Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Loodi Naiskodukaitse Brüsseli jaoskond Loodi Naiskodukaitse Brüsseli jaoskond 17. mail 2022 toimus Eesti saatkonnas Brüsselis Naiskodukaitse tutvustusõhtu ning asutati esimene Naiskodukaitse jaoskond väljaspool Eesti piire. Rahvusvaheline Uued liikmed ← Eelmine Naiskodukaitse kutsub ''Ole valmis!'' ohutushoiulaagrisse Järgmine → Naiskodukaitsjad said kaitseministrilt hõberinnamärgid Loodi Naiskodukaitse Brüsseli jaoskond

Loodi Naiskodukaitse Brüsseli jaoskond

25. mail 2022

17. mail 2022 toimus Eesti saatkonnas Brüsselis Naiskodukaitse tutvustusõhtu ning asutati esimene Naiskodukaitse jaoskond väljaspool Eesti piire.

Loodi Naiskodukaitse Brüsseli jaoskond

Eesti saatkonnas Brüsselis kogunes paarkümmend huvilist, lisaks sai üritust vaadata üle veebi. Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming ja esinaise asetäitja Helen Allas tutvustasid organisatsiooni ning koos külalistega arutleti, kuidas oleks võimalik osaleda Naiskodukaitse tegevuses, viibides Eestist eemal.

 

Tänaseks on huvilisi 40 ringis, liitumisavalduse juba aga esitanud 14 inimest. Teiste hulgas soovib Naiskodukaitsega liituda ka Eesti suursaadik Brüsselis Artur Kink, kes soovib astuda toetajaliikmeks. Samuti liitumistaotluse juba esitanud Airi Alakivi on olnud Eesti riigiteenistuses üle 25 aasta, neist viimased töötanud diplomaadina Belgias. "Selle aasta iseseisvuspäeval alanud Venemaa brutaalne pommirahe vaba Ukraina kallal kõlas kui kõrvulukustav äratuskell ja tungiv meeldetuletus põhiseadusest – iga Eesti kodaniku kohus on kaitsta Eesti iseseisvust. Naiskodukaitse loob mulle ja paljudele teistele võimaluse vabatahtlikuks panustamiseks Eesti riigikaitsesse. Olen väga tänulik, et saame seda teha ka Eestist ajutiselt eemal olles, kuuludes Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Brüsseli jaoskonda," selgitas naine liitumissoovi tausta.

 

Brüsseli jaoskond kuulub Naiskodukaitse Tallinna ringkonna alla. Peagi peetakse ka esimene jaoskonna üldkoosolek, kus valitakse jaoskonnale esinaine, aseesinaine ja kolm juhatuse liiget.

 

 

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3400 liiget.

FastLion CMS

Loodi Naiskodukaitse Brüsseli jaoskond

Loodi Naiskodukaitse Brüsseli jaoskond

Eesti saatkonnas Brüsselis kogunes paarkümmend huvilist, lisaks sai üritust vaadata üle veebi Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming ja esinaise asetäitja Helen Allas tutvustasid organisatsiooni ning koos külalistega arutleti, kuidas oleks võimalik osaleda Naiskodukaitse tegevuses, viibides Eestist eemal 17. mail 2022 toimus Eesti saatkonnas Brüsselis Naiskodukaitse tutvustusõhtu ning asutati esimene Naiskodukaitse jaoskond väljaspool Eesti piire.

Loodi Naiskodukaitse Brüsseli jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse