Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Liikumine ja märguanded Liikumine ja märguanded Koostaja Erki Vaikre, kirjastaja Kaitseliidu Kool Liikumine ja märguanded

Liikumine ja märguanded

Liikumine

 

Suvel on lihtne – palju valget aega ja enamjaolt kergesti läbitav maastik on täis sihte, kraave ja liine. Orienteeruda saad loodusmärkide (puud/kivid sammalduvad põhja poolt) ning taevakehade (Põhjanael osutab põhja ja keskpäevane päike lõunasse) järgi. Oluline on mitte kaotada õiget suunda – vali kaugemaid objekte märkimaks, millest liikumisel juhinduda.

 

Kompassina saad kasutada ka seieritega kella: pööra kella tunniosuti päikese poole. Number 12 ja tunniosuti vahele jääbki lõunasuund.

Liikumine ja märguanded

Talvel on asi keerukam just jää ja lume tõttu. Lisaks ka vähe valget aega ja taevas enamasti pilves. Et mitte paksus lumes väsida või jääst läbi vajuda vajad sa räätsasid. Lihtsaim viis on valmistada need vitstest ja siduda kokku traadi, nööri, puukoore või juurtega.

Liikumine ja märguanded

Märguanded

 

Kui oled eksinud, siis on oluline anda endast märku juhul kui eeldad, et sind tullakse otsima.

Esmaseks abivahendiks on vile häälmärguanneteks ja peegel õhumärguanneteks kopteritele. Kuid sa vajad ka märguandelõket, mis on varem valmis seatud, mille saad süüdata vastavalt vajadusele. Lisaks võid ka kirevatest riietest lipu teha või lume sisse lagedale jälgedega märke või kirju teha.

 

 

*Allikas: Üleelamise taskuraamat. Koostaja Erki Vaikre, kirjastaja Kaitseliidu Kool.

FastLion CMS

Liikumine ja märguanded

Liikumine ja märguanded

Liikumine Suvel on lihtne – palju valget aega ja enamjaolt kergesti läbitav maastik on täis sihte, kraave ja liine Orienteeruda saad loodusmärkide (puud/kivid sammalduvad põhja poolt) ning taevakehade (Põhjanael osutab põhja ja keskpäevane päike lõunasse) järgi

Liikumine ja märguanded

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse