuidas me oma meeskonnaga piiratud aja jooksul improviseeritud vahenditega ja kiirelt leitud keskkonnas videoklippi tegime. Olen veendunud, et peatselt saab Naiskodukaitse kohta rohkem kuulata ja vaadata kui lugeda. Aga paber, pliiats ja hea mõte jäävad meie relvadeks edasi.”  

 

FastLion CMS

Meie relvaks on paber,

Meie relvaks on paber,

Laupäevane tegus päev algas kohe vast kõige elementaarsema, kuid mõningal juhul tihti segadust tekitava teemaga – Kaitseväe välivormi ja Naiskodukaitse piduliku vormi kandmise nõuetega Kärt Praks Tallinna ringkonnast kordas üle rida nõudeid, mis käib vormikandmisega kaasas ning näitlikustas loengut ka pildimaterjaliga Juunikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid Miinisadama klassiruumi suurem osa Naiskodukaitse avalike suhete grupijuhtidest üle Eesti. Üheskoos arutleti grupi tööd mõjutatavatel teemadel ning nii mõnigi tegi esimest korda käe valgeks sotsiaalmeedia klippi üles võttes.

Meie relvaks on paber, pliiats ja hea mõte!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse