Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie ise olemegi Naiskodukaitse visiitkaardid Meie ise olemegi Naiskodukaitse 7. -9. veebruaril toimus Alus Naiskodukaitse avalike suhete kursus, kuhu olid kogunenud naiskodukaitsjad üle Eesti. Asjalike instruktorite juhendamisel läbi ühiste arutelude, koostöö ja aktiivse tegevuse õpiti õhinal kõike, mis avalike suhete ja Naiskodukaitse esindamisega seondub. märtsil kogu perega Vabaduse väljakule Meie ise olemegi Naiskodukaitse visiitkaardid

Meie ise olemegi Naiskodukaitse visiitkaardid

Mari Kõrver, Naiskodukaitse Rapla ringkonna avalike suhete grupi liige 25. veebruaril 2014

7.-9.veebruaril toimus Alus Naiskodukaitse avalike suhete kursus, kuhu olid kogunenud naiskodukaitsjad üle Eesti. Asjalike instruktorite juhendamisel läbi ühiste arutelude, koostöö ja aktiivse tegevuse õpiti õhinal kõike, mis avalike suhete ja Naiskodukaitse esindamisega seondub.

Meie ise olemegi Naiskodukaitse visiitkaardid
Foto: Nele Pernits

Reede õhtust pühapäevani väldanud kursus toimus Kaitseliidu Kooli ruumes, väärikas Alu mõisas. Õpihimulises õhkkonnas ning aktiivõppe põhimõtteid ja võimalusi rakendades möödus aeg ruttu, pikad ja sisutihedad õppepäevad ei tundunud sugugi talumatult väsitavad. Osalejaid  oli mitmetest ringkondadest üle Eesti: esindatud olid nii Lääne, Järva, Saaremaa, Tartu, Viru kui Rapla ringkonnad. Saime tundma teineteist, kuulda naiskodukaitsjate tegevusest teistes ringkondades üle Eesti ning loomulikult, ja seda kõige olulisemana – uusi teadmisi avalike suhete alasest tööst.

 

Kohapealsele õppele eelnes aga põhjalik kodutöö – kursuslastel tuli koostada Naiskodukaitse ajalugu tutvustav plakat, pildistada vaikelu kompositsioon, mis iseloomustaks pildistajat kui naiskodukaitsjat, analüüsida sisekommunikatsiooni oma ringkonnas ning koostada pressiteade. Kursuse käigus andsid instruktorid kodus tehtud töödele oma hinnangud ja tagasiside ning ühtlasi juhiseid, kuidas edaspidi paremini ja tõhusamalt saaks.

 

Saime teada, kui kriitilise tähtsusega on iga avaliku esinemise puhul esimesed 4 minutit ja esmase positiivse mulje jätmine, kuna selle lühikese aja jooksul loodud kuvandit on hiljem väga keeruline muuta. Meie ise - kõik naiskodukaitsjad ja eriti avalike suhete grupi liikmed – olemegi oma organisatsiooni esmasteks visiitkaartideks. Seetõttu ongi kasulik teada, millised on need paljud erinevad objektiivsed ja subjektiivsed tegurid, mis esmase hea mulje määravad. Kindlasti ei maksa aga seejuures unustada, et lõppkokkuvõttes on muljest olulisem siiski sisu.

Meie ise olemegi Naiskodukaitse visiitkaardid
Kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. Foto: Nele Pernits

 

Väga põnev oli värbamiseks potentsiaalsete sihtgruppide vaagimine ja kõikvõimalike erinevate motivaatorite analüüs, mis nii erinevaid naisi organisatsiooni toob. Naiskodukaitse ongi justkui läbilõige Eesti ühiskonna naispoolest, kus leidub väga mitmekülgsete huvide ja ootustega naisi. Meid kõiki aga peaks siduma eelkõige austus ja hoolivus oma ühise Eesti kodumaa vastu.

Meie ise olemegi Naiskodukaitse visiitkaardid
Foto: nele Pernits

 

Kursusel omandasime teadmisi artiklite kirjutamisest, reklaamlausete ja –plakatite koostamisest, meenete ja messiboksi kujundamisest, fotograafiast, sisekommunikatsioonist, ajaloo kogumisest ja talletamisest ning paljust muustki. Kõik see tuleb tegelikult kasuks absoluutselt igale ühiskondlikult aktiivsele naisele! Usun ja loodan, et Naiskodukaitse sai nüüd kursuslastest endale mitmeid teadlikumaid ja pühendunumaid liikmeid ning nende näol ka esinduslikke ja hästi toimivaid visiitkaarte.

 

Naiskodukaitse avalike suhete kursuse korraldajaks oli seda korda Rapla ringkond. Instruktoritena astusid üles Taive Saar Järva ringkonnast, Maarja Jalasto Pärnumaa ringkonnast, Nele Pernits Rapla ringkonnast ja Ave Proos Kaitseliidu Peastaabist. Kursuse ülem oli Rapla ringkonna instruktor Küllike Kaljend.

FastLion CMS

Meie ise olemegi Naiskodukaitse

Meie ise olemegi Naiskodukaitse

Foto: Nele Pernits Reede õhtust pühapäevani väldanud kursus toimus Kaitseliidu Kooli ruumes, väärikas Alu mõisas Õpihimulises õhkkonnas ning aktiivõppe põhimõtteid ja võimalusi rakendades möödus aeg ruttu, pikad ja sisutihedad õppepäevad ei tundunud sugugi talumatult väsitavad 7.-9.veebruaril toimus Alus Naiskodukaitse avalike suhete kursus, kuhu olid kogunenud naiskodukaitsjad üle Eesti. Asjalike instruktorite juhendamisel läbi ühiste arutelude, koostöö ja aktiivse tegevuse õpiti õhinal kõike, mis avalike suhete ja Naiskodukaitse esindamisega seondub.

Meie ise olemegi Naiskodukaitse visiitkaardid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse