Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lipuheiskamine vabariigi aastapäeval Lipuheiskamine vabariigi aastapäeval Naiskodukaitse alustas 2009. aastal kena traditsiooni – olla vabariigi aastapäeval oma lipuga väljas esindatud. Mitu aastat järjest kogunesime päikesetõusu ajaks Toompeale Pika Hermanni torni juurde koos teiste akadeemiliste organisatsioonide ja linnakodanikega. Sel aastal oli aga teisiti. Foto Heidi Tormet Tähtpäevad ← Eelmine Meeleolukas vastlapäev Järgmine → Tallinna ringkond areneb Lipuheiskamine vabariigi aastapäeval Vabariigi aastapäev; lipuheiskamine

Lipuheiskamine vabariigi aastapäeval

Heidi Tormet, akadeemiline jsk 28. veebr. 2012

Naiskodukaitse alustas 2009. aastal kena traditsiooni – olla vabariigi aastapäeval oma lipuga väljas esindatud. Mitu aastat järjest kogunesime päikesetõusu ajaks Toompeale Pika Hermanni torni juurde koos teiste akadeemiliste organisatsioonide ja linnakodanikega. Sel aastal oli aga teisiti.

Lipuheiskamine vabariigi aastapäeval
Liputoimkond 2010. Foto Heidi Tormet

Tallinna maleva Ida üksikkompanii kutsus Tallinna ringkonna naiskodukaitsjaid koos rivistuma maleva staabi ette. Vaatamata varajasele hommikutunnile ja külmakraadidele olid esindatud nii Tallinna maleva kaitseliitlased, seitse vaprat naiskodukaitsjat kui ka pealtvaatajad. Kaitseliidu vande andis üle 30 uue kaitseliitlase ja kõnet pidas malevapealik.

 

Tseremoonia oli pidulik. Kõik malevlased olid üles rivistatud ning au anti Tallinna maleva, Naiskodukaitse Tallinna ringkonna ja Ida üksikkompanii lippudele. Liputoimkond heiskas Eesti vabariigi, NATO ja  Euroopa Liidu lipud. Uhke oli seista ja Eestimaa hümni laulda koos nn omade inimestega ning sel moel kasvatada ühtsustunnet kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjate vahel. Vabariigi presidendi käskkirjaga anti kaitseliitlastele välja auastmed ja maleva teenetemärgid. Tseremoonia lõppedes läksime kõik koos maleva staapi sooja, kus pakuti saiakesi ja kuuma teed.

 

Vabariigi aastapäeva tähistamine on ilus traditsioon, mida Naiskodukaitse kindlasti edaspidigi jätkab. Naiskodukaitse tublid naised on aastaid linnakodanikele Jüriöö pargis sõdurisuppi jaganud. Loodame, et järgmistel aastatel ühineb selle ettevõtmisega veel enam Tallinna ringkonna liikmeid, sest lipuheiskamisel osalemine tekitab uhke ja isamaalise tunde.

 

Minu kohus!

Lipuheiskamine vabariigi aastapäeval
Liputoimkond 2012. Foto Heidi Tormet

FastLion CMS

Lipuheiskamine vabariigi aastapäeval

Lipuheiskamine vabariigi aastapäeval

Liputoimkond 2010 Foto Heidi Tormet Tallinna maleva Ida üksikkompanii kutsus Tallinna ringkonna naiskodukaitsjaid koos rivistuma maleva staabi ette Naiskodukaitse alustas 2009. aastal kena traditsiooni – olla vabariigi aastapäeval oma lipuga väljas esindatud. Mitu aastat järjest kogunesime päikesetõusu ajaks Toompeale Pika Hermanni torni juurde koos teiste akadeemiliste organisatsioonide ja linnakodanikega. Sel aastal oli aga teisiti.

Lipuheiskamine vabariigi aastapäeval

Vabariigi aastapäev; lipuheiskamine
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse