Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lihula jaoskonda otsimas Lihula jaoskonda otsimas Lääne ringkonna Lõuna-Läänemaa jaoskond tähistas 18. septembril jaokonna kolmandat sünnipäeva ajaloolis-sportliku mänguga Lihulas. Foto Marje Loide ← Eelmine Sõpruskohtumine Lõuna-Läänemaal Järgmine → Ellujäämine Tootsis Lihula jaoskonda otsimas

Lihula jaoskonda otsimas

Kaja Lotman 22. okt. 2017

Lääne ringkonna Lõuna-Läänemaa jaoskond tähistas 18. septembril jaokonna kolmandat sünnipäeva ajaloolis-sportliku mänguga Lihulas.

Lihula jaoskonda otsimas
Võistkonnad saabuvad. Foto Marje Loide

Pille Kaiseli ja Heli Esko koostatud mängu eesmärgiks oli panna proovile võistkondade teadmised enne II maailmasõda Lihulas tegutsenud naiskodukaitse jaokonna tegevusest. Võistkonnad said ülesanded tahvelarvutites Lihula mõisas Kaitseliidu ruumides. Küsimused olid seotud endise jaoskonna liikmete ametite, tegevuse ja sündmustega. 

Lihulas ringi liikudes tuli võistlejail näidata ka  BVÕ-des õpitud tarkusi. Mäng oli hariv ja kohati ka lõbus. Eriti palju tähelepanu nõudis osalejatelt sõduriõppest pärit hiilimise harjutus, mida osalejatel tuli ka filmida.

Viimaseks ülesandeks oli sünnipäeva luuletuse koostamine ja esitamine. Kõik osalejad said parajalt palju sportlikku liikumist, silmaringi laiendamist ja põnevust.

Lõpuks söödi ühiselt ära maitsev tort, mille värv oli seotud ennesõjaaegse naiskodukaitse vormi värviga.

Lihula kalmistul asetati austusega küünlad neile, kelle viimane puhkepaik on kodukalmistul.

Nii leidsimegi juurde osakesi endisest Lihula jaoskonnast ning viisime naiskodukaitse ajaloolise järgepidevuse mõtet edasi.

Lihula jaoskonda otsimas
Võistkonnad saavad ülesande tahvelarvutist. Foto Marje Loide
Lihula jaoskonda otsimas
Kaunis sünnipäevatort. Foto Marje Loide
Järgmine →
Ellujäämine Tootsis

FastLion CMS

Lihula jaoskonda otsimas

Lihula jaoskonda otsimas

Võistkonnad saabuvad Foto Marje Loide Pille Kaiseli ja Heli Esko koostatud mängu eesmärgiks oli panna proovile võistkondade teadmised enne II maailmasõda Lihulas tegutsenud naiskodukaitse jaokonna tegevusest Lääne ringkonna Lõuna-Läänemaa jaoskond tähistas 18. septembril jaokonna kolmandat sünnipäeva ajaloolis-sportliku mänguga Lihulas.

Lihula jaoskonda otsimas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse