Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi eest hoolitseb üle saja naiskodukaitsja Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi 30. juunil algas XXVI laulu- ja XIX tantsupeo nädal, mis toob Tallinna üle 42 000 peolise ja kümneid tuhandeid pealtvaatajaid. Pealinna staadionitel ja väljakutel harjutab terve nädala ligi 10 000 tantsijat, neljapäeval saabuvad valikkooride lauljad ning reedel ülejäänud peolised. Laulu- ja tantsupeol ei ole esinejad ainsad, kelle tööpäev kestab varavalgest hilisõhtuni. Naiskodukaitsjad alustavad päeva koos koiduga, et lõunaks valmiks välikateldes toitev supp. Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää ka kibekiirel tööajal! Foto: Ave Proos Toitlustamine ← Eelmine Võidutule viivad maakondadesse aktiivne naiskodukaitsja ja kaitseliitlane, keda seovad perekondlikud sidemed Järgmine → Esmaabiinstruktorid taaskord ennast täiendamas Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi eest hoolitseb üle saja naiskodukaitsja

Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi eest hoolitseb üle saja naiskodukaitsja

1. juulil 2014

30. juunil algas XXVI laulu- ja XIX tantsupeo nädal, mis toob Tallinna üle 42 000 peolise ja kümneid tuhandeid pealtvaatajaid. Pealinna staadionitel ja väljakutel harjutab terve nädala ligi 10 000 tantsijat, neljapäeval saabuvad valikkooride lauljad ning reedel ülejäänud peolised.

Laulu- ja tantsupeol ei ole esinejad ainsad, kelle tööpäev kestab varavalgest hilisõhtuni. Naiskodukaitsjad alustavad päeva koos koiduga, et lõunaks valmiks välikateldes toitev supp.

Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi eest hoolitseb üle saja naiskodukaitsja
Üle 10 000 peolise ootab lõunaks sooja suppi! Foto: Facebooki lehekülg "Laulupidu"

Väliköögi kogemustega naiskodukaitsjad on olnud laulu- ja tantsupeol toitlustamises abiks juba aastaid. Nii ka sel aastal – ligi 100 naiskodukaitsjat on tänasest töötamas kahes väliköögis, millest üks asub Kalevi Spordihalli juures ning teine Pirita teel Eesti Näituste Paviljonis. Supp valmib 35-45-liitristes välikateldes ning sellise supikoguse segamiseks ja tõstmiseks on vaja mehejõudu. Selles töös on naistel abiks kaitseliitlased.

 

Kui supp valmis, hakkavad naised jagamispunktides toitu esinejatele laiali jagama. „Kuni reedeni on elu kergem, valmis tuleb keeta 10 500 portsu suppi päevas,“ ütles suurürituse toitlustamise üks koordinaatoreid naiskodukaitsja Leana Lemming muiates. Ta lisas, et nädalavahetusel on vaja toitlustada juba üle 40 000 tantsu- ja laulupeolise. Menüüs on kokku neli erinevat suppi, pakutakse seljankat, rassolnikut, hernesuppi ja borši.

Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi eest hoolitseb üle saja naiskodukaitsja
Aurukatlaga supi keetmine! Foto: Ave Proos
Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi eest hoolitseb üle saja naiskodukaitsja
Mehed ja nende jõud on väliköögis tihti hädavajalikud. Foto: Ave Proos

 

Suurürituste toitlustamine on naiskodukaitsjate üks spetsialiteete. Iga naiskodukaitsja saab elementaarteadmised väliköögist Naiskodukaitse baasväljaõppe raames. Lisaks on võimalik omandada välikoka eriala ning läbida täiendkoolitusi. Väljaõpe hõlmab teadmisi toiduhügieenist, menüüde koostamisest, toiduvalmistamise tehnoloogiast, iga väljaõppe tase lõppeb praktikaga väliköögis.

Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi eest hoolitseb üle saja naiskodukaitsja
Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää ka kibekiirel tööajal! Foto: Ave Proos

FastLion CMS

Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi

Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi

Üle 10 000 peolise ootab lõunaks sooja suppi! Foto: Facebooki lehekülg "Laulupidu" Väliköögi kogemustega naiskodukaitsjad on olnud laulu- ja tantsupeol toitlustamises abiks juba aastaid Nii ka sel aastal – ligi 100 naiskodukaitsjat on tänasest töötamas kahes väliköögis, millest üks asub Kalevi Spordihalli juures ning teine Pirita teel Eesti Näituste Paviljonis 30. juunil algas XXVI laulu- ja XIX tantsupeo nädal, mis toob Tallinna üle 42 000 peolise ja kümneid tuhandeid pealtvaatajaid. Pealinna staadionitel ja väljakutel harjutab terve nädala ligi 10 000 tantsijat, neljapäeval saabuvad valikkooride lauljad ning reedel ülejäänud peolised. Laulu- ja tantsupeol ei ole esinejad ainsad, kelle tööpäev kestab varavalgest hilisõhtuni. Naiskodukaitsjad alustavad päeva koos koiduga, et lõunaks valmiks välikateldes toitev supp.

Laulu- ja tantsupeoliste lõunasöögi eest hoolitseb üle saja naiskodukaitsja

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse