Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Marge Vähter kutsuti presidendi vastuvõtule Marge Vähter kutsuti presidendi Marge Vähter käis 12. mai emadepäeva kontserdil ja pärastlõunakohvil koos Vabariigi presidendi ja Evelin Ilvesega rahvusooper Estonia Sinises saalis. Vastuvõtul käis ta koos elukaaslase Siim Saarnaki ja laste Steveni, Kevini ja Emiliga. ← Eelmine Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva kolmel erineval moel Järgmine → Avatud uste päev Naiskodukaitse Risti majas Marge Vähter kutsuti presidendi vastuvõtule

Marge Vähter kutsuti presidendi vastuvõtule

Helja Kaptein 12. mai 2013

Marge Vähter käis 12. mai emadepäeva kontserdil ja pärastlõunakohvil koos Vabariigi presidendi ja Evelin Ilvesega rahvusooper Estonia Sinises saalis. Vastuvõtul käis ta koos elukaaslase Siim Saarnaki ja laste Steveni, Kevini ja Emiliga.

Marge Vähter kutsuti presidendi vastuvõtule

Igapäevaselt võib Marge Vähterit näha Hiiumaa polikliiniku registratuuris selgitusi jagamas ja arsti juurde soovijaid järjekorda panemas. Kui tööaeg kella neljast läbi saab ja ta kitli varna riputab, saab Vähterist hoopis teine inimene. Teda võib näha nii võrkpallitrennis, jõusaalis, metsas orienteerumas kui koos naiskodukaitsjatega tegutsemas. “Minu kirg on sport,” kinnitas Vähter. Juba viieaastasena käis ta salaja spordikoolis iluvõimlemiskatsetel. “Pärast seda, kui öeldi, et olen vastu võetud, teatasin ka emale,” meenutas Marge, kes tol ajal elas Viljandis.

 

Kui ta 1989. aastal 12aastasena koos perega Hiiumaale tuli, hakkas käima kergejõustiku- ja võrkpallitrennis ning Punamütsikese rühmas tantsimas. “Mul olid kõrged eesmärgid, soovisin oma tulemusi parandada, eriti kõrgushüppes ja tõkkejooksus,” rääkis Vähter, kes tahtis minna spordikooli. Unistusele tõmbas kriipsu peale ränk autoavarii. Tütarlaps õppis siis üheksandas klassis, oktoobris sattus haiglasse, järgnes pikk taastumisperiood. “Tükk aega mõtlesin, mis on elu mõte,” meenutas ta. Kuid siis tuli keskkool, suur armastus ja pärast keskkooli lõpetamist sündis poeg Steven.

Marge Vähter kutsuti presidendi vastuvõtule

Ükski asi pole kergelt tulnud

 

Kuigi pealinna arst ütles, et tema sportlasekarjääril on nüüd kriips peal, hakkas Marge paranedes vaikselt taas spordiga tegelema, sest tahtmine oli suur. Sport pole ta ainuke hobi. Vähter on ka naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna esinaine ja Noorte Kotkaste Kärdla rühma juht. Esinaise kohustused võtavad meeletult aega, aga Marge on veendunud, et igaüks peab tegema midagi oma riigi heaks.

 

Kõige tähtsamaks peab Marge siiski peret. Ta tahaks lastega palju rohkem koos olla, aga ka nemad on aktiivsed sportlased. Nende Kärdla kodu köögis ripub seinal täiskirjutatud kalender, kuhu kõik pereliikmed panevad oma igapäevased tegemised. Kevinil on mõnel päeval isegi kaks treeningut, Steven mängib nii võrk- kui jalgpalli ja lasteaialaps Emili käib juba kolmandat aastat Tt-stuudios tantsimas. Lisaks on mõlemad poisid ka noorkotkad. Kui ka pereisa Siim Saarnak, kes töötab päästeametis, oma valvekorrad kalendrisse üle märgib, ongi kalender kirju. Isa Siimu hobideks jalgrattasõit ja suusatamine. Kõigil pereliikmetel on rulluisud ja tihti võib neid näha liuglemas Kärdla kergliiklusteel.

 

Vahelduseks näpud mullas

 

Perekoht Vähter-Saarnak elab Kärdlas Heltermaa maantee ääres suures kolmekordses kortermajas. Nagu õigetel hiidlastel ikka, on ka neil maamaja, see asub Emmastes. Seal saab kambakesi koos maatööd teha, lapsed saavad olla õues ega pea istuma korteris arvuti taga. Suvel käiakse tihti Saarnaki laiul, kust kõik Saarnakid pärit, ning kus neil on oma maatükk ja mõnus ujumispaik.

Marge Vähteril on vaid üks unistus, et pere saaks endale päris oma maja Kärdla lähedale, et poleks vaja sõeluda korteri ja maamaja vahet ning lapsed saaksid tegeleda oma hobidega transpordist sõltumata.

FastLion CMS

Marge Vähter kutsuti presidendi

Marge Vähter kutsuti presidendi

Igapäevaselt võib Marge Vähterit näha Hiiumaa polikliiniku registratuuris selgitusi jagamas ja arsti juurde soovijaid järjekorda panemas Kui tööaeg kella neljast läbi saab ja ta kitli varna riputab, saab Vähterist hoopis teine inimene Marge Vähter käis 12. mai emadepäeva kontserdil ja pärastlõunakohvil koos Vabariigi presidendi ja Evelin Ilvesega rahvusooper Estonia Sinises saalis. Vastuvõtul käis ta koos elukaaslase Siim Saarnaki ja laste Steveni, Kevini ja Emiliga.

Marge Vähter kutsuti presidendi vastuvõtule

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse